bugün

izlemeden konuşan yazar söylemidir. izledim diyorsa da iki veya üç bölüm izlemiştir. dört değil.
gerçekten gerçektir. * bir kere bile izlemedim mutluyum. izlesen noolur izlemesen nolur.
eline silah alıp magandalık yapamayan türk bireylerin, birilerine bunları yapan polisimsi magandalar ile kendisini özdeşleştirip, rahatlamasından ileri gelmektedir.

ben vuramıyorum ama onlar vuruyor, bu da yeterli!
gerçek olan analizdir..

behzat ç'nin çok izlenmesinin nedeni ''kaba kuvvete başvurması,alkolik olması,küfürlü konuşması,boş vermiş olması ve aynı zamanda polis olması''dır..

bu diziyi yapanın,türk halkının psikoanalizini çok iyi yaptığı ortadadır..başarının sırrı da buradadır..

türk insanının karanlıkta kalan 5 eğilimini okşamaktadır:

1-) kaba kuvvet

2-) küfür

3-) alkol

4-) devletçilik(polis olma durumundan)

5-) boşvermişlik-umursamazlık
popüler kültür dizilerinin, amerikan dizilerinin müptelası olmuş ve behzat ç izlememiş düzen adamlarının yanılgısı. behzat ç. türk dizi tarihinin en güzel anti kahramanıdır. dizinin yalnızca doğallığı, gerçekliği değil düzen karşıtı olması da diziyi efsane yapan sebeplerdendir.

fight club izleyip dövüşlü güzel bi film diyenler elbet behzat ç.'yi de anlayamayacaklar.
(bkz: bi saçmalama la)
türk kadınının vurulduğu türk geleneklerinden uzakta fakat yine de türkün damarına basmayı iyi bilen popülizmin getirdiği sıradan olmayan farklı görünen her şey güzeldir mantığı çerçevesinde oldukça sevilen dizidir. benim de türk televizyonlarında izlediğim tek dizidir hatta onu da tv den seyretmem. bu dizi başka bi kültür tadı farklı. ama evet yayından kalksa kendimi kesmem. demek ki bi yere kadar adam haklı. ayrıca 2. sezon şu ana kadar biraz yavan gidiyor. konu iyice oturursa belki büyük patlama yapabilir. ayrıyetten harunun daha salak bir adamı ''offf siktir git iğrençsin amk' dediğimiz insanlar var ya hayatta' öyle birini oynamaya başladığını görmekteyiz acilen vazgeçsinler.
ikinci sezonu ile boka sarmaya başlayınca ucu görünen gerçeklik. küfürle falan idare edilcek gibi değil.
diziyi sadece küfür ve şiddetten ibaret olarak görenler için öyle olabilir. zaten adamların popüler olmak gibi bir dertleri yok. normal insanların normal hayatlarını anlatan bir dizi. farklı yaşantıları gerçeğe en yakın halde gösterdikleri için bu kadar seviliyor.

ama dizide çok şiddet var, hep küfür ediyolar hede hödö diyenler sanırım hiç sivil polislerle muattap olmamış. vahim bir durum polislerin bu kadar gergin davranmaları tamam ama bu durumdan dolayı behzat' a kızmak neden.
akasya durağı'nın hala yayınlandığı ve de izlendiği ülkede çamur atılacak en son dizidir.