bugün

bu arkadaşlar bazen para üstünü * sert bir şekilde zemine bırakırlar ve adamı deli ederler.

hak veriyoruz elbette; yoğun iş yükü, yüzlerce müşteri diyaloğu, gelen giden...

ama ve lakin biraz müşteri memnuniyeti yahu ! biraz güleryüz, en olmadı biraz nezaket !
bizim burdakiler iyi
o kadar çok bime gidiyorum ki kanka bile olduklarım var.
adımı unutmayanlar çok tatlı len
ayrıca samimiler olm.
dekoltesiz kasiyerdir. dekoltesiz kasiyer olur mu la bu çağda. *
poşet cimrisidir.
Nerede aritma gibi hatun var hep onlari seciyorlar.
bimin tuhaf bi politikası olsa gerek poşet konusunda cimri ötesi davranan insanlardır.kasadan geçirilen 2 sepetlik ürün için aldığım 3 poşetin birini elimden çekerek alıp bir de üstüne bağıran versiyonu ise işi fazlasıyla abartmıştır.bir dahaki gidişimde evden bavul götürmeyi düşünüyorum,2 poşet için dayak yemeye niyetim amk.
1 araba dolusu ürün için 3 adet ufak poşet vermiştir.

büyük poşet istediğimde ellerinde bulunmadığını ancak ufak poşet verebileceğini söyleyerek 1 adet daha poşet vermiştir.

daha sonra kendim avuçladım yanında sakladığı poşetleri. onunla mı uğraşçam kardeş.

2019 editi. 1 poşet verenimiz yok artık.
Daha poşeti doldurmadan para ustunu verebilen ve beni sinir eden kasiyerlerdir.
'bira var mı?' diye sorduğunda hakarete uğramış gibi, vücut diliyle 'hayır' cevabını veren kasiyerdir.
gerçek yaşanmıştır. hem de gıcıklığına sormamıştım. gerçekten vardır diye düşünmüştüm.
hemen önlerinde duran ve ucuza satılan vücut kremini alıp çatlayan ellerine sürmeyen kasiyerdir. her gördüğüm bim kasiyerleri özellikle bayan olanlarının elleri çatlamış, izohips haritası gibi girintili çıkıntılı olmuş
Kız olanları eli elinize değmesin diye parayı nerdeyse üstünüze atıp kaçıcak tipdedir.
le cola'yi ve kek'i bulamayanlarda var guzel kardesim.
(bkz: kadın kariyerlerin kollarının genelde kıllı olması)
Asgari ücret alacak tabi başka ne alabilir. Artık yeni liberal düzende çalışana yemek vermek zorunda olmayacak işletmeler. Nasıl yerse yesin ister evden çorba getirsin ister ekmek arası çalışanın kendi bileceği iş diyorlar.

Maaşlara "yemek ücreti" diye 3-5 lira ödeyip yemekhane alanından tabak çanak yıkayan elemandan carttan curttan tasarrufta bulunacaklar. Bence müstehak millete. Sikimde bile değil daha beter olalım.
Olmak için çok uğraştığım ama olamadığım.
marketin diğer tüm işlerini de yapıyorlarmış. reyonlara ürün dizmek, taşımak, temizlik..

emekçi kardeşlerimiz hepsi. çok saygı duyuyorum.
Hayatlarından bezmişler diyalog kuramazsınız.
Mal da taşıyan çalışanlardır. Yok turbanliymis yok diyalog kurtulmazmış diye siniflandiracaginiza biraz insan gibi bakın demek istedim birden. Bir keresinde cılızca bi kız paletin altında kalıyordu neredeyse allahtan etrafta müşteri vardı da tuttuk. Her işi yapıyorlar oturma imkanları da yok. Muhtemelen çalışmak zorunda olan insanlardır.
Bir kaç gündür kaldığım misafirlikte en yakın market burası olduğundan gitmek zorunda kaldığım hede.

Maden suyu almaya girdim tekli gördüm aldım kasaya götürdüm biz 6 li satıyoruz tekli satmiyoruz çabuk yerine götürün diye ayar verdi bana sonra başka bişeyler aldık hazır girmişken 50 TL uzattım para üstümü bana vermedi benden 30 yaş büyük bir akrabama verdi paraustunu mal mıdır nedir parayi kimden aldiysan paraustunu ona ver.
Asla bir a101 kasiyeri olamayacak kasiyerdir.

Bir A101 kasiyeri sevdim dünyaya bedel. Fiş verişi olsun, aldığım seyleri paketlemesi olsun, dünyaya bedel be.
Ser verir poşet vermezler.
Okul hayatında derslerde uyumuştur.
emir kulu.
bana çekici gelen tiptir. samimi ve hoş geliyor, sanırım yurdum kadını istiyorum.
Milyon tane işi yapmaya mahkum edilen ağır işçidir.
Kasaya bakar, raf dizer, stokla ilgilenir, paspas yapar...vs...

Müşteri olarak siz anlayış gösterin, üzmeyin, yormayın çocukları!