bugün

muhtemelen tecavüze uğrayan yada sınavdan istediği puanı alamayan birey itirafı.
şebnem ferah'ın "serapmış" şarkısını hatırlatan cümledir. Sözleri de şöyledir:
güneş batınca fark ettim
bütün hayallerim caddeye uzanmış
tüm doğru bildiklerim asfalta akmış
hepsi serapmış

birileri var önümde gerimde
her yanımda yüreğimde
kalabalığın içinde dışında
her yerde yalnızlığımda

karaya oturmuş eski bir gemide
gölgesinden sıkılmış söğütte
baktığım her yerde her aynada
mutluluktan sürülmüş
sanki yasaklanmış biri var

ellerinden içilmiş şarapta
gözlerinden okunmuş şiirde
mutluluktan sürülmüş
sanki yasaklanmış birileri var

güneş batınca fark ettim
bütün hayatım caddeye uzanmış
yolun tam yarısında asfalta akmış
her şey serapmış

birileri var önümde gerimde
her yanımda yüreğimde
kalabalığın içinde dışında
her yerde yalnızlığımda

karaya oturmuş eski bir gemide
gölgesinden sıkılmış söğütte
mutluluktan sürülmüş
sanki yasaklanmış biri var

ellerinden içilmiş şarapta
gözlerinden okunmuş şiirde
mutluluktan sürülmüş
sanki yasaklanmış birileri var
i have a dream..ed (!?)
varlardı bir zamanlar. bitti. yenilerini kurmayacağım, hayata tutunamıyorlar.
Her şey bir bir akıp gidiyor avuçlarımdan. Hayallerim, ümitlerim, arzularım, zaaflarım, gülüşlerim, gözyaşlarım ve sevdiklerim. Kazanmaya çalıştıkça sanki daha çok kaybediyorum her şeyi. Daha çok yıpranıyor, mütemadiyen bile ağlayamıyorum. Bazen yıldızları saymaya kalkışıyorum hepsi biranda yokolup uzaklaşıyor benden. Güneşi selamlıyorum, gece oluveriyor aniden. Güleyim diyorum her şeye inat, elmacık kemiklerim sızlıyor derinden. içimdekileri gözyaşlarıma teslim edeyim diyorum, gözpınarlarım kuruyup, dalga geçiyor benimle. Nefes aldığım heran için bile dalga geçiyor hayat. Sorunsuz bir gelecek isterken, kapkaranlık bir geçmiş bırakıyorum kendime. Fallar gibi hayatım. Ne olacağı bir okadar belli bir o kadar gizli. Bazen müzik dinliyorum, şu parça ondan bana gelsin diyorum, anlamsız parçalar çıkıveriyor. Notalar bile küfrediyor bana. Ya ben fazlayım hayata ya da eksik bir şeyler var yaşamımda. Yaşamak için bir neden ararken, ölüm bile dalga geçer oldu benliğimle. Ruhumu kaybettim ben. Sevdiğim insanı, en yakınımı belkide hayatımı.. Şimdi kim miyim ben ? Sokaklarda çizgilere basmadan yürümeye çalışan insanlardanım. Bir o kadar amaçlı bir o kadar avare..
Sevgi kelimesi her kalbi taşıyamazdı. Ben sevgiyle genç yaşta tanışmıştım. Güzel günlerdi. O yüzüme gülerdi, ben ona hayran kalırdım. Öyle bir gün geldi ki sevgi kendi kalbini taşıyamaz oldu. Fakat hiçbir şey değişmedi. O yine güldü yüzüme ben yine hayran kaldım ona. Sevgi bazen kanserdi bana bazen güzel bir elma şekeri. Bazen korurdu yorgun kalbiyle beni, çoğu zaman acıtırdı paramparça kalbimi. Başka sevdalara kucak açtı şimdi. Benim lanet olası karanlık yuvamdan uçuverdi. Şimdi o ellerin. Kimlerle uyuyor, kimlere hayran hayran bakıyor, kimlere elma şekeri oluyor kimbilir. Sildim, eveet ben onu sildim. Bir çırpıda unutuverdim. Gözlerini,gülüşünü,sesini, her şeyini.. Ama ama neden hala umrumda ? Neden her şarkıda önüme gelen yüzü canımı acıtmakta ? Ah sevgi, neden hala burada, içimdesin ? Ben seni unutmuştum. Seni sevdiğimi unutmuştum. Fakat niye bu özlem, niye bu hasret ? Cevapsız sorular ülkesinde miyim yine ? '' Beni seviyor mu''dan kalktım, sonunda vardım ''neden unutamadım'' istasyonuna. Sen çoktan ulaşmışsın farklı kara taşıtlarıyla. Ben yine geç kaldım trafik bile yoktu oysa. Kalbim kaza yapmış yine platonik'a da. Ne farkeder ki deme sevgi ? Sen arabalara aşıksın ben tramvaya,metroya. Sen umutlu yarınlar getirecek kıza hayransın, ben umutsuz dünler getiren sana..
12 yıl önce yapılmış, 'beat nedir?' 'nasıl ağlatılır?' sorularına cevap niteliğinde old school bir rap parçası.

ilgilenenlere;
https://youtu.be/JaR2uXAZ498