bugün

pes oynarken hatalı pas yapıldığında, suçu kendi yönettiğin futbolcuya atıp, fütursuzca olaydan kendini soyutlama tümcesi.

-ben oraya mı attım amk?
--rooney de dönüp 'seni sikerim çocuk' diyecek, görecen o zaman ebeninkini---
pes 2011'de oyuna alışana kadar bol bol söylenilecek olandır.
ünlü bir türk filozofundan yapılabilecek "pes çok enteresan." alıntısı ile açıklanabilecek cümle.
sutlari bir turlu kaleyi bulmayan alttan ustten disari cikan pes oyuncusu soylevidir.
terli elleri ve 'kaybedemem.. sen kaybedemezsin nejat.. son 3 maçtır kimseye yenilmedin.. pes'in allahısın sen nejat.. kimleri yenmedin ki nejat.. bir gol her şeyi değiştirir.. töte bala attı ibnetor zaten.. sal zehri araya nejat.. yapabilirsin.. nejat.. e hadi nejat.. hadi nejat.. jatt.. neeeh... jatt..jat jat jat..' diye bir rahat vermeyen içsesiyle analoga yahut yön tuşlarına hakim olamadığı için hepsine aynı anda basıp xavi nin bile başını döndürüp topu ya taca doğru ya da ölümcül bir pas arefesi rakibe doğru atmış pes manyağı repliğidir. hem çemkirir böylesi. yenersin, keyif de bırakmazlar adamda. yine de gollerden sonra 'ben oraya atmıştım nejat' demesi güzel oluyor.
(bkz: abi xavi böyle pas verir mi yaa)
(bkz: pes yani)
-valla ben basmadım yaaaaaaa
+yardımlıdır da ondan oluyodur.
-aynen amk otamatik şutu da kapayayım bi dur.
(bkz: sen oraya atmamışsın ama makine öyle demiyor)*
tuş bozuk gibi klasik diyalogların gerçekleştiği durumdur. şahsen ne zaman arkadaşlarla oynasak ve ben 10. golümü atarken gülme olayını gerçekleştirdikten sonra arkadaşlarımın bıdı bıdı şeklinde konuşma baloncukları oluşturmasıdır.
(bkz: kol bozuk)
ibrahim üzülmez ve sabri sarıoğlu deyimidir.