bugün

bilimadamları halkın deli gibi korktuğu cinleri kanıtlarsa kuran kanıtlancaktır. tüm ateistler dine dönecektir.

zariyat 56- Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım
"bilim insanları orkları kanıtlarsa lord of the rings kanıtlanır" benzeri bir cümledir.

şu devirde cinlere inanan gerizekalıların olması ayrı bir konu.
Yeryüzünde cinlere varana kadar birçok fizik ötesi kavram açık seçik görünmektedir.

aklıma ilk gelen örnek rüya tabiridir. belli bir yaşa gelmiş olan insanların çoğu rüyalarında bazı belli sembolleri gördüklerinde bir süre sonra bunların karşılığı olan olayı yaşadıklarını defalarca gözlemişlerdir.

buna benzer fizik ötesi kavramların dışında kainatın var olması ve eşsiz bir dengede durması, tabiatta bir çok canlının harikulade şekilde insanoğlunun dahi aklını aşan davranışlar sergilemesi (salyangoz tarafından yendikten sonra hayvanın içinde gelişip gözüne yerleşen ve orada bir solucan veya tırtıla benzeyen, çeşitli renkler ve hareketlerle kuşları kendine çekip salyangozun kuş tarafından yenmesini ve kuşun sindirim sisteminde yumurtlayarak dışkısı ile çoğalmayı "planlayan" canlılar var efendi.)

burası uzun yazmaya elverişli değil. sonuçta bilim adamlarının birşeyi ıspatlayıp ıspatlamaması bizi bağlamaz. biz kendi varlığımızdan emin olduğumuz kadar, daha emin olarak Allah'a , değişmemiş olan korunmuş kitabına ve alemlere rahmet olan rasulüne (s.a.v.) iman ettik.

aklı olana şu kadarı yeter: kainat varsa Yaratıcı vardır, yaratıcı varsa O şüphesiz Allahtır. nokta.