bugün

saygıdeğer cumhurbaşkanımız erdoğan'ın az önce zikrettiği cümle; http://bit.ly/2azzqbh

başkanım günaydın, erkencisiniz bugün?
Kim yardımcı olmadı ki sorusunu akıllara getiriyor. illa ki ucu dokunmuştur.
kıyısından köşesinden tutuver yardımcı ol arkadaşlarına denmiş de yapılmış gibi bir cümledir.
iyi bi zahmet bi savcı işlem yapıversin madem hakkında.
Abi benden niye özür diliyorsun. Bu ülkede adli merci yok mu? Ben Adam öldürdüm Türk halkı beni affetsin desem temize mi çıkacağım?
Az akli mantigi hatta abartiyorum beyni olan adam bilir ki cok hafif bir aciklamadur bu.

Alanen ortaklik yaptiniz, memleketi alanen peskes cektiniz. Devleti altin tepside ikram ettiniz. Hatta bunu yaparken liyakati gozardi edip yuzbinlerce masumun kul hakkina girdiniz. Alanen seytanlik seytana hizmetkarlik yaptiniz. Simdi nasil korkuyorsunuzdur ya allah varsa diye cunku allah varsa sizin yatacak yeriniz yok. 1 degil 100 bin kul hakki imani olan insan kesinlikle cesaret edemez. Her sabah ayni korkuyla uyanir. Her gece basini yastiga ayni korkuyla kor. Kul hakki, tabi gercekten inaniyorsa...

Sokaktaki essek dahi guleen yapilanmasinin kul hakki hirsizliklarini, vatan evlatlarinin zindanlarda olume gonderilmesini bir orgut tuzagi olarak haykiriyorken; sizin bakanlariniz deli sacmasi iddialar diyordu. Ozel yetkili mahkemeler ile emirlerine amade oldunuz vatani peskes cektiniz.

Kul hakkina ortak, seytana hizmetkarsiniz...

Oyle kandirildik diyerek, anca essekleri kandirirsiniz...

Ya allah varsa, bunun korkusunu hissetmek size yeter...
içeri aldığın binlerce kişi de maalesef bu örgüte yardımcı olduk deseler ne olacak? Suçsuz mu olacaklar?
Ee ne olacak şimdi?
Savcılık, soruşturma falan?

Ulan şaka maka da vallahi medyaya çıkıp yalandan " ben de çok yardım etmiştim, zamanında türk milletinin ebesini ziktik ama ben de yanılmışım " demek istiyorum.

Sen yıllarca insanların hakkının ye. Yaşantılarını yerle bir et. Bir de çıkıp " özür dilerim " de.
Tey allam.
Batı’da darbeyi alenen darbeyi kınayan, net bir şekilde darbe karşıtı pozisyon alan yok. Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen meselesiyse olay, haklı olan Erdoğan, haksız olan Gülen. Biri şu veya bu şekilde halk oyuyla iktidara gelmiş biri, diğeriyse komplolarla, kumpaslarla, çok büyük, kanlı bir darbeye imza atmış biri. Normalde bunların kıyaslanmaması bile lazım. Bu hükümetin hatasıdır, özellikle de Tayyip Erdoğan’ın dışarıda adım adım inşa ettiği negatif imajıdır. Tayyip Erdoğan onlara çok radikal bir islamcı figür olarak gözüktüğü için Gülen’i tercih ettiler.2007-2008’de AKP’ye kapatma davası açıldığında Batı AKP’ye destek çıktı. Çünkü AKP o zaman hala Avrupa Birliği yolundaydı. O dönemde AYM Batı’nın baskısı olmasa AKP’yi kapatacaktı. Batı o devrede çok etkili oldu. AKP o zaman Batı’nın gözünde, Tayyip Erdoğan da iyi müttefikti. Ama 2007 sonrasında özellikle Ergenekon-Balyoz’la askeri vesayeti sonlandırdığını düşündüğü andan itibaren, Tayyip Erdoğan kendini Avrupa’dan soyutlayıp Arap baharıyla başka maceralara girince Batı’yla arası açılmaya başladı.
Bu darbe 2007’de yapılamazdı, yapılsaydı Batı anında alenen karşı çıkardı. Kapatma davasına nasıl karşı çıktılarsa. O dönem haftada üç tane, dört tane temsilci gelip AKP lehine açıklama yaptılar. Şu ana kadar sadece ABD genelkurmay başkanı Meclis’i ziyaret etti. Türkiye’de Meclis bombalanıyor, kimse çıkıp açıklama yapmadı
Uyarıları dikkate almadınız ?

Size dokunana kadar karışmadınız ?

Başkasının acılarını duymadınız ?

Başka ülkede bu açıklamayı yapıp yüzde 1 oy alamazsınız...
o koltuk altından bir gün gidecek yanında gezdirdiğin kol ordu yanında olmayacak
bir emine bir sen birde şaşkın oğlun bilal kalacak o zaman en katı mahkemelerde en zalim hakimlerin önünde hesap vereceğin günü ellerimi ovuşturarak sabırsızlıkla bekliyorum.
(bkz: ben de maalesef qandırıldım)
o zaman ne yapıyoruz. kendisi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.
içinden "malesef" sözcüğünü çıkarırsak daha anlamlı hale gelen cümle.
kandırılıp zarara uğrarsan mağdur olursun. ancak 10 sene boyunca, bilerek isteyerek destek olduğun ve karşılığında menfaat elde ettiğin bir organizasyon varsa "malesef" diyemezsin.

(bkz: ne istediler de vermedik)
(bkz: buna kargalar bile güler)

bu iki cümle, memleketin şu hale gelmesinin özetidir. tüm uyarılara rağmen, fetullaha yardım ve yatakliga devam ettiniz. çünkü menfaatleriniz ortaktı. yüzbinlerce insanın kul hakkının gaspedilmesinde, 15 temmuz gecesi ölen herkesin kanında parmaginiz var. malesef.
Kesinlikle fetocu değilim lakin bunun da bir bedeli olmalı. Fetoyu besleyen siyasiler de bir bedel ödemeli. Yok bizi kandırdılar yok bilmem ne. Madem sizi dahi kandırdılar bu cemaate üye olan insanların kanması daha doğal değil mi. Peki onların suçu ne. Yüz binlerce insan işinden ekmeğinden olsun. Bunları oralara kadar getiren, besleyip büyüten siyasiler hiçbir şey olmamış gibi maaşlarını alıp yan gelip yatsın. Hiç bir bedel de ödemesin. Oh ne güzel amk. Ne güzel dünya.