bugün

paul dwyer de şiveli şiveli söylemiştir. çok hoş şarkıdır.
ikinci dakika on sekiz saniye itibariyle atılmaya başlanmış solosuyla üçüncü dakikaya kadar olayı aşmış bitirmiş progressive rock güzelliği.
her tür geçişine hastayız, melodisine- geçişlerine- klavyesine sağlık yüz bin kere.
edit: unutmayalım unutturmayalım bas naralarını... kozan yaylasından duyuldu efendim. anlaşılmıştır. yolda her daim vardı manço izleri...
en iyi barış manço şarkılarından biri. bence en iyisi.
barış manço'ya ait hoş bir şarkı.

kozan yaylasından geldim barış'tır adım.
bugün varsak yarın yoğuz, doğrudur sözüm.
bir gün elbet biter vadem, çağırır tanrım.
artık mahşer gününde ararım seni..

karacaoğlan 'ın kozan dağı'ndan neslimiz, varsak'dır durak yerimiz sözüne gönderme vardır.
Bu şarkı (Binboğanın kızı) ekmek kadayıfı ise "kalk gidelim küheylan" kaymağı olur.
Arkasından bunu dinlemek farz olur.
https://m.youtube.com/watch?v=qizAaLlVqT4

Ülkeyi Eurovision'a yabancı şarkı ile katılmasına neden olan yerli ve millilere kapak olsun.
Barış Manço'nun kıymeti pek bilinmeyen şahane eseri. Belki de herkesin diline sakız olmaması daha iyidir tabi. Ve geçmişten günümüze bakınca görüyoruz ki bir erkin koray, bir Orhan Gencebay, bir barış Manço veya kurtalan ekspres müziği gibi müzik yapabilen, yani kelimenin tam anlamıyla sanat icra edebilen pek bir isim kalmamış. Yıllar ilerlerken türk müziği gerilemiş.

Farklı makamları farklı enstrümanlarla harmanlayıp ortaya bir sanat eseri koyan sanatçılar yerlerini dıptıs dıptıs müziğe bırakmış; demirin tuncuna, müziğin aleyna'sına ezheline kalmışız.