bugün

Çok özledim.
allah rızası için sabah ben uyanmadan elektrik süpürgesini açma.
Hem annem hem kızım yoldaşımsın.

Seni, kardesimi ve babamı ihmal ettigim oluyor, bazı günler oturup iki kelime bile konuşmuyoruz sonra pişman oluyorum. Ama sende biliyorsun ben kafamın içinde yaşıyorum anne. Beni anladıģın için teşekkür ederim.

Sevimsizliğime, cirkinliğime, aksiligime ragmen beni seven düşünen ve benim için üzülen -ki bunu istemem senden- tek kişisin belki de.

Öpüyorum şimdi uyuyan gözlerinden.
karlı kış günlerinde elimden tutup okula götürdüğün günler paha biçilemez. ordan koştur koştur işe gitmen. öğle arasında karnımı doyurmak için alelacele tekrar eve gelmen. akşamları dizine yatırıp saçlarımı okşaman. uyuduğumu sanıp yanağımdan öpüp, başımda oturman. üstümü bilerek açıp senin örteceğini bilmek ve bununla mutlu olmak.
yaş ilerledikçe seninle oturup uzun uzun hayata dair konuşmak, sohbet etmek, kötü günlerimizde birbirimize destek olmak, beraber yeni yerler gezmek ya da eskiden anılarımızın olduğu şehirlere uğrayıp köşe başlarındaki anılarımızı yad etmek. gülüşün, bakışın, güzel gözlerin, merhamet dolu kalbin, kıvırcık saçların her şeyinle iyi ki benim annemsin. Daha anlamlı ve güzel günlerimize duacıyım.
annesini kaybeden dostlarımın, annelerinin mekanı cennet olsun. hepsi birer melek ne olursa olsun ne yaşanırsa yaşansın.
Seni gömerken bile cenaze bitse de gitsem dedim..

Özür dilerim..

Yanlızca anne ismi ile anne olunmuyor..

Ben hala beni 6 yaşın da yağmur yağarken terliklerim ayağımda annaneme bıraktığın gündeyim..

Rahat uyu..

Senden nefret etmiyorum..
yaşlandın be gülaycım.

nerde o ayıplı fıkralar anlatıp, olur olmaz türkü söylediğin haller. gördüğüm en tatlı deliydin. eski temiz kalbinde yok artık. insanların nankörlüğü yüzünden gard alan, iyilik yapmaktan imtina eden, küsen, küslüğü uzatan biri oldun. şeker hastalığı, yaşlılık derken artık yardıma ihtiyaç duyuyorsun. nerde benim fırtına annem. yaprak sarması yapar, iki otobüs değiştirerek getirir, gece gündüz uğraşır dururdun. hala her dakika arayıp ne yedin, ne içtin diye sorup, bana bak cam silmeyeceğine yemin et! diye direktifler veriyorsun ama eski hızın yok. saçlarını mavi siyaha boyamıyorsun artık. gece rengi saçların artık gri . ben zamanın bu kadar hızlı akmasına şaşırsam da senin bu hallerine de alıştım. nasıl olursan ol, yanımda ol yeter. seni seviyorum.
canım annem seni çok özledim. inşallah önümüzdeki hafta taburcu olacaksın.
bu seni özlemelerim hiç geçmeyecek mi?
Benim canım, cancağızım, güzeller güzelim. Şimdi yanında olmak ve sana sıkı sıkı sarılıp gününü kutlamak isterdim Ama 3-4 aya kavuşacağız merak etme.
Beni bugünlere hayatının her alanından ödün verip getirdiğin için sana teşekkürlerim sonsuza dek yetmeyecek. Sana izahı mümkün olmayan duygular biriktiriyorum içimde ve seni çok çok seviyorum.

Anneler günün kutlu olsun anneciğim, iyi ki benim annemsin.
Cennet mekan.
Sana karşı içimde bitmez tükenmez bir dargınlık var.

Üzgünüm.
koskoca 8 sene oldu. ne zaman seni ziyaret etsem bir tarafım gittiğine inanmayı reddediyor. zaten seninle birlikte ruhumdan bir parça da koptu gitti. sen bana okul eğitiminden önce karakter eğitiminin geldiğini öğrettin. senin sayende iyi bir insanım ben. başarı ve para elbet bir gün kazanılabilir ama iyilik ve saygı her insanın başardığı şeyler değildir. iyi ki annem oldun. sayende çoğu insanın unuttukları benim iyiliğimde can buluyor. her zaman huzur içerisinde uyu ve gülümsediğimde sevgimi gör. seni seviyorum anne.