bugün

travmatik ergenlik süreci geçiren yazarlarımızın demesiyle terörist olmayacak çocuktur.

aksi takdirde, nasıl bir yaşam yaşadığını tam kestiremese bile, kendi 14 yaşındaki haliyle mukayese etme yoluyla bir empatiye yanaşan herhangi bir insan; kendi doğrularıyla eşleşmese bile, çocuğun etrafındaki rol modellerin birleşimini o yaşın coşkusuyla sahnelediğini anlar ve allah rahmet eylesin deyip bir kenara çekilirdi.

böylesi bir kini yaşamak için odunluğunuzun şeytani bir seviyede olması gerekir.

durduk yere canlandırmayın başlığı, zaten berkin elvan ölümsüzdür...
Ekmek davası değıldır hedefıne ulasmıstır her olum yıl donumunde esnafa zarar verılıp devlete masraf cıkartmaktadır.
devlet terörüdür. ister eyleme gitsin, ister ekmek almaya. devletin anayasasında dahi idam yok. devletin öldürdüğü canın kendi anayasasında bile bir karşılığı yokken siz neyin derdindesiniz bree cahiller.
şu kanalizasyonda yaşamak inan ki zor berkin, şu lanet dünya arkandan atıp tutan bu iğrenç yürekli oruspu çocuklarına kaldı üzgünüm. bu sürüngenlerin dünyasında insan kalabilmek o kadar zor ki, anlayamıyorum nefretlerini neden böyle bu hamam böcekleri inan ki anlayamıyorum.

sıra sizde iğrenç yaratıklar. 13 yaşında ölmüş bir çocuktur. 13 yaşında amk'um bebeleri 13 anlıyor musunuz. tek dileğim irininizi taşıyan çocuklarınızın aynı polisler tarafından gebertilmesidir.
görsel

eksi oy verilmesine kafayı takmam ama bu paylaşıma bu kadar eksi oy veren şerefsizleri az vicdana davet Ediyorum.
artık öyle bir çürüdü ki insanoğlu, ölüm bile coğrafyaya göre anlam değiştiriyor.
misal, berkin Filistin'de ölseydi kahraman olurdu, bu bizim küçük beyinli milliyetçi gençler methiyeler düzerdi.
ama bu ülkede öldürüldüğü için, hemen terörist mekanizması devreye girdi. zaten bu ülkede artık herkes terörist olmaya başladı.
o terörist, bu terörist, şu terörist.
öyle değil kardeşim, zehirli fikirleriniz terör yayıyor sadece. başkası değil.
orospu çocukları:
sadece kendi görüşünü haklı çıkarmak için;
küçücük bir çocuğa her yaftayı yapıştaracak kadar alçak,
bir o kadar müslüman...

ölen küçük bir çocuk,
aç o oku dinini.. hangi ayetinde hangi suresinde yazıyor.
hadi söyle bana.
şimdi konuş,
ben namaz kılıyor, oruç tutuyorum de bana.
hadi..
senin dinin, küçücük bir çocuğu öldürmüş iken.
dinliyorum anlat..
alevi veya sunni vatanıma cephe almış bir şerefsizdir.
yaşından ve algılarından dolayı terörist veya devlet karşıtı kişiler tarafından kullanılmış ve hayatını kaybetmiş kişi. Yıllar sonra yasını tutmaya gerek yok. Tutacaksan yıllarca, büyük adam olsun diye yetiştirilmiş sonra da şehit düşmüş askerlerin yasını tut. O zaman daha çok hümanist olursun emin ol hümo kardeş.
(bkz: ben bu entry de göte göt diyeceğim)
veya demeye çalışacağım.
bu arkadaş dağlıca'da 16 şehit verdiğimiz gecenin ertesi günü doğu'da askere taş attı diye öldürülseydi yukarıda "berkin :((" diye ağlayan arkadaşların umrunda olmayacak, bir kısmının hoşuna bile gidecekti. ikiyüzlülüğe gerek yok.
gezi'yi genel olarak destekledim, savundum. ama gezi'nin savunmadığım, savunmayacağım kesimdendi berkin. maalesef o yaşında bankaları yakmaya-taşlamaya çalışan kesimdendi.
durmadan çocuk çocuk demek neyin kafası ? tamam 14 yaşında bir çocuk. fakat yanlış yoldaydı. yaşı ilerlediğinde bu yoldan çıkardı, çıkmazdı bunu bilemeyiz. aynı ortamda bulunduğunu ve bulunacağını göz önüne alırsak bu yoldan sapacağı pek mümkün görünmese de bu çocuk yanlış yoldaydı ve ailesinin kurbanı oldu. burada suç çocuğuna sahip çıkmayan ailededir.

görsel
çocuktu.öldü.
ülkeye bak ülkeye ! çocuğu öldürüyorsun ! anasını meydanlarda yuhatlıyorsun ! katillerini serbest bırakıyorsun ! birde üstüne üstlük anasına avradına sövüyrosun yıllardır... gerçekten şeytan yuva kurmuş bu ülkeye be... polise taş attıysa da daha 14 yaşındaydı... iyiyi kötüyü bilecek yaşta değildi... taş atmanın karşılığı ölüm mü olmalı ! vicdanınız kalmamış sizin be ciğersiz herifler ! siz türkçü felan değilsiniz ! türkçülük adı altında ak yalaklık yapanlarsınız gördük 1 kasımda !
Ne kadar bencilce, bir çocuğun ölümüne imi tiririst imi vitinsivirim diyip küfretmek. Çok affedersiniz ama sıçayım vatanına da milletine de. insan olmayı beceremeyince bir toprak parçasına sevdalanıyorsunuz sanırım ama bu düşüncelerinizdeki pisliği saklayamıyor. Yazık size, ne kadar iğrenç olduğunuzun farkında değilsiniz bile. Evet direk saldırıyorum çünkü benim artık insanların ölümünden mutluluk duyan sözde müslüman ya da eline iki kitap almamış, hala bir ırkın diğerinden daha üstün olduğuna inanan embesil faşolara tahammülüm yok. Kurttan kuştan kime ne hayır gelmiş zaten.
Abi tamam çocuklar olmesin kimse olmesin eyvallah da, bu ulkede nice insanlar oldu be birakin artik su edebiyatlari, surekli silahlarin terorun konustugu bi ulkedeyiz olumleri karsilastirmicam tabi ki ama nice sehitler verdik, nice berkin yasindaki cocuklarimiz daha kucuklerimiz terore kurban gitti, nice berkin yasindakiler babasiz kaldılar, birakin su edebiyati artik olu uzerinden ideolojik vurgu yapmayin sirf devlete hukumete polise ne boksa iste ona bok atmak icin olmus bi insani kullanmayin yeter yani, diger insanlara da hayatini kaybetmis insanlari kullandirtmayin bizi oluleri karsilastirmak zorunda birakmayin, asil yapmaniz gereken nasil durur bu olumler olmaliyken bos islerle ugrasmayin.
fırında çırak olarak çalışan çocuktur...
Annesinin dizlerinin dibinde
O gün olmasa da bu günün sabahında yapacağı kahvaltı için mahallesinin bakkalının yolunu tutabilirdi. Hey gidi güzel kaşlı çocuk adını gördüm yazmadan edemedim, sen ve Vakitsiz giden tüm çocuklar Neydi sizi bulan
ayni fotograf, ayni eksileyenler olacak dedigim cocuktur. bir sandalye yada koltuk uzerinde entry girmek nasil kolay degilmi. vatan size kaldiysa yazik amk. katilleri basiniza getirin, oldurulenlere kufredin. hayat bakisinizi skim. bir cocugu terorist ilan edip, asil teroristleri meclise sokun, basina da asil teroristi koyun. sizin vatan sevginiz bu. hepimiz yarin yeni bir gune basliycaz uyurken olmez isek. o coktan gitti.
görsel
taş atmanın karşılığı ölüm değil. eyvallah.

fakat polise taş atarken normal kurşun değil biber gazı fişeğiyle ölen bir insan da "kahraman" değil.

biz buna kızıyoruz. 30 bin şehidin can veriş sebebiyle zerre alakası olmadan ölen bu çocuğun kahraman ilan edilmesine kızıyoruz.

ailesi uyarılmış. biz biliyoruz ve memnunuz denmiş. taşlı sopalı molotoflu, kırmalı dökmeli bir eylemin parçası olmasını ve bu eylemde tehlikenin göbeğinde olmasını destekleyen bir ailesi vardı.

ha ayrıca polisin türkiye dışındaki ülkelerde eylemcilerin canına nasıl okuduğunu biliyoruz.
Bari ölüsü üzerinden edebiyat yapmayin birakin da rahat uyusun.
yazmadan edemiyorum sözlük affet beni.

Ulan dhkpc (yani en sıcak olayı olan adliyenin içinde savcıyı şehit eden terörist köpekler topluluğu) nin doğrudan üyesi olan ve ortalık toz dumanken evinin 2 km uzağındaki sözde bakkala giderken başına gaz kapsülü isabet eden çocuktur. akabinde ve detayında bu komi-faşolarca ilahlaştırılan beyni yıkanmış zavallı bir çocuktur. zokayım sizin yapacağınız edebiyata mk.
neden ısrarla berkin elvan ?

neden yasin börü bu kadar korunup kollanmıyor, hakkı aranmıyor ?

yasin börü kurban bayramında pkklı orospu cocukları tarafından öldürüldü ? o da çocuk değil miydi?

sizin bu demagojiniz, yavşaklığınız bıktırdı.
ikisi de ölsün banane ulan. Bana ne!

Dostça yaşayamıyoruz çünkü kültür farkı uçurum gibi.
kaşları baya geniştir. böyle ne biliyim, iri kaşlıdır.
görsel
güncel Önemli Başlıklar