bugün

eksik bir bilgi varsa düzeltilmesi için uyarı mesajı atmak yerine mouse butonunu sıvazlamayan ve insanı ayar etmeyi kendisine görev edinmiş işgüzar kişidir.
zihniyet olarak kalacaktır.
okuma gereği duymayan insanlardır.
ilginçtir; siz sabaha kadar dakika dakika oscar ödül törenlerini izler, kim ne ödül almış yorum bile yapmadan yazarsınız; o arkadaş -bazı başlıklarda ve entry'lerde kendisinden ibne diye de bahsedilmektedir- acımasızca bu entry'leri eksiler.

hayır oy kaygısında olan biri değilim ama bu lavuklara biri oscar'ları benim dağıtmadığımı söylesin bi zahmet.
ibnelik içerisindedir.
sözlükteki bilgi içerikli entryleri "armudun sapı, üzümün çöpü" mantığıyla eleştiren ve bununla birlikte kendisi bilgi içerikli entry girmeyen versiyonları da olan bir zihniyettir. insanı sözlükte bilgi içerikli başlık açmaktan ve bilgi içerikli entry girmekten soğutur.
ya taraflı olduğu için ya da mal olduğu için eksi veren zihniyettir. ya da ukaladır bu öyle mi lan aslında böyle der ama açıklama yapmaz eksiyi basar. tik olmuştur aslında bu.
"bunu neden ben de bilmiyorum lan" eziklğiyle eksiye abanan ihniyet.
henüz zihniyet olabilecek düzeye ulaşmamış ilkel primattır, tek hücrelidir.
neyin kafasını yaşadığı belli olmayan yazarlar.

bir insan bineceği dalı kırar mı. oku biraz bişeyler öğren. ama bunlar yazarın da şevkini kırar işte.
(bkz: kuş beyinli).
yedi sülalesi yazar tarafından pek hatırla yad edilmeyendir. şaka bir yana (küfür edecek kadar düşmedik) öznel giriler neyse de bilgi içeriği neden, Nasıl hoşlanılmayıp eksilenir ki. buranın asıl amacı sözlük olup bilgi çeşitliliğine ulaşmak iken bunu yapmanın tek geçerli sebebi eksik ve ya yanlış bilgidir. eğer doğrusu biliniyorsa mesaj atarsın düzeltilir. taş attın kolun mu yoruldu.
(#37810498)
Değilmi ya.
Bir olgu bir gerçeklik bir tanım yapıyorsun.
Ama Adamın anlama kapasitesi düşük olduğu için zoruna gidiyor basıyor eksiyi.
Konunun aslı siklenmemektir.

(bkz: tecrübeyle sabit)

Senin yazacağın hiçbir entryi siklemedikleri için eksilemiştir.

Aşın artık bunları. Dalganıza bakın.