bugün

Yararı olduğu kadar zararı da vardır, her şey gibi. Bazen kavga bazen şükür sebebidir.
Ayrı kalınca annem kadar özlediğim teknolojik alet.
görsel

zaman geçtikçe büyük değişimlere uğramıştır. uğrayacaktır da..
Bazen gerçekten kendisi de ne yaptığını bilmeyen teknolojik alet. insanı sinir krizine sokar yemin ederim. Sokacam yazılımına da sistemine de şimdi bacağımı geçirecem ekranın içinden.
Virtual realitynin yaygınlaşması ile belki oyun sektöründe ancak geri plana atılabilecek aletlerdir tabi bunun olması için saglam bi 8 ile 12 yıl arası zaman gerekiyor.
ilk çıktığı zamandan bu yana şahsıma göre yeterli seviyeye gelememiş cihazdır. yani o zamandan bu zamana daha iyi seviyede olması gerekiyordu.
satışları dünya çapında azalmıştır. sanırım dünya bilgisaraya doydu.

http://www.hurriyet.com.t...riyor_sirketler_teknoloji
sürekli başında olduğumuz alet.
pc modellerinden anlayan varsa bana bir konuda yardımcı olabilir mi diye sorduğumdur.

bilgi işleme yarayan icat, alet.
''bilgisayar nedir?'' sorusuna burada yeterince cevap verilmiş. ben ise ''ne değildir?'' sorusuna cevap vermek istiyorum.

şöyle ki: sanırım bir dizideydi. saf, iyi niyetli ve de muzip bir karakterimiz bir ''şey'' görüyor ve bunun ne olduğunu bir arkadaşına soruyor. cevap ise ''bilgisayar'' oluyor.

saf ve muzip karakterimiz ise şöyle bir tepki veriyor:
-abi ben buna basıyorum basıyorum bilgi saymıyor yeeaa!

evet, bilgisayar bu değildir.
Bir zımpırtı.
ikiye ayrılır; diz üstü ve masa üstü.
iyi Türkleştirilmiş ender kelimelerden biri.
Alımını ve satımını yaptığım elektronik cihaz.
*Bilgisayar kullanıcıları ortalama olarak gözlerini dakikada sadece 7 kez kırparlar.
*Bilgisayarlar çevre için ciddi bir tehlike oluşturuyor çünkü üretiminde kullanılan materyallerin çoğu çevreye zararlı. Standart bir monitor yaklaşık 2 kilogram kurşun içeriyor.
(bkz: dünyanın en hızlı bilgisayarı)
teknolojinin gelişimi ile birlikte bir dönemin en kahredici cümlelerinden olan "bilgisayar çöktü" tarihe karıştı.
mühendisliği ayrı bir şekil katar ortamlarda fakat türkiye hariç tabi ki.
Computer Science.
ecnebiye göre compute eden, türkiyede ise bilgi sayan cihazdır..
her anlamda elimiz ayağımız olan icattır.
acilen yardıma ihtiyacım olan teknoloji ürünü.
toshiba laptopuma geçen format attık. gerizekalı arkadaşım lazım olmaz diye kamerayı kurmamış. ben bunun kamera driver ını nasıl yüklerim? kamerasını nasıl işe yarar hale getiririm? bilgisi olan acil yeşillendirsin pls.
bu tarz bilgisayarlar daha gizemli ve "bilgisayar" adını yansıtıyor gibi geliyor bana.

görsel
telefon, televizyon ve radyo gibi, dilimize son 50 yıl içinde yerleşmiş yabancı sözcüklerden biri değildir. buzdolabı ve araba kelimeleri de böyledir mesela.
ilk bilgisayar alman wilhelm sickhard tarafından icat edilen, toplama işlemi yapabilen bir makinedir.