bugün

(bkz: ben seninle mutsuzluğa davarım)
onsuz olduğunuzda mutsuz olacağınıza eminseniz onunla mutsuz olmayı seçip söyleyeceğiniz cümledir.
Söylemeyiniz.*
behzat ç ile savcı a$kını ortaya çıkaran, savcı esra'ya ait cümle: http://www.youtube.com/wa...8eAnfOQ&feature=share
behzat bunu söyleyip bahar'ın dudaklara yumulmuştu ama işe yaramamıştı. sonra savcı esra aynısını behzat'a söyleyince bigbang yaşandı.
gerçekten çok seven bir insanın ağzından çıkabilir bu söz.hayat bize bu şansı sunmaz aslında kolay kolay.yada sundugunda rezilce kaybederiz yada görmezden geliriz.
Evlenilecek insan tipidir. *
(bkz: Herseye rağmen ben seninle mutsuzluğa da varım diyorsa hic durma, git evlen onunla. *)
çoğu kez şöyle sonlanır bu cümle. "ben varım, sen yoksun"
dizinin verdiği gazla dillere plesenk olmuş sözdür. bakın ne diyorum sözdür diyorum, aslını uygulamaya kalkıştığınızda mutsuzluğa var olan birden yokta olur.
genelde şu an için geçerli olan cümledir. gelecekte geçerliliğini yitirecektir.
kim istemez mutlu olmayı
ama mutsuzluğa da var mısın?

(bkz: cemal süreya)
(bkz: nasıl yalan)
yok ulan böyle delikanlı kadın! yok işte! hepsi korkak.

http://www.youtube.com/watch?v=aiRXjLmI9VA&feature=share
mal söylemi.
bir insanla mutsuzluğa varım demek takıntı demektir. takıntılar da hiçbir şekilde sağlıklı bir insanın gösterdiği özelliklerden değildir.
yok öyle bir dünya diyeceğim önerme. devir değişti...
(bkz: biz de mutsuz olalım)
fedakarlik isteyen bir cümledir. az insan kötü günde yanında olabilir. çok iyi ölçülüp biçilmelide söylenmelidir bu cümle.
ben seninle mutsuzluğa varım ne demek. Mutlu olmak istiyorsun ki onunla birliktesin. (bkz: romantikligin bokunu çıkartan erkek)
Cemal süreya'nın mut(suz) adlı kısa şiirinde geçen bir cümleye cevap gibidir.
"kim istemez mutlu olmayı
Ama mutsuzluğa da var mısın?"
Çok güzel.
Behzat ç. De savcı esranın söylediği etkileyici söz,bir erkeğin kadindan duyabileceği en güzel sözdür belkide.
bu söz, ben seninle mutsuz olmaya varım anlamına gelmez. ben seninle önümüze çıkabilecek engellerle, mutsuzlukları da karşılamaya hazırım, anlamına gelir. ve nedense bazı kadınlar kabul etmez bunu. çünkü onlara göre her şey dört dörtlük olmalıdır. bir ilişkide hiç, ama hiç sıkıntı olmamalıdır. en ufacık şeyden nem kapabilecek kıvamdadır. oysa sevmek fedakarlık da getirmez mi? karşımızda iki yol varsa, düz olan yolu seçeriz. ama tek yol varsa ve bu yol taşlı, dikenli, uzunsa, yine de seninle gelirim denmiştir bu sözde. daha ne desin seven insan? karşısındaki de seviyorsa zaten razıdır buna. ama eğer dediğim gibi her şey mükemmel olsun istiyorsa, un ufacık bir engel için tüm o ilişkiyi çöpe atıyorsa, sevmiyordur. çünkü gerçek sevginin olduğu yerde vazgeçilmez. bahaneler üretilmez. kaçılmaz. günümüzde hangi ilişki dört dörtlük ki zaten. iyi günde, kötü günde sözü de bu yüzden vardır. anlayabilene tabii.

https://www.youtube.com/watch?v=GiY0QWwQ4T8
görsel
ben vardım ama o yokmuş.
Bi zahmet gerçek hayatta da olmasın. Seninle mutsuzluğa da varım ne varoşça sözdür ya? Mutsuz olacaksam niye olayım? Parasızlığa da varım, zorluklara da güçlüğe de varım dese neyse de mutsuzluğa da bile isteye gitmemeli insan.
Amaç ne? Huzursuzlukta mutsuzlukta boğulmak mı? Kendinize acı çektirmeyi mi seviyorsunuz? Ben yokum şahsen.
Ben de söylemiştim bu cümleyi. Çok da ciddiydim.

Aşk, sevgi dediğimiz şey koşulsuz şartsız olmalı. Birine eğer seni seviyorum diyorsan onunla mutsuzluğu dahi sevmelisin. Bence sevgi budur.

Ama bu zamana kadar hiçbir zaman sevdiğim gibi sevilmedim. Onların istediğini verdiğin sürece yanındalar.
o iş öyle olmuyor.