bugün

bedelli askerlik var olan askeri personel sayısının yeterliliği ve devletimizin bekası adına alınmış güzel bir karardır.
elbette yüce devletimiz bu konuda gençlerimize büyük avantajlar sağlamaktadır mesela 30 ay vadeli 5.000 tl kredi imkanı sağlamaktadır. evet evet yanlış duymadınız tam 30 ay! neden duruyorsun genç adam! hadi sen de satın al değerlerini, sen de satın al vatanperverliğini hadi sen de satın al bayrağım, vatanım dediğin o şeyleri! bunlar satın alınamaz diyenlere de kapak olsun bu. alınır öyle bir satın alınır ki her şey satın alınır, her şey bal gibi de satılır doğrusu da budur zaten. günümüz insanı alnında fiyat etiketiyle dolaşmaktadır o zaman her arz da kendi talebini yaratmaktadır, maksat kıtlık oluşmasın.

viva ulu önder!

hasta siempre erdoğan!

no pasaran!!!
bir hak değil, parayı verenin düdüğü çalmasıdır. vicdani rete karşı çıkmam. ama bedelliye sonuna kadar. "param var o zaman yerime başkası ölsün" hakkı verir o paralar.
eşitlik ve adaletten bahsedilir sabahlara kadar ülkenin birinde. ancak ne hazindirki cüzdani bir askerlik dillendirilir birden bire aa evet evet olmalı tabiki denilmeye başlanır herkesce lakin aklımın almadığı şeyler vardır. madem eşitlik ve adalet var bu ülkede ve 72 milyon kişi yaşıyor, 72 milyonun yarısı erkek yani 35 milyon kişi ama bunun 34 milyonu askerlik yaparken geriye kalan 1 milyon kişi askerlik yapmıyor (askerlikte ölüm riski var) ve bir çok kişinin bu yüzden hayatı son buldu?
-şimdi buradan bakınca o 35 milyon kişi kendi anası babası namusunu korurken bu 1 milyon kişininki için nöbet tutmadı mı acaba?
-ya da o hayatını kaybeden yiğitlerin ederi 30 bin lira mıydı? bu muydu yani 30 bin lira ver ve tamamen kurtul.
-ee hani askerlik vatan namus borcuydu hani askerliğini yapmayana kız verilmezdi?
-bu muydu lan bu kadar gaz vermelerinizin amacı 30 bin lira verince bu arkadaşlar söylenenlerin tamamını yerine mi getirmiş oldu?
-eşittik biz tüm halk ama parası olmayan yiğitler gene düşecek toprağa kim ve ne için yahu. tamam vatan, millet, bayrak gene benim vatanım, bayrağım, onurum der yapar o yiğitler ama bu arkadaşlar ne yapacak peki o askerliğini yapanlar bu ülkede yaşan herkesin anasını, bacısını, malını, mülkünü onurunu korumadı mı? yoksa korurken ayrım mı yaptılar? bu ilde zenginler oturuyo bırakalım düşman girsin mi dediler?
-e hayır demediler. peki be arkadaş parası olana niye ayrım yapılıyor yahu? sen gitme askere yahu sen zenginsin sen dur, fakir yapar senin yerine o ölmeye devam eder. sen şarkını söyle, topunu oyna, bu ülkenin insanlarının sırtından milyarca dolar kazan karı kızla ye, yurt dışında takıl mesela, banka boşalt, yurtdışına kaç niye askere gidesinki milyarlarca doları bu ülkeden kazan ama bir çöp kadar hizmetin olmasın. sen kapitalistsin çünkü askerlik yapar mısın sen hiç paran da var bak yaşında 30 olmuş aaa yok yok yapma.
sonra denilecekki vay efendim bilim adamları ne olacak vs vs. önce bir bu 460 bin kişi faydalanacak deniliyor bu 460 bin kişinin kaç tanesi gerçekten ülkeye hizet etmiş kişilerden oluşacak ona bir bakılsın sonra da geriye kalan kaç futbolcu, şarkıcı, oyuncu, holding patronu oğlu, bakan oğlu, milletvekili yeğeni, müsteşar torunu faydalanacak ona bir bakılsın. e ne de olsa para lazım, para da zenginde zengin ölürse para kesilir. o zaman bu zengin ölmesin hep para bıraksın ne de olsa parası var ama gariban mehmet, ahmet, mahmut ölsün ne de olsa köylü be parası da yok askerlikten kaçmak için 40 takla da atamaz bir şey de bilmez bırak o gitsin gitsin. zahmet edip adamlar bir de kışlaya bile uğramayacak yahu. demeyin bana şimdi sen askerliğini yaptın keriz gibi hissediyosun diye sana çıksa sen de yapardın diye. vallahi aslanlar gibi askerliğimi de yaptım, tüm sıralı sicil amirlerimden takdirimi de aldım gayette iyi duygularla da ayrıldım. gene çağırsalar gene giderim ama bunları gördükçe içim sızlayarak giderim.
uzun lafın kısası para senin a.ına koyayım ben be!