bugün

sadece çoğunluk diye cahiller, abazalar, sokakta öylece dolaşan aptallar, kazanıyor.sikerler böyle demokrasiyi.

aysun kayacı boş insanın tekidir, ama doğru bir laf etmişti.''çobanla benim oyum bir olmamalı''diye.

evet bu cümleyi ilk duyduğunuzda itici geliyor, ama düşününce haklı. eğitim görmüş, tahsil görmüş birisi ülkeye daha geniş bir pencereden bakar ve seçim sandığı başında daha doğru kararlar verir.

akp'ye oy veren zeki bir adamsa mutlaka çıkarı vardır.(para pul) akp'ye çıkarı olmadan oy verenler aptaldır. b
fikir güzel bana göre. lakin takıldığım bir nokta var. "aysun kayacı salağın tekidir." fikri neye dayanılarak söyleniyor? her fikre her zaman saygım var ama popülist ifadelere, hatta bunların hakaret içerenlerine özel bir gıcığım var. aysun kayacının iq sunu mu ölçtün birader demezler mi adama?
insanları sandıktan uzaklaştırmak için kullanılan söz gelimidir. insan nereden yemek, ekmek yiyorsa oraya oy verir. Bunun cahillik yada bencillik ile bir alakası kıyaslanamaz. Sonuçta insan, ekmek yiyorsa o iktidardaki parti işlevini yapıyor demektir ki, ekmek yiyen insan oyunu doğru yere veriyordur.
zaten bence de bir insanın oy kullanabilmesi için en azından TUS sınavını kazanmış üstüne de ne biliyim 1-2 mühendislik okumuş olmak lazım.
sonuçta oy kullancan değil mi?
başlık - entry ve nickin garabet derecede uyumsuzluğudur.

(bkz: nicki almışsın filmi de izle bari)
bu durum da milyon tane chp li seçim hakkını kaybedecektir.
şimdi bu fikri destekleyen bir argümanım var. burada uzun uzadıya anlatmaya mecalim yok. hali hazırdaki demokratik sistemlerde de akli denge ya da muhakeme gibi kriterler konuyor ve örneğin delilerle 18 yaşının altındakiler oy kullanamıyor. sebebi ise delilerin ve 18 yaşının altındakilerin sağlıklı tercih yapamayacağı fikri. halbuki 18 yaşının üzerinde olup da sağlıklı seçim yapamayan insanlar var. bunu kimse inkar edemez. eğitim seviyesi bu sebeple en azından daha güvenilir bir kriterdir. neden olmasın?
her iki kişiden birisi salaksa eğer bu ülkede biliyorum ki bu ben değilim. belirli bir eğitimden geçtim ve oyumu hiç çıkarım olmadan bir partiye attım, eğer o eğitimden geçmeseydim oyumu yine o partiye atacaktım. demek ki aysun kayacı denilen ayku'su zayıf kişilik yalnız takılmıyor bu alanlarda.
japonya nın nasıl kalkındığını inceleyin bakalım. japonya da üniversite mezunu olmayan oy kullanamaz denmiştir. okumuş insan oranı artmış, işgücü oranı artmış, kalifiye eleman oranı artmış, böylece üretim artmış, böylece de devlet kalkınmıştır. aklınızın bir kenarına yazın bu önermeyi. faşizm değildir bu. devlet politikasıdır. zamanında uygulanmıştır. çok da başarılı olmuştur.

(bkz: japonya)
eğitimli insanin oy kullanmaya ne kadar hakkı varsa eğitimsiz insanın da oy kullanmaya o kadar hakkı vardır. bu ülkeyi kuran eğitimli insanlar değildi. o zamanlar halkın büyük kısmının okuma yazması yoktu. mebusları da bunun içine katın.

dağda çobanlık yapmış bi insanın bu ülkeye olan katkısı aysun kayacı'dan bir milyon kat daha fazladır. en azından askerlik yapmıştır ülkesi için. aysun kayacı gibi etlerini pazarlayarak ülke abazanlarını kitleler halinde peşinden koşturmaktan daha güzel bi hizmettir. magazin basınının ünlü simalarının sözlerinden yola çıkarak siyaset görüşü benimseyen insan benim için dünyanın sayılı üniversitelerini bitirse de boştur. *
bir sürü ilkokul mezunu iş adamı var onlar ne olacak adam dünyaya meydan okuyor ülkede istihdam alanları yaratıyor.bu adam oy kullanmayacak öyle mi?mal bu adam?
--spoiler--
sadece çoğunluk diye cahiller, abazalar, sokakta öylece dolaşan aptallar, kazanıyor.sikerler böyle demokrasiyi.

aysun kayacı boş insanın tekidir, ama doğru bir laf etmişti.''çobanla benim oyum bir olmamalı''diye.

evet bu cümleyi ilk duyduğunuzda itici geliyor, ama düşününce haklı. eğitim görmüş, tahsil görmüş birisi ülkeye daha geniş bir pencereden bakar ve seçim sandığı başında daha doğru kararlar verir.

akp'ye oy veren zeki bir adamsa mutlaka çıkarı vardır.(para pul) akp'ye çıkarı olmadan oy verenler aptaldır.
--spoiler--

kendi hür iradesi ile oy hakkından vazgeçmek isteyen kişi söylemi.
anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır.

ayrıca

(bkz: ssk yı batıran parti genel başkanı olmasın)
her fırsatta demokrasiyi savunan, oy sonuçlarını beğenmediğindeyse demokrasiyi birden bire eleştiren, seçimden önce başka, seçimden sonra başka konuşan insan modelidir.
bu tür insanlar küçükken maç 10 da bitsin der, 9-1 yenilirken maçı 15 e kendi kendine uzatır, skor 14-3 olunca akşam ezanında maç biter der, ezana 5 dakika kala da kavga çıkartırlar.
bir siz akıllısınız zaten.yüzde elli sonuç çıkıyor millet hala konuşuyor herkes mi mal?
eğitimi, kendi savunduğu partiye oy verebileceği düşüncesiyle istemektir.
halkın iktidarından rahatsız olan uşakların istekleridir.

ağa babaları israile bu şekilde daha iyi yalakalık yapacaklar.
son derece katıldığım istektir. neticesinde her zaman, eğitimsiz insanlar toplumu yönlendirdi. maalesef.

aklıma nietszche geldi...

--spoiler--
''cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. sadece seçim yaptığını zanneder. cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir!''

-friedrich nietzche
--spoiler--
Seçim sonuçlarını bir mahalle maçı gibi değerlendiren insanlardan nefret ediyorum. biri diyo "koyunlar, aptallar, cahiller, yobazlar", diğerleri de "koyun dediniz koyduk" ama iki tarafın da bu kadar abartması saçma. Yarın aynı sokağa çıkıcaz ülkeyi bölmeye çalışan onlarca el varken biz neden kendi kendimize bölünelim ki ? işte bu yüzden siyasetten nefret ediyorum. adamlar seçilmiş başa gelmiş işte abi napıcaksınız yani tahkim kuruluna mi gidicen pfdk'ya mı şikayet edicen fifa'ya mı başvurucan futbol değil bu 74 milyonluk bir ülkenin %50'si demişki ben bu adamı istiyorum. sen, ben istesek de istemesekte bu adam artık bu ülkenin başbakanı olmaya devam edicek. bundan sonra yapılacak tek şey millet geleneklerimizde olduğu gibi devlet büyüklerine saygı duymak.
pek sıcak gelmeyen önerme.

öte yandan "ana, ampule basacan mührü, ampule" kişisi de var. n'etsek bilemedim.
mantıklı olan kampanyadır.

zira böyle olursa meclise mhp giremez sanırım.
anlatmak istediğimi ısrarla anlamayan şakirtler var.

1-üniversiteye girme konusunda bizden daha avantajlısınız(malum şifreleri var adamların)

ulan gerzek herifler, eğitimi olanlar oy kullansın dediğim için ne faşistliğimi bıraktınız, ne nick altımı, lan bir dakika için götünüzle düşünmeyin okulu bitirip oy kullan lafının neresinden faşizmi çıkarttınız.

okul okuyan herkes chp'ye oy verir olarak anladınız heralde.

not:bak sevgili şakirt eğitimini tamamla git yine akp'ye ver sorun akp chp işi değil sorun eğitim anladın.
böyle düşünebilen insanlar bilgisayar ve internet kullanmaya yetecek zekaya nasıl sahip oluyorlar, onu anlamıyorum ben.
mantıklı çok mantıklı bir seçim sistemi. bu demokrasiden ziyade meritokrasi'ye benziyor ama şuan ki seçim sisteminden daha etkili olacağı kesindir.
kesinlikle haklı.adam akp'ye oy vermeyin demiyor okulu bitirin vericekseniz yine akp'ye verin diyor.

sonuçta eğitim daha sağlıklı oy kulandırır.ve (bkz: adam haklı beyler)