bugün

yunanistanın ekonomi politikasıyla aynı olan politiadır biri ab ye biri de mendez e bağlıdır.
kutuplardan şişik. ekvatordan basık.
Alışverişe Çıkmış Kadınların psikolojisindedir.

- Bunu alayım, pembeside varmış onu alayım, aaa bu indirimdeymiş bunuda alayım, 1 alana1 bedavaymış mutlaka almalıyım.
fenerbahçenin çöpe attıklarını toplamak.

(bkz: ali güneş)
(bkz: marcio nobre)
(bkz: mehmet yozgatlı)
(bkz: rüştü rençber)
bir dönem ki fenerbahçe transfer politikasıyla birebirdir.

sürekli kamyon yükü oyuncu alıyorduk, teknik direktör değiştirip durduk ama bunların hiç biri başarıyı getirmedi. neyseki son 10 yılda istikrarı sağladıkta, başarı geldi.

beşitaş'a tavsiyem; demirören'den bi an önce kurtulmaya baksınlar ama oda zor malum o borcun altına girmek göt ister.
drogba konuşulmaya başlandı. Gelirse noumadan sonra siyahi forvet boşluğunu doldurur. Belki sezonda 30 gol atmaz ama o yırtıcı forvet eksiği kapanmış olur.
irdelenmesi gerekir.

"Transfer dönemi gelmeden Beşiktaş'ın gündeminde bir çok oyuncu vardı. Özellikle de, Nene ve Gökhan Süzen. Nene, Katar'ı tercih etti. Gökhan kadroya katıldı. Şimdi ise santrafor konusunda; Cissé, Briand, Viana, Utaka, Djebboir gibi birçok isim gündemde. Keseye uygun olan getirilecek.

Burada ihtiyaç olan mevkilere mi transfer yapılıyor orası muamma.. Beşiktaş'ın acil ihtiyaci olan bölgesi savunma. Çok iyi bir stoper lazım. Bu iş son derece uyumsuz olan Sivok ve Ersan ile gitmez!
Yeni transfer Gökhan'ın, savunmanın soluna ilaç olacağını sanmıyorum. Genç oyuncu bu bölgenin nokta ismi değil. Buna rağmen iyi alternatif hepsi bu.
Forvete takviyeye gelince.. Ronaldo'yu alsan bile, önce topu karşi kaleye taşiyacak oyuncun olacak. Kartal'in kanatlari da fazla işlemiyor. Sağda Holosko, solda Olcay'ın performansları ortada. Her ikisi de, ideal kanat oyuncusu değil zaten. Bu pencereden baktiğimiz da, Nene farklı özellikleri ile isabet olurdu. Şu an masadaki oyuncularin gelişi, Almeida'ya sadece yardimcı olur. Oysa yardımcı değil, daha golcü özelliği olanı tercih edilmeli.

Sonuç olarak konuşulup, görüşülen isimler, gerçek ihtiyaçları karşılamaktan uzak. Alınsa da olur, alınmasa da fark etmez. Zaten bu bilinç ile yönetim ve teknik ekip de ayni nakarat okuyor."

bu fanatik gazetesi muhabiri orhan yıldırım'ın tespiti.

bir de benim tespitim var.

ilk başta her şey iyi güzeldi, kulübün ihtiyacı olan oyuncular belirlenmiş hatta devre arası gelmeden konuşulmaya başlanmıştı.

kimdi o oyuncular:

nene, ozan ipek, gökhan süzen, volkan şen ve ilginçtir stoper yok.

bu oyunculardan kaçı geldi veya bu oyuncuların oynadığı mevkilerde kendileriyle yarışır kaç oyuncu transfer edildi.

sadece gökhan süzen o da neredeyse alınamayacaktı ki onun da beşiktaş'a çok fazla bir şeyler katacağına inanmıyorum.

geriye ozan, volkan, nene gibi isimler kalıyor. tamam nene parayı tercih etti ama volkan'ın ve ozan'ın alınamaması yönetimin başarısızlığıdır.

onların yerine sinan kurumuş ve şu anda adını hatırlayamadığım bir oyuncu alındı.

bunlar kabul etmeliyiz ki geleceğe yönelik yatırımlar.

sene başına dönelim, ernst ve egemen gibi şu anda beşiktaş'a ilaç olacak oyuncular gönderiliyor ve yönetim egemen'i adeta taraftarın önüne atıyor. böyle bilinçsizlik olmaz. q7 konusunda neler yaşandığını herkes biliyor ve ben bu olayı çabuk unutmak istiyorum onun için irdelemeyeceğim.

ancak gönderdiğiniz oyuncuların yerine daha iyilerini getirmeyince tepki çekeceğinizi bilin en önemlisi bunun beşiktaş'a bir getirisi olmayacağını bilin. sizin ekonomi politikalarınıza dil uzatamam bunu da bilin.

kadro şöyle olsaydı çok mu kötü olurdu:

mcgregor-egemen-sivok-uğur-hilbert-necip-oğuzhan-fernandes-olcay-holosko-almeida.
önemli olan büyük transfer yapmak değildir zaten takıma faydalı transfer yapmaktır.
mesela ibrahimovic çok büyük oyuncu olmasına rağmen barcelona'da iyi oynayamadı.
beşiktaş da diğer takımlar gibi büyük oyuncu peşindeydi şimdi de bir genç oyuncu modası başladı.
her transfer döneminde iki tane genç oyuncu almayınca rahat etmiyor sanırım yönetim.
senin altyapın kötü olduktan sonra bin tane genç oyuncu alsan ne olacak.
takımın önce bir ekolü olacak bence sonra o ekole uygun futbolcular transfer edecek.
2012 - 2013 sezonu için iyidir. bir fenerli olarak özellikle olcay, oğuzhan tranasferlerini beğeniyorum. verimlilikleri malietlerinin çok çok üstünde.
alırız, baktık iyi oynuyor satarız.
Parayla alıp bedava göndermektir.

Giden transferlere baktım bir tek mcgregor'u parayla verirmişiz o da 1.8 milyon.

Name Date Team Info

A. Hutchinson 31.07.13 PSV Free

M. Eneramo 30.07.13 Sivas Free

T. Zengin 24.07.13 Trabzon € 2.8M

S. Kurtulus 24.07.13 Gaziantep € 1.8M

G. Güvenc 01.07.13 Kickers € 200K

P. Franco 01.07.13 Millonarios € 2.4M

G. Töre 01.07.13 Rubin Loan

B. Çetinkaya 01.07.13 Demirspor UnknowT. Kayhan

01.07.13 Mersin IY Unknown

O. Sismanoglu 01.07.13 Antalya € 1.6M

S. Öztürk 01.07.13 Fenerbahçe Unknown

M. Niang 31.01.13 Al Sadd Loan

Dentinho 24.01.13 Shakhtar D Loan

G. Süzen 07.01.13 Istanbul BB € 1.1M

S. Kurumus 05.01.13 Ankaragücü € 150K

Transfers out

Name Date Team Info

S. Kurumus 15.08.13 Bolu Loan

M. Akyüz 04.08.13 Akhisar Free

B. Çetinkaya 01.08.13 Kahramanmaras Loan

E. Kas 18.07.13 Karabük Loan

Ö. Arslan 14.07.13 Antalya Loan

R. Hilbert 13.07.13 Leverkusen Free

E. Özkan 10.07.13 Karabük Free

Ö. Özkaya 01.07.13 Elazig Free

Júlio Alves 01.07.13 Rio Ave FreeE. Resmen

A. McGregor 01.07.13 Hull € 1.8M

B. Kaplan 31.01.13 Babelsberg Loan

B. Karadeniz 30.01.13 Eskisehir Unknown

T. Kayhan 08.01.13 Mersin IY Loan

Ricardo Quaresma 08.01.13 Al Ahli Free

K. Ari 07.01.13 Turgutlu Loan

H. Türk 05.01.13 Rize Loan

Fark edeseniz çok boş futbolcu almışız.

Ayrıca hilbert-Serdar değişikliğinde kar etmemiz gerekirken 1.8 € zarardayız.

Beşiktaş'a bir tarhuncu Ahmet paşa lazım.
eskiye nazaran zarar konusunda ilerleme kaydetmiş politikadır.

eskiden 10'a aldığımızı üstüne 3 verip zar zor gönderiyorduk.

şimdi 2'ye akıp beleşe gönderiyoruz en fazla.

fiko başkan tüpçüden çok daha iyi bu konuda. giden her türlü beleşe gidiyor zaten...
tüpçü döneminde savruk, fikret orman döneminde saçma, önder özen döneminde nokta atışıdır. bu sene solbek, sol açık ve forvet mevkileri dışında ki tüm bölgeler güzel bir şekilde doldurulmuş ve fazla da para harcanmamıştır.
(bkz: beşiktaş ın oyuncu transfer etme algoritması)

aynen bu amk.
(bkz: tüpçü en iyi tüpten anlar)
Bi Sezer vardı ne oldu o ?
bir çok insanın umut içinde bu sabah ronaldiho transferini beklerken.

sonu hüsranla bitip iflas eden politikadır.

sırf forma sattırsın diye bir adamı bu kadar yağlamaya ne gerek vardı.

takımına kuyt gibi karakterli ve profesyonel 1-2 oyuncu kazandırsan ne kaybedersin.
Çiller hükümetinin maliye politikasına benzer.
transfer yapamama üzerinedir. adamlar bir adam alamadı. evet.
Çok sikko bi politikadır. Geçmişte nerede Fenerbahçe'nin eski futbolcusu onu alıyoduk amk. Baki mercimek' i gördü bu gözler Beşiktaş forması altında.

Şimdilerde ise yine geçmişten gelen baska bi alışkanlık devam ediyo. Size gazete manşetleriyle açıklayalım.

Beşiktaş etoo'yu bitiriyor !
------------
Ronaldinho besiktas'a çok yakın !
------------
Beşiktaş'ta gündem messi

Sonuç:
Tabata besiktas'ta !
Holosko artı bir miktar para.
Geri dönüşüm tesisi olarak hizmet vermek.
hristiyan birliğini bozmak için protestanlara sahip çıkmak gibidir.
sistemli yapılamayandır.

maalesef son senelerde alışkanlık haline geldi. bir bölgede adam sıkıntısı var iken bir başka mevkii pazar yeri gibi kalabalık.

adam gibi kalem-kağıt alıp çalışılsa gayet rahatlıkla belirlenebilir halbuki.

günümüz takımına bakıldığında;

1 sağ bek
1 stoper
1 ofansif orta saha
1 santrafor en elzem ihtiyaçlardır.

yok ama gidip var olan yere adam yığarlar kesin.
bütçesini fazla zorlamayacak şekilde daha çok ucuz transferler yapmak.
güncel Önemli Başlıklar