bugün

"hayrınıza vesile" sloganıyla yola çıkmış başarılı bir dernek. son zamanlarda soma'da yaptığı yardımlarıyla gündeme gelmiştir. gazze, suriye ve ırak'ta bulunan türkmen kardeşlerimiz için de birçok yardım faaliyetlerinde bulunmuşlardır.
Bakanlar Kurulu kararı ile "Kamu Yararına Çalışan" dernek statüsündedir. Buna bağlı olarak bazı istisnalardan yararlanmaktadır. Genel Merkezi istanbul/Pendik'tedir.
telefon numarama nereden ulaştığını bilmediğim ama her sabah 8 gibi mesajlarına maruz kaldığım dernek.
yardım eli Suriye'den başka bir yere ulaşmıyor olsa gerek. dün sabah da idlib çok soğuk diye mesaj atmışlar. 7500 kişilik yardım çadırlarına bir şeyler bir şeyler ilave edilerek ısıtma sağlanacakmış.

açtım baktım idlib gün içinde 7-8 derece, Elazığ gün içinde -10 derece.
idlibe anında ulaşan yardımlar Elazığ a bir türlü de ulaşamadı. Twitter'da Elazığlı insanların nerede yardım paraları hepimiz aciz üşüyoruz hiçbir şekilde ilerleme kaydedilmedi diye toplanıp şikayetlendigi videolar dolanıyor.
Menzilci oldukları iddiaları vardır ...doğru yazılışı al bashir olan dernek.
Menzili dediğimiz o dernek depremin ilk üç gününde devletin bakanlarına,askerine polisine bile çorba ekmek verdi. Bizzat adil kara ismail oğlundan duydum. Siz sadece eleştirin.
Devlet kurumlarına fetö gibi sızmasın, ve en önemlisi Hükümet bunlara devlet imkanlarını tahsis etmesin yeter.
gördüğüm kadarıyla yardım ihtiyacı olduğunda en önde koşan, diğerleri giderken terkedip bırakmayan yardım derneğidir. bunu geçen yılki depremde de çok net gördük. bir şeyi sadece kendi olduğu şey ile değerlendirmeyi öğrenmemiz lazım. bu yardım derneği haluk levent abi gibi popüler bir lidere sahip olsaydı bugün halk arasında daha fazla ön plana çıkartılırdı. hakkını verelim ve yardımları için teşekkür edelim sadece. bu kadar