Beyazıt Öztürk'ü Okan Bayülgen'e tercih ederim. O çok daha iyi.
Tüm önyargılarımı bir köşeye bırakıyorum. Tüm tutumlarını da.

En azında güzel zamanlardı, ikisinin de televizyonda olduğu zamanlar. Cuma ve cumartesi gecesi bir başka güzeldi.
farklı tarzda programlar yapan, farklı kitlelere hitap eden 2 tv insanının kıyaslaması. uzun uzun tarzlarını konuşmaya gerek yok ama bir gerçek var ki, ikisi de ülkenin en iyi şovmenleridir.
Okan cakar, beyaz kacar.
bir dönemin en iyi tv şovmenleri. hoş onlardan sonra kimse çıkmadı ama beyaz daha komik olsa bile okan bayülgen çok yönlülüğü ile bu maçı alır.
(bkz: ne şiş yansın ne kebapçı vs sivri dilli)

(bkz: efendi görünümlü hadsiz vs özgüvenli)
ben beyazıt öztürkü daha çok seviyorum.
beyazıt öztürk bu ülkenin evladıdır. şehitlerine sayg duyar, gerekirse programını bitirir. okan bayülgen ise dönemin adamıdır, bazen gezici bazen akp'li ama hiç bir zaman vatan evlatlarını ağzına almaz.
beyazıt içten, samimi, halktan -tayyip gibi amk-; okan kuul, agresif, marjinal, elit, -bahçeli gibi-

komedyen karşılaştırılmasıdır.
Okan ozenti felan ama beyaz da ayri bir tat.
Beyaza her hafta kimin geldiğini takip eder bilirsiniz,okan sokaktaki travestilerke program yapsa da izlersiniz,konugun kim olduğunun gram önemi yoktur..aralarındaki fark budur..
beyaz tribünlere oynar okan daha samimi geliyor bana.
Beyaz kafadan direk alır.
okan bayülgen iticidir ya. dahası var mı. sürekli bağrıyo.
okan bayülgen akıllıdır. beyaz değildir. şöyle ki adam 20 yıldır ekranda ama bir yabancı dil için uğraşmadı bile. okan ise getirdiği her konukla aynı dili konuşabilmiştir. bu bile bir farktır.
versus bile yapılmayacak kadar değersiz iki insan. yalnız beyaz'ın samimi olduğunu düşünen yazarları ortaya çıkarmış bu başlık. güzel kafa.
okan bayülgen'in alacağı versus.
rol olsun ses olsun muhabbeti olsun daha iyidir ve çok zekidir.
sevmem kendisini ama sadece ağır roman bile bu versusu kazanma sebebidir.
beyaz donanımsız bir adamdır, samimi değildir kanaatimce. okan bayülgen, daha donanımlı daha doğal geliyor.
Şu yaşıma geldım okan bayulgenın ne yapmak ıstedıgını anlayamadım.
biri komünist milyoner diğeri aile çocuğu ayağına etliye sütlüye karışmadan kaldırabildiği kadar para kaldırma derdinde.
ama okan'ı tercih ederim, yaşam tarzı söylemleriyle örtüşmese de bir şeyler için elini taşın altına koyabiliyor.

komediyenlik açısından bakarsak, beyaz biraz daha çocuksu kitleye hitap ediyor, okan güldürmese de muhabbeti boş değil, dinletiyor kendisini. arada birkaç kez ettirdiği tebessüm de yeterli oluyor.
devirleri kapanalı çok olan iki tip. artık gitmiyorlar. evet.
Beyaz daha sempatiktir ama yalakalik yapar konuklara, okan daha doğaldır daha eglencelidir ama genelde iticidir. Okan alir yinede.
al birini vur ötekine; farklı oynuyorlar, beyaz iyi aile çocuğu, okan kötü çocuk; beyaz konuklara yağ çeker, okan bayülgen ayar vermeye çalışır vb gibi ilginç dengeler var aralarında. arası yoktur bana göre ikisi de iticidir.
ikisi de güldürmüyor.
komik olduklarını zannedip laf salatasından başka bir şeyler yapmıyorlar.
okanı izliyorum tamam hala ağzı laf yapıyo ama güldürmüyor malesef.
ikisi de overrated dir. bi bitmediler.