bugün

iki popi meslek grubundan kişinin karşılaştırmasıdır.

doktorlar önce bu aralar corona morona ayağına.
doktorlar bilgisayar kullanabilir, web tasarımı yapabilir, biraz çalışıp kod yazabilir, donanım konusunda bilgi sahibidir, meraklıysa bilgisayar tamiri bile yapabilir. ama hiç bir mühendis bırak hasta ameliyatını, tedavisini, ilaç bile yazamaz, anatomiden anlamaz, kendine bile bakamaz.
Sağlam bir bilgisayar mühendisi doktoru sollayabilir. Bunu mühendislik güzellemesi yapmak için söylemiyorum. Şimdiki aklım olsaydı öğretmen olurdum ben. Neyse, gelelim sağlam bilgisayar mühendisinin neden sollayabileceğine. Devir teknoloji devri, çağ bilgisayar çağı. Yapay zekanın gitgide önem kazandığı bir dönemdeyiz. Yazılımdan anlayan, kendisini geliştirip donatan ve donanımıyla güzel işler ortaya koyabilen bir bilgisayar mühendisi çok iyi paralar kazanabilir. AmA gelin görün ki bu hem bu konularla ilgili hem de algoritma oluşturmaya yatkın zihinlerin uğraşabileceği bir alan. Sabır isteyen ve sürekli kendinizi geliştirmenizi gerektiren bir alan.
Alet işler el övünür demişler. Doktorların kullandıkları çoğu tetkik aleti mühendisin elinden çıktığını varsayarsak , mühendis bir adım öndedir.
Yurt dışında sollar ama ülkemizde hayir. Uzman doktorlar 15k falan çok rahat kazaniyo diye biliyorum. Bilgisayar mühendisi 15k kazanması için çok çok fazla şey bilmesi gerekir .
Mimarlar kumda oynasın. Bu inşaat işlerinden kusacam artik.
Herkes varsa yoksa bina dikme peşinde ... Vizyonsuzluk maalesef.
Keko doktorun teki doktorlar web sitesi yapabilir bla bla bla entry sicmis. Siktiri boktan web sitesini senin nenen bile yapar evlat raad ol. Ama kurumsal bir web uygulamasını , güvenliğini sağlamak icabında büyük verilerle gerçek zamanlı iş yapmak , multithread bı yapı kurmak bitmedi programı sürekli değişime açık bı mimaride tasarlamak uzun süre çalışma ve gayret gerektiriyor . Opengl ve opencv gibi konulara hiç girmiyorum zaten programcıları bile az bir kesimi biliyor . Ayrıca yapay zekaya el attın diyelim master degree matematik bilmen gerekiyor ve veriyi çok iyi analiz edebiliyo olman lazım.

Kekomanci arkadaş 2 for loop görmüş gaza gelmis hemen. Geçiniz efenin.
bilgisayar mühendisi oturduğu yerden zengin peki ya doktorlar? günde onlarca insanla uğraşmak akıl işi değil mazallah.
Bir tık la bilgisayar mühendisi diyorum. Allah doktorlara da sabır ve kolaylık versin.
görsel