bugün

ülkemizde benzinin litresinin 1 liradan satılması halinde ortaya çıkabilecek durumlardır.
arabayı satıp 3.0 motor araba alırım.
aracım 1.6 motor benzinli.
bugün 50 tl'ye yalnızca çeyreği dolan arabanın deposu, 1 tl/litre olduğu zaman taşar ortalığı kirletirdi. o 1 tl olsunda ortalığı kirletsin, biz temizlemeye razıyız.
asya ülkelerindeki motorsiklet bolluğu gibi araba bolluğu yaşanır. trafik problemi ebesinin deveyle nikahı gibi olur. kazalarımız rusyadakileri geçerdi. çoğu kişi daha fazla yakmasın diyerek yavaş gidiyor.
direk savaş çıkar.
üzerine benzin dökerek kendisini yakan veya yakmaya teşebbüs eden insan sayısında artış görülecektir.
cebimizde litre başına 3,4 tl daha kalırdı. mal ve hizmetlerin bu denli pahalı olmaması da asıl iyi yanı olurdu.
(bkz: cem uzan a hapis şoku)
(bkz: serbest çağrışım)

bizi geçmişe götürür.
haftada bir uzun yol yapardım sanırım.
benzin istasyonlarında istanbul trafiği gibi kuyruk oluşurdu.
Ev Kapısının önünde trafik başlar. Evden çıkmamızla, içeriye kaçmamız bir olur n'olcak? iyi ki akaryakıt pahalı, yoksa istanbul'da hiç yaşanmazdı herhalde.
daha çok şahin geçerdi evin önünden son ses müzikle.
arabayi benzinle yikar bizim millet.
sonra kendi yikanir falan.
iyi ki arabistana goc etmemis atalarimiz.
ne denli gorgusuz oldugumuz iyice ortaya çıkardı.
Kahvaltıda çayın yanında iyi gider portakal suyu niyetine.
koladan daha çok tüketilir coca cola batar ve israil yıkılırdı.
bira yerine benzin içilirdi.
cem uzan başbakan olurdu.
Damacanalara doldurulup depolardık. valla lan sizi bilmemde ben yapardım amk.
burdan portekize yol olur vallaha, ne gezeriz he.
benzinin litresi 1 tl olsa, benim araç lpg'li olur. bu başlıkta olursa talihsizlik kalıbı olur cümleye.
Açıkçası güzel olur. Tabi bu bi hayalden öteye gidemez . Benzin ucuzlasa baska yerden cikar acisi burasi Türkiye kimse binmedigi esege ot vermez.
suyla seyreltir içerim.
Bütün ülkeyi rahat rahat gezeriz.
Kimsenin toplu taşıma kullanmaması, bisiklete binmemesinin yanı sıra; dizel araçlarla benzinli araçlar arasında olan fahiş fiyat farkının düşmesi olasıdır.
herkes varil varil depolardı ne olur ne olmaz tekrar artabilir kafasında.