bugün

siz ne iğrenç yaratıklarsınız ya...

https://twitter.com/odatv...D4bJAEByM8Mz-vLQ&s=19
Fakirlik böyle bişe.
Maneviyattan dolayıdır fiziksel açlık için böyle şaklabanlıklara girebilecek insanlar var mıdır ? Elbet vardır hak veririmde kimse açlıkla sınanmasın ama maneviyat içinse bu haller kendilerini en kısa zamanda sorgulamaları lazım...
Sevmesen de bedava olunca tatlanıyor.
Açlıktan yada fakirlikten değil. Pislik ve görgüsüzlukten başka birşey degil. Ordan elleriyle topladıkları aşureyle doyacak kadar çaresiz olduklarını sanmiyorum . Açgözlülük başka birşey degil.
https://youtu.be/9PIX0j9Zadg. Hergün aşura hergün kerbela, mikailden gelsin iyi dinlemeler.
ibn-i haldun'u rahmetle anıyorum.

üzücü görüntüler...
Bu psikolojinin derinine inilmesi lazım. Durumları olmadığı için mi bu izdiham? Yada eğitilemedikleri için mi? Kalmaz korkusu? En son ne zaman aşure yedi? Kovayla dolduranlar kimin için dolduruyor? Videoda çok neden var daha geldikçe aklıma yazarım.
Afyon; mermer çıkan, yol güzergahı olması nedeniyle dinlenme tesislerinden para kaldıran, hayvancılığın had safhada olduğu, meyvelerinin direkt ihraç edildiği, koskoca bir ilçesinin bütünüyle brüksel’de yaşadığı veya buradan gelir elde ettiği, kaplıca turizminin olduğu bir yer. Yani allah, para kazanabilecekleri her şeyi vermiş.. bunlar bile böyle yapıyorsa bu, fakirlikten değildir, arsızlıktan, açgözlülüktendir.

afyon’da arasan fakir bulamazsın, altı para üstü para basan bir şehir.. bence fakirlere bu hareket isnat edilip, adamların onuruyla oynamamak gerek..
Yemese ölecek mi sanki.
Bedava kefen bulsalar, mezara koşulsuz girerler dediğim, medeniyetten nasibini almamış insanlardır, hiçmi yemediniz aşure acaba, çünkü bu izdihamın mantıklı bir açıklaması olmalı, bende bu bizim milletin beleş fırsatçılığını anlamıyorum arkadaş, yıllardır bu durum böyle.
Bunun fakirlikle değil nerde beleş oraya yerleş kafasıyla ilgisi var.. saraca adlı yuzıra ne eksik ne fazla katılıyorum kesinlikle şüphesiz..
Bi abimiz vardı bu millete bedavadan çelikten yarak versen alır götüne sokar derdi.

Bu ülke insanı güzellemelerini artık yemiyoruz.
Sabah sabah mide bulandırmaya değer miydi ya? Cidden ilk öğretilmesi gerek muharremin 10. Günü filan değil edep adap terbiye. Sonra ortaya böyle rezillik çıkıyor işte.
Yazık.
bizim orada yazlıka lokma tatlısına bile sıra oluyor. aşure izdihamı olması çok normal.
bedavacılar maalesef çok. çevremde ve de maalesef bazı eğitimsiz akrabalarımda istemediğin kadar var, bu bedavacılık.
insanlar, neyin hakları, olup olmadığını bilmiyorlar.
ve de en büyük motivasyonları, hakkım yenmesin ve enayi durumuna düşmiyeyim, düşüncesi.
iyi kardeş, bunlar güzel de, hakkın ne onu bilmiyorsun ki?

maalesef çokca yaşadım benzer , hakkını bilmeme durumunu.
akrabana diyorsun ki ya bak bu arsanın tapusu bu adamın üstüne, sen hak idda edemezsin.
yok diyor orada benim de hakkım var. tapuya bakma sen, dedem şöyle şöyle demişti bana diye maval okuyor.
lan andaval yok işte. olsa tapuda adın yazar.
peki diyorum biri gelse senin arabanın kendisine ait olduğunu söylese ne yapacaksın.
e ruhsat var nasıl hak idda edecek diyor.
ben bişey demiyorum ama olaylar arasında bağlantı kurabileceğine dair en ufak bir umudum yok.
Yoksullukla ne alakasi var? Bu resmen görğüsüzlük ve beleşcilik.
Malasef türk insanı beleşciliği çok seviyor.
Herkesin evinde bugday, nohut, fasulye var. Aşureye evinde ne varsa onu koyarsın.
Kendinizi bu kadar rezil edeceğinize, Evinizde bir avuç pişirip yiyin. Yemezseniz ölmezsiniz.
Bu millet böyle işte. Bedava koy önüne babasını bile yer. Yeter ki bedava kelimesini görsünler yıkarlar ortalığı.
Oyunu bir paket makarnaya satanlardan beklenebilecek hareketler. Şaşırmıyorum...
aşureye kaçmamak lazım, her şeyin aşuresi zarar...