bugün

bütün çirkin kızların kendilerini tatmin etmek için kullandıkları cümle.
kendim sarışın-turuncu-kızıl olduğumdan(öyle bakmayın lan harbi saçımın rengini tam olarak bilmiyorum) çoğu kişiden duyduğum sözdür.

-zır deli benim saçlar da küçükken seninki gibiymiş var ya.
-sağlık olsun kardeşim.

bi de şöyle bişey var, mutlaka herkesin sarışın ya da turuncu bir yiğeni, kuzeninin çocuğu, teyzesinin amcasının damadının üvey yiğeni oluyor.
-zır deli benim teyzemin amcasının ... evlatlığının da aynı bu renk saçları var.
-bak şu Allahın işine!
ilkokul da arkadaslara hava atmak isteyen esmerlerin kullandigi klasiklesmis yalan.
(bkz: kezban avi)
bunu söyleyen insanın eline ne geçer hala bilinmemektedir.
övünme gibi algılanan klasik cümle.
'ben de küçükken pembişmişim' diye karşilik verilecek cümle.
benim atalarım, dedelerim hep sarışınmış.

(bkz: ismail abi)
- ben küçükken sarışınmışım.
- o da bişey mi ben hala sarışınım.
kezbanusların bolca sarf ettikleri cümledir. bide bunun bir üst modeli var

ben aslında sarışınmışım hatta gözlerim de yeşilmiş sonradan kahverengine dönmüş.
benim küçükken gözlerim maviymiş şeklinde devam eden övünç! cümlesi.
Bazen öyleleri var ki,adam zenciden bir kaç ton açık, diyor ki ben küçükken sarışınmışım.
Ancak metamorfozla açıklayabiliyorsun bu olayı.
Benim de dahil olduğum grup. Sapsarıymış saçlarım küçükken. Açık da bir ten rengim varmış. Sonradan saçlarımın rengi koyulaşmış koyulaşmış siyah olmuş. Ten rengim de hafif esmer olmuş. Kumralsın diyenler de var ama esmer olduğuma inanıyorum.
Şuan ki hali bildiğin esmer olan kişilerin bunu söylemesi da ayrı komik bir olay.

(bkz: yav he he)
banada çok saçma gelen bi söylem fakat ben harbi sarısinmisim.
ben küçükken esmermişimden daha moda bir söylem.
herkesin aşağı yukarı dahil olduğu bi grup.
inönizm
(bkz: ismet inönü)
insanların iÇten iÇe nasılda sarışın manyağı olduğunu gösteren mantıksız durum. (bkz: he de geÇÇ).
küçükken ki haline göre şimdi sarışın sayılabilirim durumu vardır bir de.
(#26529779).
Kara kuru kızların teselli cümlesidir.
Ben hala sarışınım. Yazık size kıyamam...
evet ben de sapsarı alman gibiydim de büyüyünce ne oldu sanki? kumral olduk sarılar hep siyaha döndü, keşke dönmeseydi.
neyse kumrallık da iyidir.
bir teselli cümlesi.
Ben de küçükken yakışıklıymışım ama kafama uçak düşmüş.
Fotoğraflarını görmesem hadi oradan derim ama cidden var böyle insanlar. Hayır, insanın genleri nasıl değişiyor anlamak güç.