bugün

görsel

beyler bunun tadı çok güzel lan. geçen akşam aldım 3 tl mi neydi tam hatırlamıyorum. önce bir baş soğan, bir çarliston biber doğradım ince ince ardından onları yağda kızarttım baya üstünü de bu döneri ekledim. harika bir yemek oldu yanına da bir pirinç pilavı yaptım. ulan çok güzel oldu ya. bu akşam gene yapcam.
300gr ve 3 tl diyorsun.. Paketleme, dağıtım, pazarlama vsvs dahil diyorsun..

görsel
yaklaşık bir ay önce alıp yediğim hede.hayatımda yediğim en ağır şeydi sanırım, bağırsakları bozmasıda cabası.

(bkz: martı döner)
caps de koysan iyiydi. neyse bu akşam bekliyoruz.
Sağlıklı olmayan, lezzet açısından da tüketiciye bir şey veremeyen, bim'de uzun yıllardır satılan tavuk dönerdir. Çoğu kişi sağlıklı bulmuyor bu tür besinleri.
üzüntülere sevk eden mevzudur. ben bunu alıp sokaktaki kedilerime veriyorum ki zannedersem ürünün genel çıkma amacıda böyle bir şey.. 3-4 tl civarı bir şey fiyatı tıpkı bunun sosisi gibi genelde sokak canlılarına verilme amacı ile çıkıyor sanki piyasaya..

lan herkesin her şeye gücü yetmeyebilir kabul de bunun biraz daha eline yüzüne bakılır olanı 7 tl civarı hani bir dahaki sefere aklınızda olsun diye yazıyorum başka bir amacım yok deri falan yiyeceğine bildiğin döner yersin en azından..
arkadaşlar dediğim gibi iş çıkışı gittim aldım. şimdi malzemeleri tekrardan söylüyorum.

1 baş soğan, 1 çarliston biber, yağ ve keskinoğlu tavuk döner.

görsel

öncelikle yağımızı aktardıktan sonra soğan ve biberleri tavaya aktarıyoruz.

görsel

bunları pembeleşinceye kadar değil hafif kahverengi olmaya yakına kadar kızartın. ardından tavuk döneri ekliyoruz.

görsel

hepsini birlikte yaklaşık 4-5 dakika kadar sürekli karıştırarak kızarttıktan sonra tekrar afiyetle yiyebilirsiniz.

görsel

isteğe bağlı domates içine eklenebilir ama ben eti cıvık sevmediğimden tabakta yerim.

edit: 200 gr tavuk 3.65 tl arkadaşlar.
Hali vakti yerinde olan Pisikolojik rahatsız. Sevdim.
(bkz: reklamlar)

Bedava versen yemem.

Öğrenci değilsin belli reklamdan mı verdiler o granit tavaları karşim.
Sanki reklam.. Kesin reklam.
Woooww.. aklima yazdim bu tarifi. Tesekkurler hhka.

Yemek tarifidir.
bim'den döner tamam da, o murdar kola olmadı kardeş.

mis gibi le cola içeceksin.
granit tencereler, teka ankastre mutfak ürünleri...
fakirlik değil de üşengeçlik var. ya da değişiklik yapma isteği.
bimde satılan lavaş ekmeğin arasına kızarmış patatesle sarılıp tosta basılarak tüketilmesi tavsiye edilir.
fiyatı kesinlikle ucuz değildir. keskinoğlu gibi bir sektör devi dilerse daha ucuza da verebilir, bunlarda deli kâr ediyorlar arkadaşlar bilginiz olsun. 3tl diyip geçmeyin. bunlar seri üretim ürünler, tabii ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır. elbette bi kendi yetiştirdiğiniz gezen tavuk tadında olmayacaktır. malum onların fiyatları et fiyatlarıyla birebir, lezzeti de öyle.

tavuk yetiştiriciliği en çok kâr getiren alanlardan birisi. 2 çiftliği olan arkadaşım var. düşünün artık 3tl'de bile kâr ediyorlarsa ne kadar kazandıklarını. kimse babasının hayrına iş yapmaz.
fotoğraflarda kötü görünmüyor.
Yapan da güzel yapmış. Servis göze iyi görünüyor. Temiz pak.
Bu görüntüyle ikram edilse reddetmem.
insan reklam galiba diye düşünmekten kendini alamıyor.
içinden deri de çıkar yanık et de. Ama yine de güzeldir.