bugün

Bilimden anlayan bir kızın yanında erkek kendini ifade edemez,rahat tavırlar sergileyip kendi olamaz ama sanattan anlayan kızla farklı bir perspektif yakalamak mümkündür bence.
sanattan anlayan kız tabii ki... biraz da kırık olması tercih sebebi.
bilimle ilgilenen okuyan veya görevini icra eden kız ciddidir, boş konuşmaz. ağzından çıkan sözcükleri ve kurduğu cümleleri belli bir hipotez ile destekleyebilir. fakat sanatı kendine uğraş veya görev edinmiş bir kız ise daha estetiktir, hipotezden uzak tamamen sezgileriyle ve hayal gücüyle hareket eder.
bilimsel konular kafa sker. oturup nötron proton mu konuşcan. sanat daha softtur. erkek erkeğe yapılan "bu amk çocuğu burda ne anlatmak istemiş" sohbetlerine farklı bir boyut katabilir diğeri.
(bkz: zeki kız vs romantik kız)
Bilimden anlayan kız. Olsun böyle biri o anlatsın ben anlamayayım razıyım. Çoğu sanattan anlıyorum diye geçiniyor zaten bilgi önemli benim için.
Bilimin bir burun farkıyla önde olma durumudur . Aksi takdirde salak bir romantizm, zekice muhabbetin önüne geçememesi muhtemeldir.
Sanattan anlayan abi. Niye mi? Sanat idealist bilim ise realist insan işidir.
Tr'de ikisi de bulunmadığından gereksiz seçimdir.
Tiyatrocu kişiliğim her ne kadar sanat diye haykırmak istese de, tercihimi bilimden yana kullanmak istiyorum. Ama seni de seviyoruz sanattan anlayan kız, seni.
sanattan anlayan kızın daha çok tercih edileceği düşüncesindeyim.
bilim ve sanat hiç bu kadar kaba genellenmemişti.
Sanattan anlayan kız duygudan da anlar, ruha dokunur efendim. Bir ömür beraber geçinir gidersiniz. Sıfır birci kızı kim ne yapsın?

Adı bile kötü
(bkz: sıfır birci)
Zeki olsun, diğerleri umrumda değil.
iki kategoriye de uymaya çalışıyorum ama bilim.
Bilimle uğraşıyorsa yada anlıyorsa sanata da merak sarıyordur yada sarmıştır bence. Herhangi bir çalışma alaninda bilimsel düşünebilen biri estetik kaygiyada sahiptir. Versus'a gerek yok. Geçiniz efendim.
görsel
saksodan anlayan ben. şirnbabaya. yani sanattan anlıyorum. çünkü blowjob bir sanattır. aynı zamanda bir bilimdir de.
Bilim döver.
Sanırsın Kız bol geldi de entel vs nerd tercihi yapılıyor zannettiren karşılaştırmadır.
Sağolun, almayayım...

Rejimdeyim de, varsa ben kurufasulye yapmayı bileni rica edecektim.
Eğer bir seçim yapılmak zorunda olursak ben sanat derim. Sanattan anlayanın bilimden anlama ihtimali, bilimden anlayanın sanattan anlama ihtimaline göre fazla bence.

(bkz: leonardo da vinci)

"Efendiler; hepiniz milletvekili olabilirsiniz. Bakan olabilirsiniz, hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat sanatçı olamazsınız. " demiş atatürkte.
Bilimden anlayan kız sanattan da anlar. Bilim, türlü bilgiler ve birikimin ortaya çıkardığı birşeydir. Bilgili herhangi bir kişinin de, yorumlama yetisi çok gelişmiştir.

Kendine özgün, akıl ve mantığın harmanlanmış haline ise, düzenli bir fikir senkronizasyonu denir.

Buna göre,

Akıl+fikir+kendine özgünlük = kişisel gelişim ve iyi bir yorumlama yetisi.

Bu yüzden akıllı bir kadın kendisine hayran bırakmaktadır. Çünkü içinde bulunduğu iyi yada kötü bir durumu her şekilde en mantıklı olarak yorumlar ve çözüm üretir. Bilimde böyledir, bilim, akıl ve mantığın birbiri ile uyumluluk halinin en zirve noktasıdır.

Edit: sanatı bilim ile versus haline sokmak manasızdır.
Beni anlasın da bilimi sanatı anlamasa da olur.
ne söylediğin önemli değil nasıl söylediğin önemli derler.
bu minvalde, bildiklerini aktarma şekli önemlidir.
misal benim yıllardır alıştığım, yanlış olduğunu bile bile yaptığım, zararsız hataları bilimselliğe vurup ukalalığa başlıyorsa, yol onun olsun.
bilimden hoşlandığım halde bu böyle.
aynısı sanattan anlayan için de geçerli.
Sanattan anlayan kız 1739297172 adım öndedir.