bugün

cogu zaman yasadigim ruh hali.
yani cogu turk kadininin kendi ayaklari ustunde durmasi gerekirken, is dunyasi ile daha cok ic ice olmasi gerekirken basina turban baglayip kendini pasifize etmesi acikcasi dokunuyor bana.
yahu bir bakin nereden nereye geldik.
20 sene once bu kadar turbanli var miydi ?
20 sene once kadina siddet bu kadar artmis miydi ?

yani basimizdakilerin surekli kadin sunu yapmali, kadin bunu yapmali dedikleri bir ortamda; kadina siddetin alip basini yurudugu bir ortamda kadinin boyle kapanip, kendini geriye cekmesi cok aci bir olay.

bir kadinin gorevi evde bekleyip, yemek hazirlayip cocuk bakmak olmamali.
kesinlikle turban is yasamina atilmak icin bir engel degil ama turbanli kadinlarin diger insanlara nasil davrandiklarini biliyoruz.
ve daha da aci olan olaylarin hemen hemen geri dondurulemez bir hal almasi.
Bu başlığı açanı görmeye dayanamamak. Ülkeyi terk et.
(bkz: şerefsizlik)
başı kapalı kadın görmeye tahammül edememek bağnazlıktır. başı açık kadın görmeye tahammül edememek de bağnazlıktır. Kısacası kendinden olmayanı reddedebilmek için çok yanlış bir ülkede yaşıyorsun dostum. Amerikada yaşayıp zencileri sevmeyenler ne kadar beyinsiz ise o denli fakirlik mevcuttur şahsında. Ki bu ülkenin büyük çoğunluğu o veya bu şekilde müslüman.
Başı örtülü kadın eve kapatılmaya mahkumdur anlayışı 20 yıl önce son buldu. Başınızı çevirin ve bakın. Her yerdeler, varlar, alınlarının akıyla çalışıyorlar, giderek artacaklar, alışın.
kapanan kadında açılan kadında kendi isteğiyle yapıyor bunları. şimdi biri çıkıp ben başı açık kadın görmeye dayanamıyorum dese bi ton tepki oluşur yok efendim gericilik falan ama bir başkası kapalılar için bunu deyince çoğunluk ses etmiyor.
Çarşaflılara tahammül edemiyorum.

Üstelik iç çamaşırı kullanmıyorlar.

(bkz: Şişli etfal de ayaküstü sıçan teyze)
Kapalı kadınlara karsi degilim ama turbanli calisanlar cok anlayissiz.
Özgürlüğü, adaleti kavrayamayan sütü bozuk. Madem Oyle sen de açık gezmiyorsun ozaman hadi bakalım.
bir hazımsızlık. ya yaşı daha 20 ye gelmemiş internet aklını yıkamış kızın yazık allah sabır versin.
Biz ne zaman hoşgörülü bir toplum olursak o zaman bu ülke daha çok yaşanılabilecek bir yer olur.
Yargılamayın kimseyi halinden fikrinden,büyüyün.
mahalle baskisi tam da bu, gezi ozentileri sizi, farkli fikre sayginiz yok o savundugunuz guya agactan daha odunsunuz senin gibi toplari gormeye kim tahammul ediyo acaba.
"Hazinenin üstünü kapatmazsan herkes ondan nasibini alır
Sanada biraz kemik belki biraz da et kalır"
(bkz: aşksız kadın misali)
(bkz: yobaz laik)
ilgili entryde demişki; "yirmi sene önce kadına şiddet bu kadar artmışmıydı"

Sevmesem de hükümeti savunmak gibi olacak ama sebebi şu ki, yirmi sene evvel de kadına şiddet vardı; bu kadar duyulmuyodu. Son dönemlerde kadınların sesleri duyulur hale getirildi. Kabul et ya da etme.
Eğer ki tahammül sınırların bu kadar darsa ve eleştirdiğin, tahammül edemediğin zihniyetin sığ bakış açısıyla kendi bakış açınızın çok ta farklı olmadığını bilmek gerekir.