bugün

konyalı bilim adamları tarafından laboratuar ortamında(!) icad edilen suda eriyebilme özelliği(!) olan helal(!) kıymadır.
https://streamable.com/2ye5e

ümmedimiz bu kıymayı ister yemeklerde tüketebilir, isterse suyla karıştırarak çorba yapabilir.
valla müthiş buluş gerçekten.
helal olsun akebeye ümmedimize neler yediriyor.
bunu zati sungur bile yapamaz denilen olay.
sıradan ev kadınlarını deney yapmaya sevk eden kıyma.
umarım teyze formülü çözüp seri üretime geçer ve bime rakip olur.
çomar kıymasıdır.
Ya salak mısınız siz bilip bilmeden markayı karalıyorsunuz. O kıyma Hazmı kolay olsun diye öyle. *
arkadaşlar birşey bilmiyorsunuz madem ne diye çamur atıyorsunuz?
öyle olmasının bir sebebi var.
dişleri sağlam olmayan hacı dedelerimiz, ninelerimiz kıyma yerken zorlanıyor. hatta yiyemiyorlar. helal kıyma yemek onların da hakkı.
konyalı bilim adamlarımız bu konuda düşünmüşler, taşınmışlar. demişler ki; biz de etle oynayıp onu suyla karışabilen bir hale sokalım.
sayelerinde yaşlı insanlarımız da kıyma yiye... ay pardon içebiliyor.
neden rahatsız oluyorsunuz ki bundan? bir saniyee yoksa siz, siz fedöcü müsünüz?
Videoyu çeken kadın bu seçimde yine ak Parti'ye oy atacak.
Sırp sığırları sağolsun amen. Allah erduvandan razı olsun inşellah.
O değil de kıymanın haramı helali mi olur lan.
Et lan bu et...

Nası bir çağdayız anlamış değilim. Hayvanların etini bile haram, helal et diye adlandırıyoruz.
adamlara açsınız deseniz elhamdüllah karnımız doyuyor diyorlar.
karın doymak mı?
avrupa da kedi köpek maması kalitesinde eti yiyorsunuz deseniz nimete hakaret ediyorsun diyorlar.
bunlar aç olduklarının farkında değil.
et yemekleri, marine etme, ızgara sosu ne bilmiyorlar.
döküm tava tencere kullanmak hak getire...
Helal kesim yapan adam abdesti fazla kaçırdı herhalde.
Ne var bunda? içinde %5 portakal olan sözde portakal sularını içerken keyfiniz yerinde, kıyma suyunu mu beğenmediniz? Şerbet niyetine için diye üretiliyor zaten o kıymalar. Kıyma aromalı şerbet yapıyorlar yine beğenmiyorsunuz!

Beybi!
eger tarim köy islerinden onay alip marketlerin raflarina giriyorsa o tarim köy islerinde halkin sagligina ve gelecek neslin sagligina kast etmis birileri var demektir.
ileride nasil hastaliklar birakacagi belli degil.
Helal kesim ne anlama geliyor bu durumda?
başlığı ekşi'den çaldım onu belirtiyim öncelikle ama konu önemli olduğu için çaldım prim yapmak için değil bunu da belirtmek istiyorum.

video linkini de bırakıcam buraya. bimde satılan paketli kıymaları suda biraz mıncıklayınca suyundan arınıp beyaz olarak kaldığı gösterildi ben onun tavuk kıyması olduğunu düşünüyorum belki tavuk kıymasını gıda boyasıyla boyayıp dana kıyması diye millete yutturmuş olabilirler ama siz de bi bakın tabi..

https://www.facebook.com/...7/posts/2531406486886456/
beyazlarla yıkamayın sizde. evet.

edit: ulan bilgi dolu şu entryi bile eksiliyorsunuz ya ne diyeyim. erkek milleti deyil misiniz, hepiniz aynısınız amk.
Bende diyordum bu etleri koyunca neden kırmızı oluyor her yer. Mağaza sorumlumuz et suyu o hızlı ol diyordu. Talaşımsı bir renkti. Vay be şimdi çıktı kokusu görüyor musun.
kasap dışında yerden et alınmaz zaten ya marketten kıyma mı alınır kasap bari dolaptan çıkarıyo eti gözümüzün önünde kesip biçip yapıyo kıymayı.
islami usullere göre kesilmiştir.

Yenmesinde dinen bir sakıncası yoktur.
o değil bimde satılan kıymada katkı maddesi olduğu haberi de doğru değilmiş. hem teyit.org hem de yalansavar teyit ediyor bilgiyi. ikisinin de ortak sonucu, kıymada katkı maddesinin olmadığı.

detaylar : https://teyit.org/suya-ko...i-maddeli-oldugu-iddiasi/

yalansavar'ın kurucusu ışıl arıcan'ın konuyla ilgili twiti: https://twitter.com/isil_...tatus/1081996532008726528
bununla ilgili gıda dedektifi diye bir sayfa da açıklama yaptı. bakanlık incelemiş. suda rengi değişen kıyma görüntüsü üründe katkı olduğunu anlamak için yeterli bir uygulama değilmiş.
Ulan Bim in kıymasından ne bekliyorsunuz?
tengir aga tekzip yayınlaman gerekiyor :D
yalnız sorun renginde değil erimesinde.
sayın şeytanın avukatları bunu nasıl açıklıyor.
tamam pahalı artık eskisi kadar sık alamıyoruz falan ama hala normal etin neye benzediğini, efervesan tablet gibi erimediğini hatırlıyoruz şükür.
hangi kıymayı suya koysan o renk çıkıyor zaten. sırf ithalatı yapan partiyle uğraşıcam diye kıymayA BOK atmayın.