bugün

muhafazakar erkeklerin, genellikle sevgililerine söylediği istek. kapatınca sorunlarda kapanıyor ya ondan.
kapatınca başkası görmüyor. sadece sana ait oluyor, sen bakıyorsun ondan olabilir.

not:chpliyim
BENIM ICIN SEVIS DIYENLE AYNI BOK.
Biri icin bas kapatiliyorsa yeri gelir o kisi icin baska bi taraf acilir. Yanlis. Her ne yaparsan yap allah icin yapmak lazimdir.
öneri yapılır yapılmaz kızın arkasına bakmadan ayrılması gerekir. eğer zerre beyni varsa.
bireysel bir istek.

mesele şu ki; "bizim gelin bizden kaçar, başını örter, kıçını açar."
er kişiden gelen saçma bir emirdir. ne demek benim için kapat, herhangi biri için baş mı kapatılır allah aşkına? bunu yapacak insan allah için yapar ki eğer "tamam bey sen nasıl istersen" diye cevap veriyorsa bu kadının da dininden şüphe edilir. ondan sonra altı kaval üstü şişhane dolsun sokaklar. neden kapandığını bilmiyo ki kadın, kocası öyle istiyo ondan kapatıyo. e bi de başını kapat diyo adam başka yerini kapatmaya lüzum görmüyo ki kadın mesela bacağını kapat demiyo ki adamı. kapalı giyin desin anlarım, inancın varsa kapan desin onu da anlarım ama benim için başını kapat diye bir istek olamaz.
eğer gerçekten sevdiyseniz neden olmasın? ama onun için değil allah ın emri olduğu için kapatırım. o, buna sebep olmştur.
ya allah için kapanırsın ya hiç kapanmazsın.
bunu uygulayan doğrudan şirk günahını işlemiş olur.
şimdi işine geldiği gibi anlaman öbür tarafta seni kurtarmaz bilesin.

ki, kul hakkı bir, allaha şirk koşmak iki...bu iki günahın affı yok...

hoş şirk zaten günümüzün en geçerli günahı değil mi ya...kimin umurunda?
"git kapalısını bul" demek gerek bunlara.
Allah için kapatmadığından dolayı Allah nezdinde bir kıymeti olmayacak davranışı eşinden isteyen erkeğin söz öbeği *
saçmadır. herkesin dini kendinedir. amaçları ne bilmem ama kapanan kızlar bazen açık olanlardan daha saçma işler yapıyorlar. herşeyi allah için yapmak lazım.
zaten allahı bahane edilerek, baskı ve kontrol altına alınmak istenen kızdır, dinle kandırmaktır. adam budizmden referans alarak bunu yapmamaktadır.
genelde diyalog şu şekilde gelişmektedir.
- aşkım senden bir şey isteyeceğim.
- buyur hayatım.
- benim için başını kapatır mısın ? çünkü bu allah'ın bir emri ! ama ben hatırlatmak adına rica ediyorum.
- hayır hayatım.
- allaha şirk mi koşuyorsun sen
- ....
saçma bir istektir. sevgilinin türbanlanmasını istiyorsan git türbanlı sevgili bul.

mesela ben gidip türbanlı sevgili bulsam sonra benim için açıl desem o da saçma oldurdu.neden insanları değiştirmeye çalışıyorsunuz ki? seviyorsan olduğu gibi sev.yada istediğin gibi birini ara.
özgürlüğü türban demokrasiyi tahakküm olarak algılayan evi-demokrasisiz sığırların yıllardır sürdürdüğü geleneğin mottosu. koca demezse baba der.

sonra türban özgürlük. yav he he.
Sevdiğin Kişiyi kapanmasını tabikide istiye bilirsin "aşk istenilerek olmaz, bir bakmışsınki olmuşsun".
eğer evlendiğin kişinin (yani karının) başının açık olmasından sende sorumlusun.
dinimizde aile'nin yeri ayrıdır ve herkezin bir sorumluluğu vardır. sorumluluğun çoğu baba'da dır. örneğin: namaz kılınması, çocukların ilim öğrenmesi, eşinin tesettüre bürünmesi.
bu konu bayağı uzun ama bukadarı yeterli olur inşallah.
kapatan kız salaktır. Zira onun için değil allah için kapatması gerekir.
'' sen allah mısın ki '' diye cevap verilmesi gereken istek.
işte dinin, maneviyatın içi böyle boşaltıldı dedirten saçma salak istek.

Yeterince ikna olmadığı, ya da inanmadığı, doğru bulmadığı bir eylemi, salt çıkarları uğruna, ya da sevimli görünme amaçlı yapan sayısız dingoz var maalesef.

Dindar olmayı, maneviyat derecesini, çula çaputa bağlayan tayfanın oyununa gelmemek için eğitimli insanlar olun.

Lakin eğitimli ve aydın insan,
" Sen kim köpeksin ki, başımı senin için kapatayım" deme akla ve sağduyuya sahip olur.
Maneviyatının tek muhatabı yaradandır, gerisi fasaryadır!