bugün

buram buram ırkçılık kokan cümledir. ama düşünürlürse her ırka sahip insan bunu aklından geçirmiştir. örneğin kendi ırkımı ele aldığım zaman, yüzyıllar boyu bütün kıtalarda at koşturan devletimin, dünyaya kök söktüren ama bir o kadarda insancıl olan devletimin bunu hakedip haketmediği sorunsalıdır. dünya üzerinde ki diğer devletlerin her birinin en az bir tane sömürgesi olmuştur. hatta bu devletler aç kalınca 1. dünya savaşı çıkarmamış mıdır? benim ırkım ise, savaşacağı devletlere bile ilk baş "kan akmasın topraklarınızı verin", demiştir, sonrasında ise girdiği topraklarda yaşayan başka ırktaki insanlara hür yaşama izni vermiştir. şimdi düşünülürse bu ırkın, içindeki toplulukları sömürge, köle olarak kullanmaması onları tepesine çıkarmasına sebep olmuş mudur ? olmamış mıdır ? *
çünkü (bkz: biz türküz)
(bkz: turklerin pipilerinin 12 inc yani 30 cm olmasi)
(bkz: eşşeğin siki)
ırkçı insan söylemi.
benim ırkım neden daha üstün?
çünkü ben o ırktanımç
diye megolomanca cevap da verir bu soruyu soran.
herkesin ırkı kendine göre en üstün ırktır. zaten dünyadaki birçok savaşta bu yüzden çıkmadı mı? ama tabii ki bu yaklaşım çok yanlış bir yaklaşımdır. sonuçta hiçbir ırk, hiçbir insan, hiçbir alt kimlik ötekilerden üstün değildir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar