bugün

nedeni hala araştırılmaktadır...
(bkz: giriş çıkış)
*
giren kişi tüm mağazayı dolaşıp çıksın diyedir.
insanları yormak için peşi sıra iki kapı konmuştur.
biri giriş, biri çıkış kapısıdır. kalış kapısı yoktur.
bim'de ki iki kapı sorunu giriş ve çıkış olmak bağlamında kullanılmamıştır.

sadece girişte iki kapı vardır. birinciyi açtıktan sonra bir de ikinciyi açarsın, çıkış kapısı başlığa dahil değildir, zenginler bilmez tabi.

esasında ülke genelinde yaşanan bir sorundur.

not: çıkış kapısından girerseniz bu sorunla karşılaşmazsınız.
genelde bimlerin giris kapilari kibleye dogru yönlendirir. deneyin görün.
birini açarken diğerini tutarsın sonra arada sıkışıp kalırsın.
ucuz olmasa değil kapı önünden geçmem.
El mahkum.
Bugün arkadaşımla gittiğimizde arkadaşımın sorması üzerine beni tekrar düşünmeye sevk eden sorunsal. Dedim ki bunun mantıklı bir açıklaması vardı sözlükte ama bulup da açıklayamadım. Ya da zihnimde bir yazarımız açıkladı diye kalmış, bilemiyorum.
Açıklıyorum: ilk kapının anahtarî ekmekçide vardır ama ikinci kapının anahtarî yoktur. Ekmekçi gelir sabah ekmeği o iki kapı arasına bırakır ve tekrar dış kapıyı kilitleyip gider. Sonra çalışanlar gelir marketi açar ve ekmeği alıp içeriye koyar. Budur.
Klimanın verdiği sicak ya da soğuk havanın dışarıya çıkmasını engellemek için yapılan mühendislik harikasi. Cimri olmayan avm ler rüzgar perdesiyle aynı işi görüyor.
Üç kapı yapacak kadar cömert değiller ne yazık ki. Bakın adamlar daha bir poşetleri dolduracak eleman bile almıyorlar. Hep bu bim in üst düzey yöneticileri kazanıyor. isteseler işsizliği de bitirirler oysa.
Basinç ile ilgili bir mesele olsa gerek. Cunku ilk kapiyi actiginizda icerideki kapi bir acilip kapaniyor.
hava dengesini korumak içindir.
Harbi bak bu çok enteresan süpermarket hava si oluşturuyor bunfandirbelki.
biri giriş biri çıkıştır.
ısı yalıtımı içindir.
Sıcak/soğuk hava dalgalarının giriş çıkış meselesi düşünülerek yapılmıştır. bu mühendis bir harika dostum.
girişteki tek yönlü kapının birini geçen ibnenin diğer kapıyı açamaması için ilkel önlem.
markete girenlerle çıkanlar karışmasın diyedir. öküz altında buzağı aramaya ne gerek var?
Hırsızlık olursa kolay kaçamasınlar diye .
Arkadaşlar olay tamamen hırsizlik olaylarina karsi alinmis bir tedbirmis merak ettim bim calisanlarina sordum.
girerken iki kez düşünelim diye ASDSADAS.
Bazı şubelerinde olmayan sorunsaldır. iki kapılı olmasının sorunsal olup olmadığının tartışılması gereken sorunsaldır.
yenilenen ve yeni açılan bim mağazalarında artık olmayan kapılardır.

Bir giriş ve bir çıkış olmak üzere toplamda iki adet kapı var.