bugün

4. sezon 4. bölüm.
https://yadi.sk/i/mWJgYsZ...x3fpftlFB25u1TBPYjSCY5rCs
4. Bölüm efsaneydi.. hayaletle akbabanın karşılaşması komikti.. özledik aga..
--spoiler--
peçete sahnesi ilk bakışta şaşırtsada dizinin realist çizgisine müthiş oturmuş. behzat'ın savcıyı hala unutamadığını, psiklojik durumunu çok iyi özetlemiş.
--spoiler--
10 numara dizi bu senenin en iyi geri dönüş yapan dizisi.
4. bölümünde herkesin koptuğu, sizi ne oluyor ya, moduna sokan ve yeni karakterlerin biz de varız diyerek sesini yükseltiği dizi. Bazı açılardan önceki halini bile aşmış olan dizi. Umarım yeterince izlenir ve 2. sezonu çekilir. Yoksa tam anlamıyla sonunu göremeyeceğiz hissiyatı yaratıyor.
geri dönüşteki bazı yeni karakterler umarım geçicidir. telefona bakan kız idare eder ama diğer ikisi tam cacık.
***** sıpoylır *****

- sen hastasın !
+ hayır canım, ben ölüyüm.

***** sıpoylır *****
https://youtu.be/g88B4_nsVTY

Ya şu samimiyet kimsede yok ya.
- burda içtiğini niye söylemiyon la sen bana ha ? arıyorum sabahtan beri. kardeş bak seni anlıyorum. suna yüzündense hepimiz üzüldük oğlum
+üzüldünüz mü ?
- üzüldük tabi oğlum
+hepiniz mi üzüldünüz ?
-tabi lan
+sende üzüldün mü akbabuş he sende üzüldün mü ?
- la üzüldüm tabi oğlum. oğlum neyse sıkıntın anlat la, dinlerim ben
+ne anlatacam akbaba he ne anlatacağım oğlum ben sana.. benim bi derdim sıkıntım yok vallahi bi derdim bi sıkıntım yok. ben çok iyiyim la böyle.. sen eğer derdin bi sıkıntın varsa sen anlat. sen anlat kardeş, ben dinlerim
- la oğlum la ne oldun iki dakikada arızaya geçtin. hayırdır ?
+oğlum sen bana niye hayalet diyorlar biliyon mu ? böyle kaybolan her adamı bulduğum için demiyorlar bana. ilk bana niye hayalet dediler biliyor musun sen..kimse beni görmediği için oğlum.
insanlar beni görmediği için benimde onları görmediğimi zannediyorlar ama.. ben görüyorum işte.
anladın mı la ? görüyorum , görüyorum
ben senin için sabahtan akşama kadar past continuous tense çalıştım eda. biliyo musun? oturdum çalıştım.
yenisi eskisi kadar tat vermeyen dizi. ha izliyormuyuz sike sike izliyoruz. amirim götümüzü siker yoksa.
Eskisi kadar tat vermemesin nedeni süresinin kısa olması olan, yıllarca beklenen dizi.

Eskisi kadar tat vermemesi yorumuna ben katılmıyorum başkalarının neden böyle düşündüğüne dair bir çıkarımda bulundum. Ben, senaryo ve kurguyu çok başarılı buldum. Benim için tek sorun doymuyoruz aga. Doymuyor. 1 saat ne yav.
Bugünkü yeni bölüm bomboş. Ayıp,

Tamam süresi kısa da geçen bölüm zirve yapmıştı.
--spoiler--
bu mercedes konvoyuyla gelip arka camı indirip dosya alan dayı(sanıyorum cb), aynı zamanda erdal beşikçioğlunun reaksiyon dizisinde zekeriya öz ü oynayan adam.
--spoiler--

cb nin ben bu davanın savcısıyım sözünü hatırlayınca çok ince bir bağ kurdurtan dizi.
Harun sinanoğlu nerde ya onun eksikligi belli.
5 bölümü seyrettim. izlemesi keyifli.fakat olağanüstü anlam yüklenmesini hiç anlamıyorum. Behzat alkolik şizofren. Diğerleri eğlence olsun diye var.
Bol bol bomonti reklamı var.
Başka ne var. Küfürlü konuşuyorlar.
iyi de bunun nesi ilginç.
Az çok mahallede büyümüş sıradan işler yapan ortalama türk böyle konuşur. Küfürlü konuşmanın prim yapması da ayrı bir denyoluk.Gidin bir eml'ye bundan çok daha yüksek doz ve kalitede küfür duyarsınız.
Dizi de bir tane akıllı adam var.
Ercüment çözer.
Yiyor içiyor sikiyor.
Saygısızlıklığa tahammülü yok. Haklı adam.
Yeni sezonda ekibe katılan salak bilgisayar mühendisi hepimizi ters köşeye yatırır.
Paf küfçüden bir yol olmaz.
Unutuyordum.
Behzat'ın abisinin de kral hayatı var.
Kral adam. Denyo kardeşine sahip çıkıyor.
Bu diziyi izlerken bir içen özenti ekşici piçtir. Eyorlanmam bu kadar.
Birde harunsuz olmuyor lan.
Albayım albayım diye gezenlerden sonra amirim amirim diye gezenleri ortaya çıkaran vasat ergen dizisi.
Harun niye yok la diye hayıflandığım dizi.
Abi alıştık 5 sene önceki 90 dklik bölümlere şımdı 40 dk sarmıyor ne yazik ki tamam int dizisi bütçe kısıtlı falan filan da yetmiyor abi işte. Cinayet oluyor zaman yetsin diye direk ilk şüpheli katıl oluyor 2 dk da katıl paket oluyor eski bölümler de katili bulacak diye 30 kişi ile konuşur 20 tane ipucu kovalardı en beklenmedik adam çıkardı katıl. Ha birde harbiden harun da diziye büyük renk katıyormuş bunu anladım ciddi karakterlerin yanında harunun gevşekliği harbiden güldürüyordu adamı dönerse super olur.
Arka sokaklardaki mesutun dramatize, romantize edilmiş hali hepsi bu.
4. sezon 5. bölüm ile rayına oturmuş bir Ankara polisiyesi.
Yeni bölümde Akbaba yı gören oldu mu?

Ulan çoğu abd dizisi 40-45 dakika, dolu dolu geçiyor. Behzat ne ara başlıyor ne ara bitiyor belli değil.
4. sezonu bende hafif bir hayal kırıklığı yaratan türk dizisi. final yapsa da blutv'yi iptal etsek diye bekliyoruz.
7.bölümü az önce bitirdim. Sanki açmamla bitirmem bir oldu. Çok kısa aga, çok kısa. Cinayetle ana olay orgusu 45dk ya sığmıyor.
yeni sezonu iyi hoş olup da süre bakımından bir türlü biz sevenleri kesmeyen samimi dizidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar