bugün

Unutulmamıştır, unutulamayacaktır...
Unutulmaz yok Twitter yok face gündem degıstırmeye çalışır ancak; başarılı olamaz. Unutmayız biz bize yapılan kötülükleri unutmayız. Senı de unutmayız berkin. Rahat uyu.
ali ismail abisi gibi unutulmuş gitmiş kişidir. tarih yazmaz abisi bunları geçiniz.
bu ülke 12 eylül 1980 den sonra bir çok genç evladını yargısız infazlarla kaybetti.

sıf birileri iktidarda kalsın iktidarını sürdürebilsin diye.

berkin kardeşimiz de zalim bir iktidarın kurbanı oldu ne yazık ki.

çocuk yaşta hastane köşelerinde eriye eriye bunu yaşadı.

bu ülke için canını veren her insan evladının yeri bir başkadır ama

berkin elvan zalime karşı yeni bir simge olmuştur.

berkin elvan ölümsüzdür.
zafer işaretli fotoğrafı var diye ölmesine üzülmeyenlerin var olduğu çocuk.
Kurtuluş savaşında 8-9 yaşlarinda verdiğimiz masumlari bu kadar umursadiniz mi?

Bok yoluna ölmüş çocuk. Ekmek aliyormus, yersen.
ölüsü üzerinden rant devşirilmesine babası müsaade etmemiştir..
aklıma düşen çocuk yine. çocuk alevi diye oh iyi olmuş ölmüş diyenler, çocuk zafer işareti yaptı diye oh iyi olmuş ölmüş diyenler, çocuğun o yaşta bir düşüncesi var diye oh iyi oldu ölmüş diyenler var, şaşırmıyorum; size yakışanı diyorsunuz. siz 15 yaşında sadece karı kız becerme ve 31 çekme derdinde dolanırken berkin in düşünceleri vardı. sırf bu yüzden bile tebrik edin çocuğu. siz 15 yaşında ne yaptığınızı bilmiyordunuz bile, alevi kürt suni nedir bilmezken bu çocuk " aleviyim ama benim için fark etmez" diyebilecek erdemde bir çocuktu. öldü. bir çocuğun daha elinden yaşamını çaldılar. gerçi geleceğini çaldınız ama ölmese de zaten dolaylı yoldan çalınmış bir geleceği olacaktı. nede olsa annesi namusu ile temizliğe gidip geliyordu.
çocuktur. ne ilksin ne son olacaksın karakaşlım yine çocuk ölümleri devam ediyor. on yaşında bir yavrumuza daha kıydılar umarım o kaybetmez bu savaşı...
Martı kasımda karakaş denilmesini sağlayan kişilik. Tamam çocuk ölmesi hoş değil hele ekmek almaya gidiyorsa hiç değil ama abartmayın.
Muhtemelen şişmeye başlamıştır. pamukta gevşemiştir.
patavat yoksunu uzun yavşağın bugün yine alaya aldığı, yuhalattığı çocuk.

anneciğim...
belki bir daha göremeyeceğim sizi.
altın bilezik dağıtan tornacıyı da.
saçlarımı rüzgar taramayacak, sokaklarda izlerim hiç olmayacak.

anneciğim...
yılanlar rengini değiştirir,
ağaçlar kabuk yeniler.
benim yüreğim içlenir.
zeytin dalı değil çünkü üstümdeki ölüm gülü.

anneciğim...
daha gencim, şiiirler yazmalıydım.
gaz fişeği değil, inan yaşam almalıydı canımı.

10 gün sonra unutulur diyen vicdansızlara inat; berkin elvan ölümsüzdür!
seni unutmamız için başka çocukları öldürmeye çalışıyorlar.
artık kimse gitmesin istiyoruz. ama siz de gelin toplanın gelin, oynaya oynaya gelin çocuklar.
görsel
(bkz: modaya uymak)
unutmak ihanettir.

büyü de baban sana
büyü de büyü
acılar alacak yokluklar alacak
büyü de baban sana

büyü de baban sana
büyü de büyü
bitmez işsizlikler açlıklar alacak
büyü de baban sana

büyü de baban sana
büyü de büyü
baskılar işkenceler kelepçeler gözaltılar
zindanlar alacak

büyü de baban sana
büyü de büyü
büyüyüp de on yedine geldiğinde baban sana
idamlar alacak.
büyü de baban sana dhkp-c bayrağı alacak,
büyü de büyü
büyü de baban senin ölümünü,siyasi malzeme yapacak
büyü de büyü.

cenazesinde tek türk bayrağı olmamasına rağmen,memleket meselesi haline getirilen velet.
aslında bu çocuğun ölümü üzerinden duygu sömürüsü yapılmaktadır.
mesela annesine göre berkin, sabah yiyecek ekmekleri olmadığı için evden bakkala gitmiştir.
babasına göre, okmeydanı o sıralarda zaten karışıkmış. peki, bir anne evde unla ekmek pişirip evin güvenliğini sağlamaz mı? oğlunun başına bir iş gelecek diye aklı çıkmaz mı? bunlar ne diye oğlunu o karışıklıkta ekmek almaya yollamışlar ki?

kapının önünde kıyamet kopsun, bir anne de çocuğunun bakkala gitmesine göz yumsun.
değişik bir durum.
ekmek almaya gitmediği belli bariz belli olan çocuk. solcular üzerinden prim yaptı sadece. ben annesi babası olsam millete böyle prim vermezdim.
katilleri hala belli olmamış çocuktur.
çocuktur. katili bellidir ama itiraf edilememiş, bir de üste misilleme yapılmıştır. ayıp lan...
Bazıları 10 yaşındayken feysbuka koyduğu resimlerden yola çıkarak terorist vs. Diyor bu çocuğa. Ben 10 yaşındayken güneydoğu çok sıcaktı. Şehit ve gazi akrabalarımızda var. Ve biz askerden sıcak bölgeden dönen abiöerimizin anlattıklarıyka ooo a bişeymi benim x abim tek başına makinalı tüfeği almış 10 pkklı öldürmüş geyikleriyle büyüdük çocukluk arkadaşlarımızla. Etrafımızda ne varsa idolümüz oydu yani. Şimdi bu 10 yaşındaki çocuktan etrafında zorunlu olarak maruz kaldığı insanları örnek almamasını kendine kahramanlar yaratmamadını beklehemezsiz. Öyle olursa her çocuğa kendi çocuğun dahil terorist demen lazım.

14 yaşında ölen bir çocuk, büyüyünce belki çok vatan sever bir subay olacaktı bilemezsin. Allaha biraz olsun inanan kimse bilemez zira allahtan başka hiçbirşey gaybı bilemez. Sizin zihniyetinize göre belli bir çevrede doğan bebeklerde ölsün ozaman teroris olur diye.
Fazla duygu sömürüsü yapılan çocuk. Her vatandaş gibi oda ebedi rahmetine kavuştu.
9 ay boyunca komada kalıp 16 kilo olarak öldükten sonra terörist ilan edilen çocuk.

a vicdanlarına çaktıklarım,
a satılık yedek parça kalplerine soktuklarım; ulan sizler nasıl insanlarsınız.

10 yaşındaydı; zafer işareti yapmış, paylaşımlarda bulunmuş.
14 yaşında vuruldu,
15 yaşına hastanede girdi.
16 kilo olarak öldü.

cenazesi; neden türk bayrağı yoktu?

bugün; 10 yaşındaki fotoğraflarıyla, ölümünü meşru göstermeye çalışanlar var. peki biz de burakcan karamanoğlu için; "ne işi vardı gecenin o saatinde orda? reyizçilik oynamak için sakat yer orası" desek hoşunuza gider mi ay godoşlar. çocuk la o fotoğraftaki çocuk. vurulduğunda da çocuktu, öldüğünde de. mezarında da çocuk. artık rahat bırakın vicdansızlar.
unutmak unutturmak ihanettir.
beraberinde bir çok alıp götürmüş çocuktur. mesela insan olmayı, çocukları siyasetten ayrı tutmak gerektiğini, bir çocuğun ölümüne sevinilemeyeceğini, bir çocuğun arkasından ileri konuşulmaması gerektiğini...
dün itibariyle, diğer ölen abileri gibi bir hiç ugruna olduklerini gordugumuz çocuk.
yazıklar olsun bu millete.
güncel Önemli Başlıklar