bugün

partiler ile olan genel uyum durumum;

mhp= %20
chp= %17
özgürlük ve demokrasi adayları= %7
akp= -%42
detaylı değerlendirmesini pek anlamadığım site.

Akp ile uyumluluğumun -2 çıkması ise sevindirici.
illâ 4 partiden birine oy verdiren, sizi bunlara göre değerlendiren anket. diğer partilere yer vermemesi bir çuval inciri berbat etmektedir.

akp'yle uyumum -27 çıktı.
görsel
şeklinde bir sonuç çıkartmıştır karşıma. ne kadar doğru sonuçlar çıkarttığı tartışılır.
%25 chp, %22 özgürlük demokrasi adayları, %2 mhp ve -%28 akp şeklinde çıkan bir sonuç var karşımda.
Bağımsızlar ve CHP ile uyumlu çıktığım anket. Anket yaptırarak onun sonuçlarına göre bilimsel makaleler yazabilen akademisyenlerin olduğu bir ülkede, yönlendirici cümleleri oylayarak chp'ye uyumlu çıkmam ilginç olmasa gerek.

Bir de bu sonuçlardan heralde solcu olduğum çıkıyor. CHP'nin zerre kadar solla bir alakası yokken (örn. ATO başkanı kapitalist işçi düşmanı Sinan Aygün'ü aday göstermesi ve onlarca neden) anketçinin siyaseti, grupları nasıl tanımladığı ve bakış açısına göre solcu çıkıyorum. Hem de CHP solcusu.
Kesin o kürtaj muhabbetinden.
%48 akp
%13 mhp
%-10 chp
%-13 özgürlük ve demokrasi adayları.
partilerin verdiği cevapları gördüğümde akp yavşaklığı göze çok batmakta.

akpnin bazı cevapları:

-devlet sıcak para girişini kontrol altında tutmalıdır.
partinin yaniti :katılmıyorum

-türkiye’ye nükleer santral yapılmalıdır.
partinin yaniti :tamamen katılıyorum

-derelerin ve sit alanlarının üzerine hes (hidroelektrik santralı) yapılması doğaya zararlıdır.
partinin yaniti :hiç katılmıyorum

-politikacılar karar alırken dini inançlarına ve hassasiyetlere göre hareket etmelidir.

-üniversite harçları kalkmalıdır.
partinin yaniti :hiç katılmıyorum

-gönüllü kuruluşlar, cemaatler kendi okullarını kurabilmelidir.

-türkiye dış politikada en çok abd ile ilişkilerine önem vermelidir.

-bazı hafif suçlarda hapis cezası yerine kamu hizmeti görme cezası verilmelidir.
partinin yaniti :katılmıyorum

görüldüğü gibi ne kadar düşüncesiz, ne kadar geri kalmış zekaların ülkeyi yönettikleri görülmektedir.
ak parti : %20
mhp : %7
chp : % -2
özgürlük ve demsdsdgs bıdı bıdı :%-3
akp'ye yakınlığım -8 çıktı şükür yarabbi. sıfır dahi çıksa kendimi vatan haini sayabilirdim...

görsel
vay anasına. oy vereceğim ak parti dahil ve hatta kendimden nefret ediyorum ki chp dahil 3 parti ile de düşük uyum çıktı.

oha.

saçma sapan bir değerlendirme.
özgürlük ve demokrasi adayları:%29
chp:%28
mhp:%17
akp:-%29
chp : %47
özgürlük ve demokrasi adayları : %45
akp : %7
mhp : - % 10

nasıl bir adamım lan ben ? işin değişik yanı hiçbirini sevmiyorum... kendi içimde de bu kadar saçma bir şekilde bölündüm ya... breh
chp %30 la en uyumlu olduğum parti akp -%20 ile en uyumsuz olduğum parti çıktı. ee dervişin fikri ne ise zikri de odur.
-20
mhp %32
akp %8
chp %-3
çıktı efendim.

üzülsem mi sevinsem mi?
chp: %40
mhp: %29
akp: %17
mhp % 63
chp % 13
akp % -10