bugün

geçen anneme saksıda gül aldım. elimde koca saksı durakta indim eve doğru yürüyor, yan yana olmalarına karşın tamamen ayrı birer dünya olan apartmanların önünden geçiyordum. tam o sırada sağımda ki apartmanın 2. katının balkonundan tanımadığım bir dayı sevinçle bana seslendi;

-hişşt genç.
-buyur dayı.
-elindeki nedir.
-(görmüyon mu amk)beyaz gül??
-kaça aldın?(dayı gülmeye başlar)
-10 liraya.(dayı zevke geldi)
-(sağ çaprazında ki kırmızı gülü göstererek)ben bunu 5 liraya aldım(boşalıyor)

http://p1309.hizliresim.com/1f/f/snnk8.jpg

ulan ne diyeceğim bu durumda?? belli ki adam ucuz görünce almış. emekli olduğundan beri ''elinde gül fidanı olan birisi geçse de laf soksam'' diye balkonda bekliyormuş.

''nereden aldın'' dedi ''balgat'' dedim. ''ben ulustan aldım'' dedi gururlanarak. eminim lale devrinde hollandadan lale ithal eden adamlar bile çiçekleriyle bu kadar gurur duymamıştır hacı. ''hmm ne güzel-ne mutlu sana'' filan dedim. yoluma devam ettim.

ayna karşısında bu ana çalışan hatta sırf bu an için yaşayan adamlar var dostlar. eminim o dayı bir kaç güne ruhunu teslim etmiştir. hani türk filmlerinde katilinin adını söylediği anda ''hıhhgh'' gibi bir ses çıkardıktan sonra kafası yana düşüp ölen adam vardır yaa. hah aynen o misal bu ulvi görevi yerine getiren dayı da ölmüştür diye tahmin ediyorum. neyse ki son günlerinde kendini gerçekleştirmiş olmanın huzurunu yaşadı.

bide bu dayının bir adım ötesi, karakuşaklısı ''x'de y liraydı adamı'' vardır. dayının aksine bu versiyonda ki adamın bahsi geçen şeye sahip olması gerekmez. mesela bu adam elinde telefon mu gördü kendinde olmasa da sorar;

-ne kadara aldın telefonu.
-500 tl.
-elm546 xf184 değil mi o?
-evet.
-gittigidiyor'da 350 liraydı.

seni bir sıkıntı basar ''kesin çin malıdır o'' filan diye kendini teselli ederken ibnetor ekler ''çin malı filan da değil haa aynısı''

neyse toparlayalım entryi, hülasa;

ben daha ucuza aldım adamı ve x'de y liraydı adamı s. ktir git.

not: 4 liraya saksıda çiçek buldum lan. satın alıp gün boyu dayının evinin oralarda gezineceğim. kesin kalpten gider bu sefer * .
her zaman bir tanıdığı vardır ve haberi olsaydı o tanıdığı daha ucuza ayarlabilecekir.
aldıysan kendine aldın adamıdır. aferin ona..
her zaman daha ucuzunu bulacak olan adamdır.

-abi bak iphone aldım.
-ben daha ucuza aldım.
-lan dur daha fiyatı söylemedim.
genelde bunların dayısının elektronik alet satan kuytu dükkanları olur. sen ne alırsan al dayısında daha ucuzdur. dayım 100 lira daha ucuza satıyor.

malbora mı aldın? kaçağı vardı.

hay amk.
+oo hayırlı olsun hacı telefon yapmışsın.
-eyw saol kardeşim.
+kaça aldın.
-hediye geldi kardeşim.
+owwww çok kazık yemişsin.
-nasıl lan para vermedim.
+olsun kazık yemişsin lan.
dayısı kesinlikle daha ucuzunu satıyordur. hele kaçak gelenler var ya onlardan almalıdır.

ülkenin %20si bunlardan oluşsa o ülke batar amk.
sikimsonik kavramının vücut bulmuş halidir.