bugün

malum ülkeden şaşırtmayan görüntü.

dostum kadın demişsin ama bunlar bildiğin kadıköy eminönü martısı.
Fakirlik, yokluk değildir bu. Bu bildiğin aç gözlülük, kendini küçültmek, ihtiyacın olmadığı halde kendini aşağılamaktır.
Ablaların bedava simite saldırmasına mı kızayım?

Bedava simite saldıracak hallerine rağmen, tahminen çoğunun her şeyden memnunuz muhabbetlerine mi kızayım?

Yoksa bedava simit dağıtıp, "haydi saldırın" gibi bir üslupla bunu dile getirerek kameraya alan kişiye mi kızayım?
Milletçe, beleş şeyleri ne kadar çok sevdiğimizi gösteren kadınlardır. Hiçbir şey için bu manzaraya girilmez açıkçası. Ehonomimiz hani çok büyümüştü malum parti? insanlar simit için birbirini yiyecekler.. Çok değil, birkaç yıla bu manzaraları daha fazla görmeye başlarız..
Bik bik değil mi o.
Ben beleş simite gitmem beleş simit bana gelir koçum.
Bugün de utandık bakalım. Anlamadığım bu kadınlar niye komutla hareket ediyor, şuurunuz nerede teyzeler.
Aga ben hep derim

Bizim ülkede bedava y**rak dagitsalar insanlar boşa gitmesin diye üstüne oturur..
Bu vehametin para ile yakından uzaktan ilgisi yoktur, tamamen görgü ve eğitim meselesidir.

Eminim ki o kadınların evinde akşam yemeği için, etli yemekleri, pilavları, meyveleri vardır.
Ama nasıl bir doyumsuzluk ve görgüsüzlük mevcuttur ki, bedelsiz bir şeye sahip olmayı kazanç sayarlar.

Ben almayayım, fakir fukara nasiplensin demez, madem bedava benim de hakkımdır diye düşünür.
Ve bundan dolayı zerre kadar hicap duymaz. hatta bir simit değil, eltisine, yengesine, konu komşuya bile almak için ortalığı yırtar, avuçlar.
Sadece o ve avenesi yesin, geri kalan bok yesin havasındadır.
Utanç verici!
yalnuz bir şey dikkatimi çekti ağbiym bu işten ciddi zevk alıyor gibi geldi bana. bilmiyorum sadece ben mi böyle düşünüyorum. saldırın bakalım falan diyor. gerçi teyzelerde sırtlan gibiler lafı haketmediler değil.
Allah kimseyi bu kadar arsızlaştırmasın.

insanın her türlü Açlığı ve susuzluğu giderilebilir ama arsızlığının ikamesi yok maalesef.
aç kalsam böyle birşeye tenezül etmem. seyrederken utandım. mesela çekiliş yapıyor birisi sırf katılmıyorum ihtiyaç sahibine çıksın diye. adamın apartmanı hanı yatı var bedava diye balık ekmek kuyruğuna giriyor.

beleş dildo koysan acaba beleş diye alan olur mu ? birde böyle gün, cenaze yemeği mevlüt vb. yerlerde ikramları yediği yetmediği gibi kızımada götürüyüm torunumada götürüyümcüler var.

kimse kusura bakmasın ülkece ahlak sorunumuz var. bu açlık, parasızlık ile ilgili değil. mesela adam kadın evli babasının maaşını almak için resmiyette boşanıyor. deprem de eşya yardımları alıp satanlar. hatta biri diyordu muhtar kendi deposuna koyuyor ya da kendi tanıdıklarına veriyor diye. mesela ihtiyacın 2 tane ise 2 tane al ama beleş diye kolisiyle sürükleyip götürür başkasını düşünmez.
Akla mesir macunu almak için kavgaya karışan 70 lik dedeyi getirir

Ha işine yaramaz ama bedava olduğu için cezbedici.
Kızlar bi siktirin gidin gratis indiriminde mağazalara nasıl tecavüz ettiğinizi bilmesek bişey sanıcaz.