bugün

chp'nin kendisini yeniden vekil sectirmemesine bir anlam verememekle birlikte, oyle saniyorum ki yerel secimde istanbul'dan belediye baskanligina aday gostereceklerdir kendisini. ayrica hoscakal yarin'daki performansi cok kotuydu. minyeli abdullah'ta daha bir hakkini vererek oynamisti diyebilirim.
oyunculukta son derece başarısız bir isim. hoşçakal yarın filminde hasretinden prangalar eskittim şiirini okuyarak içine etmiştir.
siyasetin s kısmından dahi anlamayan, art niyetli politikacı, eski oyuncu bozması.
ışıklar sönmesin adlı filmde kanımca çok iyi oynamış oyuncu. vekilliği ise herkes yaptığına göre o neden olmasın ?
fazla kasinti. bir itici yani var da, ne bilmiyorum? beni hicbir sekilde temsil etmesini istemeyecegim bir siyasetci. belki cok guzel, cok kiymetli fikirleri vardir bilmiyorum ama siyasetciligi ve oyunculugu abartili. ici bos bir boburlenmek gibi geldiginden belki de sevmemem. bence bir ofisin arka odalarinda, makinelerle calismasina musade edilmeli yalnizca. * o derece insan iliskisi ozurlu cunku.
berhan şimşek'in oyunculuğu gayet başarılı fakat ayırt edemediği tek nokta deniz gezmişi oynamakla o olunmuyor...
tanım: oynamış olduğu deniz gezmiş rolünden oldukça etkilenmiş oyuncudur.

rolünün hakkını verebilmek için büyük araştırmalar yapmış kadim dostumdur. bu araştırmalar hayatını değiştirmiştir. her insan bazı şeylerden etkilenip onları geliştirerek belli bir vizyona ve misyona sahip olmaktadır. hiç kimse annesinin karnından belli bir ideolojiye tabii olarak çıkmamaktadır zira.

(bkz: yaşayarak öğrenme)

selam olsun sana berhan dost.
çok etkileyici bir hitabet yeteneğine sahip siyasetçi kişi.
bayburt'un ender sol görüşlü insanlarından biridir.
çok iyi hitabet yeteneğine sahip, sol görüşlü olduğunu iddia eden elitlerden. modern görünüşü ve modern görüşü ile istanbul'a çok katkıda bulunacaktır. tabi akp için...

insanoğlu medenileştikçe ani tepkiler vermeyi bırakır. yani sağduyu hakim olur. hayvani reflekslerden uzaklaşır. belirli bir birikime sahip olmayanlar cevap veremeyecek durumda çok kalırlar. diyecek bir şey bulamazlar. bu durumda saçmalarlar ve agresifleşirler. kelime oyunları gibi düzeysiz tavırlara bürünürler. berhan bey'de aynen kemal bey gibi bir birikime sahip değil ve çetin tartışmaların yaşandığı günümüzde rakip partiler tarafından ezilmeye mahkum. chp gibi alevi partisi yönünde değişim gösteren bir parti sırf alevi kadrolaşması uğruna istanbul'u feda edebiliyor. hayırlı olsun demekten başka bize bir şey düşmez.

bundan sonra tayyip'e kasımpaşalı ağzı ile konuşuyor diyenler artık kahveci ağzıyla konuşan üstelik konuştuğunun içeriği de boş olan birine sahipler... deniz baykal yer yer keskin tavırları olan ama bunu yaparken belirli bir birikime sahip edasıyla puan toplayan biriydi. kabadayı tavırlarının yanında insanda birazda kültür olmalı ki ağzını açtığında konuşuyor desinler...

chp'ye hayret ediyorum. halktan uzak elit birini istanbul'a gönderiyorlar. maalesef istanbullular chp il başkanı kadar modern değiller. bu halk kavgacıyı da sevmez. insanlara karşı agresif biri yerine onları kucaklayacak birine ihtiyaç vardı. gürsel tekin'i bile yeterli görmezken zıt yönde bir tercih kullanılması chp değil akp lehinedir... ama chp bir yönden haklı... halkı kucaklayacak bir parti olurlarsa halk partisi olurlar, elitlik kaybolur ve artık chp olmaz akp olurlar.

aslında chp tabanının % 80'inin alevi olduğunu unutmamak gerekir. deniz baykal ve ekibindeki onur öymen dersim olayları hakkında konuşmasıyla, gürsel tekin istanbul'da ilçelerdeki partililerin alevi örgütlenmesini engelleyip sünnilere yakınlaşmasıyla alevileri epey üzmüştü. gelecek seçimlerde chp diye bir parti %10 barajını geçer miydi bilemiyorum. ancak şimdi tekrar alevi oylarına talipler ve herhalde bir % 25 alırlar... bu akp işi biliyor. kendine benzemeye başlayan bir partiyi tekrar eski çizgisine geri itti... chp'ye sünnilerle uzlaşarak oy bekleyecek gürsel tekin, deniz baykal gibi insanlar yerine ezilmiş alevilerin haklarını bağıra çağıra savunup sünnileri ezecek önder sav, berhan şimşek gibi insanlar lazım...
bir zamanlar minyeli abdullah olarak karşımıza çıkmıştı. sonra zaman geçti bir ara deniz gezmiş oldu şimdi de chp istanbul il başkanı. yok abi hepsi sonradan bozuyor demek ki.
chp'nin yeni istanbul il başkanı. oyuncu desen on defa düşünmek gerekir, siyasetçi desen yakınından geçemez.

kalın sesini zorla daha da kalınlaştırıp sert sert konuşarak siyaset yapabileceğini sanıyordu zamanda. artık halkın salak olmadığını anlamıştır diye umuyorduk ki teşkilatçılığa soyunmuş bu zevat. hani laf salatası yapsa ona da eyvallah ama onu yapmaktan bile şu birikim ve zekayla epeyce uzakta duruyor.
nedense yeni il başkanı olmasıyla bir huzursuzluk,bir mutsuzluk yaratmış kişidir bünyemde.

solcu deniyor,ama içim nedense rahat değil.
oynadığı "minyeli abdullah" adlı filmden sonra, nasıl mevcut siyasi görüşüne dönmeyi başardığını bir türlü anlayamadığımız; "u" dönüşünün kralı siyasetçimizdir.
sesinin maşşallahı olan adam.
Berhan Şimşek , Türk sinema oyuncusu, 22. Dönem CHP istanbul milletvekilidir. Evli ve 1 çocuk babasıdır. Kendisi ile ilgili daha fazla bilgi için: http://www.berhansimsek.com/
biraz daha gülümseme ve babacanlık tavsiye etmekteyiz.
solcu denilen fakat alakası olmayan.

siyasetçi denilen ama siyasetten anlamayan.

ne olduğunu kendide bilmeyen, dalavereyle istanbul'un başına oturan kişi.
bülent karpat gibi türkçe diksiyonun ırzına geçmediği için bok atılan başarılı oyuncu.
kadınlar çarşafı yoksulluktan giyiyor diyerek beni benden almış şahıs. bu adamı televizyonlara çıkart, üç gün bir şey ezberlemesine izin vermeden ard arda konuştur bir daha yüzüne bakan olursa gel benim yüzüme tükür. ulan öyleyse ver cebine 1000 lira çıkartıyorlar mı bakalım...

konuşmalarında fakirlik edebiyatını kullanmasına izin vermesen gıkı çıkmayacak. belki atatürk, cumhuriyet, laiklik kem küm diye bir kaç cümle kurar.

yanlış anlaşılmasın. çok sevdim ben bu adamı. istanbul'u akp'ye satacak. yanında bir uzman taşısa da arasıra yularını çekip konuşmasını engellese bari...

hep diyorum. bu chpliler hiç ağzını açmasalar daha çok oy alırlar. gitsin halkın yanında naber abi, iyi misin, havalar nasıl deseler yeter.
akp istanbul fahri il başkanı. ya da dikkatli bakınca öyle görünüyor...
faşizan bir parti olan chp'den milletvekili. sol görünümlü şahıs.
hala hoşcakal yarın'ın etkisinde yaşayan insan. chp'den sosyalist mesajlar vermek komik ve ilginç duruyor çünkü.
Uzlaşma ile Ağca'yı , Hoşçakal Yarın ile Deniz GEzmiş'i canlandıran siyasetçi sanatçı.
Kendisiyle tanışıp sohbet etme imkanı bulmuştum vekil olduğu dönemlerde..
Adamın ses tonu müthiş.. Etkilenmemek elde değil..
karizmatik bir ses tonuna sahip eski aktör şimdiki siyasetçi.