bugün

çobandan falan bahsedilmeyen öneridir. madem çobanların oyunu da sayacaksınız benimkini iki tane sayın bari de eşitliği yakalayalım. bu durumda akp'yi de iktidardan indirmiş en azından koalisyon hükümeti kurdurmuş oluruz. türkiye'yi düzeltmek yolunda önemli bir adım olacaktır.

doktor'a yapanların 3 sayılabilir mesela. tabi bir standarta oturturuz zamanla. ama akp döneminde olursa imam hatip mezunlarının oyu 5 sayılır. elimizi çabuk tutmalıyız.
Demokrasi bu değil miydi, zengin fakir, okullu alayli, bürokrat, esnaf, ateist, müslüman, herkesin eşit sayıldığı rereröö idi,

Bakıyorum istediğimiz olmayınca önce cumhuriyeti, önce demokrasiyi satıyoruz, hahay ilahı şam şeytanları.
mesele eğitim gördükçe artması ise benimki 4 ten aşağı olmamalıdır.
Ayda 800-900 lira alıp yine de hülüğğğ diye anıran ilkokul mezunu akpliler oldukça 2 değil 3 sayılmalı üni. mezunlarının oyu.
bir üniversite mezunu olarak benim oyum 3 sayılıyor mesela. ortalamam da 3'ün üzerindeydi çünkü. en yakın müftülüğe başvur işlemini yapsınlar sennki de fazla fazla sayılsın.

tanım: üniversite mezunu bir insanın fikri.
ben hayatım boyunca öküz gibi kitap okuayacam, araştıracam, edecem, üniversiteye gidecem ve oyum dağdaki çobanla eşit sayılacak... hangi akıl mantık ve vicdan kabul eder bunu ! ben o çobanın iyiliğini ondan daha fazla düşünüyorum... çünkü o çoban hayatında bir kez bile düşünmedi... onun tüm hayatı dağdaki kurtlara koyunları yem etmemekten geçiyor... iki oy değil on oy sayılsın kendini geliştirmiş insanların oyu...
atatürk'ün halkçılık ilkesi ile bağdaşmayan istek. sınıf farkını ortaya çıkarır. ben de doçentim benim oyum da 5 sayılsın o zaman.
doğru, maden çobanlara k*rtlere oy var; üniversite okuyanlara ve mezunlarına 2 oy sayılmalı. doçentler 3, profesörler 4 diye gidebilir bence.
"ben üniversite mezunuyum. 4 sene boyunca vizelere ve finallere çalıştım. kalan 11 ay kız/erkek peşinde koştum. sürekli face' de twitter da takıldım. hiç oturup doğru olan nedir diye düşünmedim. telefonum var çünkü onunla uğraşıyorum. o yüzden benim oyum 2 tane sayılmalı" olarak açıklanabilecek başlık.

bu arada hali hazırda üniversite okumaktayım. ama üniversitelilerin durumu yazdığım gibi.
daha mezun olamadığımız için sanırım bizi kapsamayan görüş.
ne üniversiteymis be hiammina.
ben 146 kiloyum. oyum 3 tane sayılmalı.
Mal beyanı mk. Ben iki üniversite bitirdim yüksek lisans yapıyorum benimki beş sayılsın o zaman.
kendini bir bok sanan malın beyanıdır. ülkemizde böyle istekler çok sık duyulmaya başladı. hayırdır siz kim oluyorsunuz da çobanı küçümsüyorsunuz ya. köylü insanları aşağılayacak kadar büyük değilsiniz. köylü milletin efendisidir. haddinizi bilin.