bugün

okan bayülgen kendisini her daim geliştirebilirken, beyaz son 5 senedir üzerine bir tuğla bile koyamamıştır...
öğretme yeneteneği okan bayülgende fazla iken beyazda güldürme yeteneği fazladır. ancak işleri şovmenlik ve güldürmek olduğu için beyaz bir adım öndedir kanımca.
boklamaya geçmeden önce azıcık empati gereken kıyaslama.

sen kameralar sana dönükken titremeden düzgün 2-3 espri yapabiliyorsan, eşekler gibi para kazandığın halde götü boklu magazincilerin uydurduğu saçma haberler dışında habere konu olmadıysan, işi, aşkı, zevki gönlünce yaşayabiliyorsan buyur bokla.

yoksa siktiret derim. ağzını yorarsın en fazla.

her ikisi de konumlarının en güzel insanlarıdır. hep orada olurlar umarım, dilerim.
ikiside televizyonun sadece dizilerden ibaret olmadığını gösteren insanlardır.
okan bayulgen: karsilastirmak adina karsisina baska bir insan evladi koymak oyle pek kolay degildir
beyazit ozturk: okan bayulgen olmamak kaydiyla bir suru insan varken gereksiz bir bicimde okan bayulgenle karsilastirilmistir.
okan bayülgenin cv'si daha kabarık iken beyaz'da pek bişey yoktur.
beyaz bizden biridir. hatta aynısının benzeri ile mahallede top oynamışlığımız bile vardır. ama okan bayülgen her zaman o top oynarken sahayı basıp bizi saha dışına atıp top sektiren abi kıvamındadır.
okan'ı herkes anlamaz ama beyaz'ı anlar. bence en önemli fark budur.
her nedense, beyaz'ı bodrum'da bi gece kulübünde elinde içkisiyle ritim tutan, eğlenen biri olarak, okan'ı ise istiklal'in arka sokaklarındaki ucuz, boş ve karanlık bir barda yalnız başına birası ve sigarasıyla düşünüyorum.
okan şımarıktır beyaz sempatik.
*okan siyah beyaz fotograflardaki farklı kadrajların insanı iken, beyaz gülücüklü güneşli günlerin insanıdır.
*okan'a gözlerini kısarak farklı tarfa bakmak yakısır, beyaza kahkahalar.

kendim adına da bir fark söylemek istiyorum. Hanı okan da takip ediyormus hazır sözlükleri *
okan canım iritbata geçebilirsin, cekınme.

*beyazı severim, okan'a hastayım.
okan, beyaz'a oranla daha antipatiktir.
(bkz: al birini vur otekine)

okan bayulgen icin zaten fazla bir sey demeye gerek yok. daha once yazdigim gibi universite gencliginin beynini yikamak ve fikirlerini onlara asilamaktan baska amaci olmayan zavalli bir insan.
beyaz'a gelince. aslinda eskiden beyaz'i cok severdim. ama artik ciddi derecede gicik kapmaya basladim. adam surekli okan bayulgen'i taklit etmeye calisiyor. sirf okan'a benzemek icin surekli cok bilmis konusmalar, entellektuel gorunme cabalari... hayir onu birak el hareketleri bile ayni. bu kadar da taklit olmaz ki! ayrica eskisi kadar guldurmedigi de bir gercek. ha o'na bu kadar gicik kapmamin nedenlerinden biri bu fotograf olabilir mi? http://www.haber10.com/haber/54493/news_a.jpg bilemiyorum...
beyaz'ın efendiliği ile nakavt edeceği karşılaşmadır. ha ama adama kalitesini bozdurursanız o başka.

(bkz: şahika vs okan bayulgen)
beyazıt öztürk telefon konuklarına kibar davranır, yanlış yaptığı yerlerde yaptığını kabul edecek olgunluğa sahiptir. sanırım bu iki önermeden sonra okan bayülgen de şöyle yapar demeye gerek yoktur.
fiziki yapıları itibarı ile her türlü beyazın döveceğine ve hatta oduna bağlayacağına inandığım kapışma.
okan bilerek ve bildiğini konuşur, beyaz heğşeyden konuşmak isteğ ama heğşeyden mahğumduğ..
beyaz ile okan'i karşılaştıramazsın. biri elma biri armut ikisinin de yeri baska.
telefonla bağlandığı konuklarının karşısında dahi önünü ilikleyen, saçmaladığında bunun farkına herkesten önce varabilen, baktıkça insanın içini açan güzel bir yüze sahip olan, sağda solda sevgililerinden tokat yemeyen, otuzuncu meridyenden daha doğusu ile de iletişim kurabilen beyazit öztürk ile ekranda çığlıklar atmayı farklılık sanan, ukalalığı gün geçtikçe daha çekilmez duruma gelen, popülaritesi aşağıladığı izleyici sayısıyla yükselen, bütün bu ciddiyetsizlikleri gösterinin olmazsa olmazlarıymış gibi göstermeye çalışan okan bayülgen'in karşılaştırılmasıdır.
beyazıt öztürk yakışıklıdır, okan bayülgen değildir.
beyazıt öztürk sempatiktir, okan bayülgen değildir.
beyazıt öztürk güldürür, okan bayülgen yapamaz.
beyazıt öztürk iyi rol yapamaz, okan bayülgen iyi rol yapar, başrol de oynar.
baştan ofsayt olan karşılaştırma, ölü doğan karşılaştırma, premature karşılaştırma. bunlar tanımlarım aralarından seç birini okuyucu.

at arabasıyla, motosikleti karşılaştırmak gibi bir şey bu. kategorizasyon yapmak gerekirse ki gerekir. okan'la* beyazıt öztürk farklı kategorilerde direksiyon sallayan kamyonculardır.
biri programına konuk ettiği gozlerini 12mm one cikarmasıyla meşhur amerikali kadin hakkında önceden hazırlamış olduğu ''tabi gözlerin bu kadar dışarda olursa boşanır adam'' esprisini yapabilmek için konuyu zorla kadının boşanmasına getirip, level 1 esprilerinden yapmak için alabildiğine kasarken; diğeri komik olmak için özel bir çaba göstermez. bazen bir mimiği ile bile dünyanın en komik adamını oynayabilir.
okan bayülgen'in sesi çok farklı ve güzeldir bunu iyi kullanır.
beyazıt öztürk'ün sesi sıradan ve kusurludur başkaları bunu koz olarak iyi kullanır.
beyaz, sadece sevimlidir. programına gelen konuklarla ilgili bilgi sahibi değildir, soru sorarken takılır ve genelde yanlış kişiye, yanlış sorular sorar. gülünüp geçilir. programının başlıca öğesi bir hortuma üflemektir, espriler de ilköğretim ve lise öğrencisine yöneliktir. ama ceket ilikler, "anadolu insanı" der bol bol, içinde olduğu düzeni eleştirir, annesini anlatır. tüm bu sebepler yüzünden yurdum halkı tarafından sevilir.

okan bayülgen, zekidir, sivridir, yeteneklidir, sorbonne'da master yapmıştır, kültür mantarıdır. ailesi de çok saygındır, doğumundan itibaren seçilmiştir. zekadan anlamayan bazı kimseler tarafından "çirkin" diye suçlanır, karalanır ya, işte bu ziyadesiyle komiktir, çekememezliktir.

hazırlamış olduğu program, ekip işidir, bunu yansıtır. gençlere vitrin olur ve şöhretler yaratır. format sürekli değişir, yenilikler eklenir.

mankenler tarafından tokatlanmış*. canım onu deniz akkaya tokatlamış, sen bu memlekette onu uzaktan görebilmek için takla atacak kaç erkek var, önce bir onu tart.
okan bayülgen, okan bayülgendir.
beyazıt öztürk ise sadece komedyendir.

okan bayülgen sanat adamıdır ayrıca. has sanatçılarımızdandır. beyazıt öztürk öyle değildir.
okan bayülgen- belki de yaşın ilerlemesiyle- güldürme amacından çıkıp ciddi amaçlara yelken açmıştır. beyazıt öztürk ise genelde güldürme amaçlıdır.

göründüğü kadarıyla ikisi yakın arkadaştır. o yüzden bu bunu döver gibi laflar etmenin anlamı yoktur onların katında.

(bkz: bilmem anlattım mı)
güncel Önemli Başlıklar