bugün

albümün en iyi parçasıdır, mütemadiyen yüksek sesle dinlenilmesi tavsiye olunur.
feci şarkı bu. ferman elbette iyi söyler ondan şüphemiz yok ama bu şarkıda resmen yalnızlığa mahkum etmeye razı ediyor bizi, çek git ben kendimle kalayım diye dolaştırıyor insanı, kötü vuruyor , etkiliyor.
yüksek sesle dinlenmesi tavsiye edilen, insanı dünyadan alıp başka alemlere sürükleyen şarkı. hissederek söyleyince bir iki damla yaş oluyor gözlerde.

--spoiler--
yabancıyım senin cennetine.
--spoiler--
manga'nın ne kadar yetenekli ve orjinal bir grup olduğunu genel manada üretim kabızlığının olduğu ve dinleyecek şarkı bulunamayan son zamanlar ilaç gibi yetişen şarkı. dinlenir ki bu.
manga topluluğundan çok haz etmememe rağmen aşırı derecede beğendiğim şarkı.. bu şarkı benden cümle aleme gelsin. beni benimle bırakın ulan
"ne olur benden artik uzak dur" cumlesiyle bizi bizden almis parca. bu kadar icten soylenebilir mi bir cumle?
manga saheseri , cok guzel bir araba parcasidir ayrica. hastasiyiz...
manga'nın ara ara yaptığı başarılı işlerden biri. kafamda sürekli çalmakta artık, kurtulamıyorum. bir de zannedersem şarkının ismiyle alakalı bir durum var ki nükhet duru şarkısı olan da olağanüstüdür.
çıktığı yıllarda olumlu ve olumsuz birçok eleştiriye maruz kalmış manga grubunun bir kaç yılda kendini nasıl da geliştirdiğinin en büyük örneğidir.
Girişi ayrı bir güzel olan sağlam parça.
Tıpkı ilk klipte olduğu gibi*, bunda da yavaştan baymalar olmuştur. Manganın çok parası var galiba, 20 dakikada bir klip yayınlıyolar.
Beni benimle bırak git artık çık hayatımdan. Arama sorma . Bende aramıcam söz vermiyorum ama aramıcam . Belki yine nefes alamam belki yine yıkılır kalırım olduğum yerde. işte o zaman ararım . Ama artık nefes almak istiyorum. Beni benimle bırak yoksa daha kötü olacak bir kanser gibi büyüyeceksin içimde sonra seni yok etmek için benim tüm varlığımı yok etmek gerekecek o zaman herşey daha farklı olacak herkes daha farklı olacak. En iyisi şimdi git arkana bile bakmadan , birdaha beni düşünme , aklına bile gelmeyim hatta tanımadın say. Beni benimle bırak ne de olsa ben seni seninle bırakamıcam.
güzel bir manga şarkısı.
2 sene önce omü bahar şenliğinde dinlediğim şarkı. ferman diyordu bunu yeni albümüze koyacagız , ama şarkının sözleri hafiften değiştirilmiş zira şarkıda küfür* filanda geciyordu. velhasıl bu halide gayet güzel olmuş, ferman işi götürmüş.

edit: videosu bilgisayarımda hala varmış, dinlemek isteyenler için youtube a koydum.

http://www.youtube.com/watch?v=mL7ka-xzxXA
(bkz: ema)
müziği çok güzel olan şarkı. ne söylesen gider ona.
bu şarkılarıyla MTV video müzik ödüllerinden geçen yıl Emre Aydın ın aldığı ödülü kaldırmışlardır.güzel şarkıdır,dinlenesidir.
manganın en iyi parçalarından biri.
ruhum senden çok uzak
yabancıyım senin cennetine.

harika dizeler, muhteşem ötesi şarkı.
"al bu dünya al, al senin olsun..." mangayı sevmeyen bünyelerin bile sevdiği parça.
bir insan kendisinden bir başka insan için vazgeçebilir mi? evet geçebilir o zaman insan en değerli şeyi yani kendini kaybetmiş olur ve ne yazık ki hiçbir şey sonsuz değildir,beni benimle bırak ve sen çek git deneceği için kişinin kendisini istemesi
siktir git demenin kibar versiyonu. ayrıca manga grubunun hoş bir şarkısı ve mtv de 1. lik ödülü aldılar
yalnız kalmak istiyorum anlamına da gelir. enfes bir manga şarkısıdır aynı zamanda.
"gaybana dünya" diyerek manga'nın inceden arabeske bağladığı şarkı. herkesçe dinlenilebiliritesi yüksek.
kimsenin kimseye dahil olamayacağı gerçeği göz önünde bulundurularak, manasız olduğu kanaatine varılan kelimeler bütünü.
sözü ve müziği müthiş uyumlu manga şarkısı. bağımlılık yaratıyor benden söylemesi. *