bugün

Ormanlar yanarken hiçbir şey yapmayıp uzaktan bakanın bimde hissesi olduğunu öğrendiğimden beri gitmiyorum.
Eskiden Migros carrefour zengin marketiydi.

Şimdi bim, şok ve a101'den daha ucuz mk.

Zenginlik el değiştirmiş.
building information modelling - yapı bilgi modellemesi.
genel ve bölge merkezlerinde iş görüşmesine gittiğimde görüşmelerden sonra ilik sömürücü olduğunu anladığım yer. Fakat ürünlerini seviyorum.
son dönemde kasiyerleri güzelleşen market.
Fırsatçı küçük esnafı bitiren adam gibi adamlardır. Allah sayılarını daha da arttırsın inşallah.
görsel
görsel

Swh..
görsel
kasiyer beyza'yı görmek için her gün gittiğim fakat nedense bir türlü göremediğim market.
Geçen gün kasiyerine iltifat ettim ama kötü niyetle değil. Parfümü o kadar güzel kokuyordu ki söylemezsem çatlardım. Ben çıkarken yüzünde kocaman bi gülümseme vardı kızcağızın.
görsel
Keyfiyet değil zorunluluk marketlerinden biri. Sosyal medyadaki boykot çağrıları bu açıdan komik. Sanki asgari ücretle geçinen insanların bim'e, a-101'e, şok'a gitmekten başka seçenekleri var?
Boykot çağrısını görünce 2 yıldır gitmediğim bimden alışveriş yapmaya başladım.
Türk halkını esnaftan kurtaran zincir. Fiyat/hizmet/istihdam durumu esnafla karşılaştırılamaz bile. O çok sevdiğiniz bakkal amcanızın miadı doldu, son şakalarını da pandemi günlerindeki kolonya satışlarında yaptılar zaten. Alemin esnafını vergilerimizle kurtaracak falan değiliz, zincirlerle baş edemiyorlarsa yallah başka sektöre. Chpnin vaadi de bunları şehir dışına çıkartmaktı, kazık yememek için ilave ulaşım ücreti ödeyecekmiş olaya gel. Zincir marketlerle uğraşanlar bu halkın dostu değildir, net.
sırf yaptığı delikanlılığa destek olmak için az önce oradan alışveriş yaptım...
Anadoluda yıllarca esnaf vatandaşı sömürdü. Üç liralık malı en az altı liraya sattılar.
artık kafesi de açılmıştır.

(bkz: hoşlanılan kadınla bim cafede buluşmak)

beraber dost yoğurt yersiniz.
deprem bölgesindeki mağazalarında ürünleri ücretsiz dağıttı.
Yoğurdu ve domatesi için gidiyordum şimdi ise özel sandviç ekmeği için uğradığım market.
dost yoğurt favım.
buradan bir arkadaş plastik demişti.
belki ben plastik seviyorum.
ev yoğurdu sevmiyorum.
4 sene önce hazır sarma oluyordu pakete ama artık olmuyor galiba.
bir dönem ucuz diye girdiğimiz market.
1 aya kalmaz geleneksel "bim'e girelim de azcık serinleyelim" dönemi başlayacak market zıncır. vatana millete hayırlı olmasını diliyorum.
diğer marketlerden hala daha ucuz olan market. mesela 20'li first sakız migros'ta 14.90'ken bim'de 7'li olmasına rağmen 4 tl. halbuki büyük olan daha ucuz olması gerekirdi.