bugün

Nevşehir'de gerçekleşmiş hadise.
Bilal erdoğan nevşehir'de "recep tayyip erdoğan fen ve sosyal bilimler proje anadolu imam hatip lisesi" okulunun açılışını yaptı.
görsel

Hangi sıfatla?
Prens sıfatıyla mı?
First oğlan sıfatıyla mı?

Bilal erdoğan'ın yetki ve konumu nedir devlette?

Okulun ismine ve isimdeki kavram kargaşasına değinmek istemiyorum.
recep tayyip erdoğan fen ve sosyal bilimler proje anadolu imamhatip lisesi? what da shit.

okulla isimleri değiştirmek istiyorum.

bundan sonra bana; “ recep tayyip erdoğan fen ve sosyal bilimler proje anadolu imamhatip lisesi bey” diyeceksiniz.
okul acilisi yapmak icin vasif mi gerekiyor? laikciler yine beyinlerini disarida birakip sozluge girmis.
zat-ı fuzuli'nin okul "kurdalesi" kesmesidir.

isimdeki terimler ise, havalı dursun diye yazılmış zaar.
anlamı: bakın biz bilim düşmanı nesil yetiştirmiyoruz ve şuan ki önceliğimiz, papaz eriğini imam eriğine çeviren makineyi geride bırakmak.
-açamadım babacığım..
+boçoğo kordoloyo soforlo
-neyi sıfırlayım babacım..
+boçağo kurdoloyo..
-anlamadım..
Bugünde ülkem,milletim,devletim adına utanacak birşeyler oldu, hamdolsun.. Darısı yarına...
~
okul acilisi yapmak icin vasif mi gerekiyor? ~
Kesinlikle doğru.. Örneğin bizim orada her hafta mahalleden biri yapıyor açılışları... En son bakkal ahmet abi bayındırlık Bakanlığı'nın açılışını yapmıştı.
bence asıl mesele bilaloğlan değil, okula seçilmiş isimdeki paradoks. üçlü paradoks. fen ve anadolu imam hatip lisesi ayrı paradoks. bu kurum için seçilmiş isim apayrı paradoks. dolayısıyla üçlü çaprazlama.

mendel ağlıyor şu anda.
Okulun tabelası güldürmüstür.
imam hatip lisesi imam ve hatip yetiştirir (ki ondan bile aciz oldukları ortada).
Evrim desen maymun sensin diye karşılık verecek tiplere fen ve sosyal bilimler ne alaka?
Müessesenin ismi yanlış yazılmış. Sonuna han hazretleri ltd şti yazılmalı.

Edit: pardon okulmuş lan bu hıhihahahaha. Bu nasıl okul lan?
elini falan keser alın şu makası şunun elinden, durduk yere şehit olmasın.
okulun kısaltması rtefvsmdoöprsştuüvyz oluyor.
babadan oğula sistemi için gerekli olan bilal oğlanın geleceğe yatırımıdır.
işin ilginci bilal beyin Cumhurbaşkanı oğlu olmaktan başka sıfatı ne..

milli eğitim bakani mi Hayır
milli eğitim Müfettişi mi Hayır

ahmet Özal dışında hiçbir cumhurbaşkanı oğlu bu kadar ön planda olmamıştı Cumhuriyet tarihimizde....
okulun niteliğine bayıldığım açılıştır. fen, sosyal, anadolu, imam hatip. vay be.
fen-sosyal bilimler-imam hatip?

dindar ateist gibi birşey sanırım.
Bir aralar italya'da geziyordu, bilal oğlan için tehlike geçti herhalde.
Başkan çocuğu olacak ya, antrenman yapıyor şehzade.
Anadolu ile imam hatip lisesi yanyana zaten iğreti duruyor. Bir de bunun yanına fen ve sosyal bilimler proje hiç yakışmamış. Okulun ismi ise bu üçlünün yanında hepten sırıtıyor.
Okulun adı Din ile bilimi birbirine yamama projesi olsaydı samimi olurdu.
Bundan boyle beddua ederken "bilal gibi oglun olsun" dicem.
Bundan buyuk ah yok. Evet.
Daha yarım saat önce atölyemin merdivenlerinde izmarit var diye belediye başkanının şöförünün babası beni dükkanı kapattırmakla tehdit etti, bu adam aynı zamanda kapısının önünde bulunan halk emek satış kulübesini de legal olmayan yollarla devralıp işletiyor. Bu herifçioğlu bile kendisini belediye başkanının şöförünün babası olarak bir ayrıcalıklı kanunu yönetip uygulamaya yetkili görüyorsa bu olaya tepkisizim.
ya kala kala bu adama mı kalmış okul açılışı yapmak .
bari mikrofon vermeseler miş .
yetmez ama evet.bu daha başlangıç.yakında ülke bizim siktirin gidin diyecekler.
fen lisesi mi, sosyal bilimler lisesi mi?
fen lisesi ise, minimum 480 teog puanı alması lâzım oradaki öğrencilerin. acaba bir teki bile almış mıdır bu puanı?
adamlar imam hatipliler fen lisesine giremiyor diye teog'u kaldırmadılar mı?
madem anadolu fen sosyal liseleri imamhatip adı altında açılabiliyordu, neden anasını bellediniz ki sistemin? açaydınız bu tür liseleri, digerlerini rahat biraksaydiniz ya!

ha bu arada, bilal erdoğan kim, sıfatı ne gibi soruların cevabını verebilecek tek bir akepeli yoktur sanırım.
akabinde kendisi de o okula yazılmalıdır.