bugün

birgün katilleri hesap verecektir, berkinin acısı hepimizin acısıdır efendim!
izmir'in güzelbahçe semtine heykeli dikilen, ekmek almaya giderken faşist bir diktatörün talimatıyla öldürülen çocuk, şehit.

görsel

analar ağlamasın denilen anası ağlamıştır.
"dur ekmek almaya giderken bi de molotof atayım" diyen çocuk. Büyüse muhtemelen dhkp-c militanı olup yine aynı eylemi yapacaktı. Buna ağlayıp kurban eti dağıtırken mahvolan yasin börü'yü ağzına bile almayanlar ne kadar Samimiyse bunun ekmek alma yalanı da o kadar samimi.
görsel
heykelinde ekmek yerine sapan olması gereken çocuk.
bu gün istanbul'da adına yürüyüş düzenlenen çocuk.

bosna'da 3000 kişinin gömüldüğü toplu mezar bulundu. bu katliamı protesto etmek için yürüyen sayısı ''0'' maalesef.

ölümün kendisi kötü bir şey değil. can sıkan ölümün şekli. berkin gibi ölmesin kimse. fakat Bosna'da ki gibi de ölmesin kimse.

berkin'in ölümü ile ilgili bu gün yürüyüş düzenleniyorsa bu, olayın sosyal iletişim kanallarından çok iyi bir şekilde reklam edilmesidir. tabi işin için de küçük bir çocuk ve ölüm şeklinin tartışılır olması da var.

ama bosna'da, hocalı da ölenler ne hikmetse berkin kadar dikkat çekmiyor. bu da bana Nekrofili'yi ( cinselliği bir yana koyarsak ) anımsatıyor.

çünkü elimizdeki 2-3 örnekten biri çok dikkat çekerken diğerlerine hiç olmamış gibi davranılıyor.
solculukta olmazsa olmazlardan biri de ölünün üzerinden nasıl propoganda yapabilirim. bunun dersi bile var. kızmıyorum onlara. çocuğa; utanmayıp hem "sahada" hem de mezarda rahat bırakmamıştır...

o değilde barikatların arkasından molotof kokteyli atmalı günler dilerim...
(bkz: overrated)
Çocukların beynini yıkayıp meydanlara salanlar asıl katillerdir.Şimdi arkasından yas tutmayı bırakıp dua edeceğinize hala onu kullanmaya devam ediyorsunuz. (not: Hiç bir siyasi görüşü desteklemiyorum.)
müslümanım diye geçinen, allah, din, peygamber için insanları öldürebileceklerini zanneden kişilerin, kabataş olayının yalanlanmasına rağmen savunup, gezi olayları sırasında öldüğü ve alevi olduğu için, katilinin değilde sapan vs. gibi sebeplerle suçlanmaya çalışılan çocuk. 14 yaşında terörist, 15 yaşında yürek acısı!

"ben berkin elvan!
nasıl, rahat uyuyormusunuz?
katilim hâlâ aranızda..."
ölüm yıldönümü olan 11 Mart için yeni senaryolar yazılmış. oyuncuları Gezi'nin teröristleri olan bu şahıslar! bıkıp usanmadan devleti bölmek için uğraşıyorlar.

geçmişinde ve bugününde bu kadar çok haini olan başka bir ülke var mıdır? bu kadar haine rağmen bu ülke yine iyi ayakta kalmış.

sorarım size 43 kişi Diyarbakır'da öldürülürken, ki bir tanesi kurban eti dağıtırken şehit oldu, o zamanlar nerdeydiniz??
ben cevap vereyim çünkü o 43 kişiyi öldürenler bunların zihniyetlerine mensup anarşistler.

http://www.ahaber.com.tr/.../yeni-bir-gezi-provasi-mi
sıçıyor mu lan o? ahahahaha..

edit: tuvalleteki heykeli mi yapılmış ne?
kominik ve kemalikler tarafından kahraman ilan edilen çapulcudur.

taş atarken iyiydi di mi? evet.
şerefsizlere inat yanında olduğumuz çocuktur efendim. kendisini katledenler asla ve asla adam olmayacaktır. şerefsizlik abideleri.
Yaşasaydı lise 2 ye gidecekti.
berkin hakkında değildi de "ama öldü efendim" diye bir cümle hatırlıyorum. aman neyse, akpliyim ben. berkin'i sevmeme mani olan şeyler var. çocuktu ama olsun. "ölmüştür geçmiştir." https://www.youtube.com/watch?v=bGmaNbYLlo8

ilelebet siyasi propaganda.

https://www.youtube.com/watch?v=sRFjaS85_J4
berkin ekmek almaya taşlı sopalı giden tek çocuk. üzülmedim açıkçası.
Solcuların yeni propagandası.

ölmüş insandan bile medet umuyorlar, ulan bu sikik ideolojiniz, ideolojiden öte dusmanliginiz sebebiyle çocuklara bile can verdirdiniz bu ülkede. Ne zaman bitecek ulan sizin dusmanliginiz? Ne zaman anarşiden beslenmeyi bırakacaksınız?
Teröristleri kahraman ilân eden yurdum solcularının güncel prim kaynağı.

Polis tarafından öldürülmesini doğru bulmuyorum. Maske takıp devletin polisine taş atmasını da doğru bulmuyorum. Büyüyünce ne olacağı belliymiş. Belki de vatan için hayırlısı olmuştur.
daha hala "üzerinden siyaset yapıyorlar" denilen çocuk. evet, çocuk. bir de aynı aymazlıkla pişkin pişkin "heykelin elinde ekmek değil sapan olmalıydı" diye çene yarıştırıyor vicdanını sevdiklerim.

lan bana bak dingil herif, berkin elvanın hangi ailenin çocuğu olduğu da, hangi fikirde olduğu da zerre kadar s.kimde değil. biz siz miyiz lan bacak kadar çocuğun ölümüne sevinelim? berkin daha çocuktu, çocuk. polise taş mı atıyor? tutarsın kolundan, adam gibi öğüt verirsin. baktın anlamıyor, belki kulağını çekersin. bir çocuğun kafasına gaz bombası atmak nedir lan? bunu vicdanınız alıyor mu sizin? cevabınız evetse ben sizin vicdanınızı sikeyim.

bir de şu s.ktiğimin "ölüm üzerinden siyaset yapmayın, pis akbabalar siziiiiii" mentalitesine kafam girsin. siyaseti bilmiyorsanız siktirin gidin spor konuşun, seda sayanı çekiştirin, sikik sikik kıyafet programları tartışın. ama siyaset tartışmayın amk andavalları sizi. dangalağa bak, ölüm üzerinden siyaset yapmayacakmışız.

bakın bunu daha önce neler için söylemişler: (bkz: 13 mayıs 2014 soma maden ocağı kazası)
ve ardından ne oldu biliyor musun? (bkz: 28 ekim 2014 karaman maden kazası)

kaldı ki somadaki büyük kazadan önce şöyle bir başlık açılmış: (bkz: 26 şubat 2013 soma maden ocağı kazası) birisi de şöyle bir şey yazmış oraya: "10 kişi olsa daha fazla dikkat çekerdi tabii ki. gerçi o da unutulur. türkiye'de ölmek sudan ucuz çünkü."

ah kardeşim ah. 300 kişi öldü, yine de dikkat çekilemedi. somadan sonra ne yapıldı işçi ölümlerini engellemek için? ermeneği yaşadık. bazı dangalaklar o zaman da "hökümetle ne alagası var?" "siz kandan beslenen leş gargalarısınız" diye dolandılar burada. sadece burada mı? her yerde.

peki isveçte ne oldu? (bkz: isveç te maden kazası 159 kişi sağ)

ne oldu fıtratçılar? ne oldu lan şerefsizler? biraz olsun utanabildiniz mi? biraz olsun vicdanınız sızladı mı acaba?

siyaset sikik sokuk o ona ne dedi, bu buna ne cevap verdi, kim nerede miting yaptı muhabbetinden ibaret değildir. şunu sokun kafanıza. yok eğer bunu anlayamayacak kadar malsanız, bir zahmet kapayın çenenizi o zaman. toplumu ilgilendiren her şey siyasetin konusudur. bizde en sikindirik kazalarda bile yüzlerce işçi ölür, ama isveçte ölmez. sebebi fıtrat değildir. eğer öyle olduğunu iddia ediyorsanız, isveçlilerin allah'ı mağlup ettiğini düşünmüş oluyorsunuz amk malları. onun bile farkında değilsiniz.

bunun sebebi devletin iş güvenliğiyle ilgili politikalarının farklı oluşudur. isveçte maden ocaklarındaki güvenlik tedbirleri bizdekinden çok daha titizlikle sürdürülmekte. japonyada binaların depreme dayanıklılığı bizdekinden çok daha sıkı bir şekilde kontrol edilmekte.

ve evet, bizde berkinler daha sık ölüyor, çünkü çocuğu polis tarafından öldürülen anneyi mitingde yuhalatacak kadar gözünü kan bürümüş bir iktidar, onun maşası haline gelmiş bir polis teşkilatı, onun her yaptığını anlamsızca destekleyen ve kör gözlü bir destekçi kitle ile tetikçi medya var bizim ülkemizde. işte konunun siyasetle alakası da budur. berkine ağlayınca berkin geri gelmeyecek ama bundan ders çıkarırsak sadece bir değil onlarca belki yüzlerce berkini ölümden kurtarabiliriz. şunu anladığınız an bu ülke daha yaşanır bir yer olacak ama nerede sizde o kafa?
15 yaşındaki çocukları terörist ilan ettiniz... ciğerinize tüküreyim.
siktirin pis humanist pezolar sizler yuzunden ulke elden gidiyor ona yazık buna yazık ona acı buna acı o pic k. rt de haş ka pe ce li olabilecek zekadaysa yaşın önemi yok. geberip gitti ulke bir pislikten temizlendi.
evrimleşirken Laridae yani martıgiller familyasından üstün genlere sahip olduğunu düşündüğüm velet.
üzerinde halen siyaset yapılması bıktırmıştır.

gidin yasınızı başka yerde tutun amk.

burada üzülüyoruz, içimiz yanıyor edebiyatıyla çakallık yapmayın.

daha çocuktu mocuktu konusup duruyorlar. peki gezi parkı eylemleri sırasında neden kimse bu çocuğu uyarmadı sen git diye. burası tehlikeli diye? kimse o kaos anında görmedi di mi? yüzünde puşi, elinde sapan ! çocuk olduğunu anlamak güç olsa gerek.

peki o olaylar sırasında kapsülün berkin'e denk gelmesi? polisin suçu ama o. göz göre göre kafasına sıktı değil mi? üç kağıtçısınız, samimi değilsiniz, alayınız gevşeksiniz lan.

kendi kokuşmuş vicdanınızı rahatlatmak için polisi karalarsınız ama hakikatte vicdanınız rahat mı ?

üzülün olum, heykelde dikin, mitinglerde düzenleyin bu asıl katilin siz olduğu gerçeğini değiştirmeyecek.
3 gün sonra 1.yılı dolacak inadından vazgeçeli. Vicdanımızı insan yanımızı masumiyetimizi toprak altına koyalı 1 yıl! Vicdansızları çıkarcıları kıyascıları bize gösterdi toprağın altından bile.
Yazık bize ki öldürülmüş bir çocuktan bile korkanların arkasından iyi olmuş diyenlerin ağzına okkalı bir tokat yapıştıracak aileleri de kaybetmişiz.
Daha da önemlisi o tokadı yüzlerine çarparak vicdanı olan adam gibi adamlar bir gün ana olacak kadın gibi kadınlar yetiştirememişiz.
Nur ol çocuk bulutlar içinde uyu.