"iran halkının özgürlük arayışında başarılar dilerim. iran'da rejim düştüğünde iranlılar ve israilliler yeniden arkadaş olacak".

zulmün başının iran ile ilgili yaptığı açıklama. tabi canım. netenyahu başğan iran'lı müslümanları çok sever. yersen.
görsel
Benjamin temsili...
iran'daki olayların dış destekli değil halkın haklı direnişi olduğunu iddia edenler bu açıklamalara dikkat etsinler.
(bkz: trollükle orospu çocukluğu arasındaki ince çizgi)
erdoğan'ın ahlak dersi vermeye çalıştığı israil başkanı. şöyle bir twiti var: 'Kuzey Kıbrıs'ın işgali ve Suriye'yi işgal etmek için binlerce Türk askerini gönderen bir adam, Hamas'ın teşebbüsünden kendimizi savunduğumuzda bize vaaz vermeyecek. Türkiye'de ve Suriye'de sayısız Kürt vatandaşının kanıyla lekelenen bir adam, bize vaaz veren son kişidir.' verecek cevabınız var mı?
Benjamin Geberyahu.
Benjamin nedenyahu.
türk gazetecileri ve yargıçları hapislerini doldurmuşken türkiye’nin diktatörü erdoğan israil’in demokrasisine saldırıyor. taşak mı geçiyorsunuz bilader? diye yazmış kendileri.

dostum biz 16 yıldır soruyoruz bizimle taşşak mı geçiyorsunuz diye, sorun o değil, esas sorun bunları seçen kitle. bu kitlenin inandıkları, söyledikleri ve savundukları bir insanın zekasıyla dalga geçmekten başka bir şey değil.

görsel
yahudi milletinin dönem itibariyle başı.

dünya yaratıldı yaratılalı her daim insanlığın başına bela olmuş bu milletin başındaki katili-zalimi savunacak kadar midesiz kardeşlerimiz var aramızda maalesef. keşke bu kadar vicdansız-gözü kör-kalbi kararmış-omurgasız olmasak.
israil ülkesinin başbakanıdır, kendisinin bildiğim kadarıyla din adamlığıyla işi yok, eski asker şimdinin de yöneticisidir. yani dini bir kişilik değil, siyasi bir kişiliktir. yahudi veya musevi lideri değil, israil lideridir. ancak böyle düşüneni de anlıyorum, bunca senedir din ile siyaset o kadar iç içe yürüyor ki, adamların siyaseti dinin bir parçası gibi görmesini yadırgamıyorum, ancak realite bu değil, laik ve demokratik ülkede dinin devlet yönetiminde yeri yoktur.

şimdi doğru söyleyen bir adamın yazısını paylaştığım için şahsımın benzetildiği sıfatlara göz atalım; midesiz, vicdansız, gözü kör, kalbi kararmış, omurgasız.

tek tek geliyorum şimdi o betimlemelere...

midesizlik - muhammed aishe ilişkisini meşrulaştırma çabaları.
vicdansızlık - sırf oy uğruna ülkenin dört bir yanını patlatmak, oy vermesseniz işte böyle ülke karışır mesajı vermek. kolluk kuvvetlerine orantısız güç kullandırmak. şehit yakınını tekmelemek. daha çok yazılabilir...
gözü körlük - mevcut hükümetin müslüman olduğu için defolarının görmemezlikten gelinmesi. ayrıca din sebebiyle geri kalmışlık, bu devirde hala dünya düzdür demek vb.
kalbi kararmışlık - ölen insanların arkasından konuşmak, şehit annesini yuhlatmak, şehit cenazelerini propaganda haline getirmek.
omurgasızlık - tek bir kişinin ağzına bakan, dediklerini sorgusuz sualsiz onaylayan, güce tapan bir kitle.

şimdi yukarıdaki arkadaşın yalnızca doğruyu söyleyen israil başbakanını savunduğum için bana layık gördüğü sıfatları kendimce örneklendirdim. şimdi şapkayı önüne koy düşün, yalnızca bir adamın fikrine katıldığım için ben mi bu sıfatları hakediyorum, yoksa örneklerde varmaya çalıştığım gibi müslüman ve rte 'yi destekleyen bir kişi mi bu sıfatları hak ediyor?

dünya yaratıldı yaratılalı her daim insanlığın başına bela olmuş museviler, bak sen ya şu işe. sanki dünya yaratıldığından beri gözlemiş adam, görmüş her şeyi, yahu nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz, allah mısınız kardeşim siz?

müslümanlara göre de tevrat kutsal kitap değil mi? ilk gelen kitap tevrat değil mi? o da allah tarafından gönderilmedi mi? müslüman inancına göre de bu kitap musa'ya gelmedi mi? musa müslümanların da peygamberi değil mi? eee şimdi soruyorum sana din profesörü; tevrat indiği zaman allah herkesin musevi olması için indirmiyor mu bu kitabı? mantık olarak baktığımız zaman da, ilgili zaman diliminde inanç museviler ve putperestler olarak ayrılmıyor mu? sen allaha inanan kulları, kafirlerin baş belası olarak görüyorsun ki buna senin peygamberin musa da dahil farkında mısın? yani senin söylediğin bu söze göre, zamanında allaha inananlar insanların baş belasıydı diyorsun. ben buna katılıyorum ve artırıyorum, zamanında da şimdi de insanlığın baş belası dinlerdir, allaha inananlar tüm pislikleri yaparken din perdesi ardına saklanıyorlar ve bunu sürekli yapıyorlar. şimdiye kadar bilim ve teknolojik gelişmelerin önündeki en büyük engel olmuştur din ve olmaya da devam etmektedir.

şimdi dönüyorum ben size söylüyorum, sırf dini kullanıyor diye bir adamın yaptığı zalimlikleri normalleştirmeyin. ben size midesiz, vicdansız, gözü kör, kalbi kararmış veya omurgasız demeyeceğim hak etseniz ve öyle olsanız da.

sizden istediğim tek şey o kafanızı çalıştırmanız ve beyninizi kullanmanızdır. yıllardır bitmek bilmeyen kin ve nefretiniz de, mantığa sığmayan kulaktan dolma cahiliye döneminden kalan bilgilerle ahkam kesmeniz de, insanları şucu bucu diye ötekileştirmeniz de son bulsun artık.

işte belki o zaman birazcık gözümde insan değeri kazanabilirsiniz.
tipik bir ortadoğulu gibi rüşvet yolsuzluğa batmıştır.
canlı yayında vurdurmuştur. görsel
görsel
Yankee go home.
hamas'a karşı aşırı iyi bir mücadele veren, türkiye ile arasını iyi tutmaya çalışan israil'in cumhurbaşkanıdır. bazıları gibi çözüm süreci yapmaz, teröristlere basar bombayı, verir küsküyü.
--spoiler--
başarısız oluşunu bebek gazeteci sivil öldürerek telafi etmeye çalışan amerikan kuklası projesi
--spoiler--

tam tersine kukla olan abd, domalmadıkları kaldı israile.
görsel