bugün

başında türban olmayan bir annenin evladına ya da evlatlarına verebileceği terbiye konusudur.

şimdi şöyle bir şey var, islam konusunda bakmadan bile bakacak olursak, bu kadın gençken de kafası açıktı diye düşünecek olursak ki öyle, ve bu hatun ablamızın kızı oldu diyelim, e ne verebilecek bu avrat bayan öz kızına?

ne ahlaki ölçüler de bakkala kafanı kapatarak git demesi var ne de okuldaki abazanlardan korunman lazım kızım demesi var!?

şimdi benim gül gibi oğlum olsa açık konuşuyorum bu bayan hanımın kızıyla evlendirmem. ya da oğluşumun kankası yapmam.

bakınız sayın arkadaşlarım, bunlar hassas konulardır. bugün ahlak veremeyen bir anne yarın koca da bulamaz kızına oğluna, bu daha işin basit yönüdür.

geçen bakkala başı açık bir anne geldi yanında da öz kızı 12 yaşında başı sonuna kadar açık ikisinin de, neyse utandım ikisine de bakmaya, çünkü anam bana böyle öğretmişti, bir aRA KARiZMAMA ALDANAN DiĞER HANIM KADINLAR GiBi GÖZLERiMi YER GiBi SÜZDÜ. SANKi KIZIM VE BEN ÇOK YALNIZIZ VE BENiM KOCAYA KIZIMIN DA SENiN GiBi iYi BiR BABAYA iHTiYACI VAR DEDiĞiNi HiSSETTiM. Ki HiSLERiM DE ÇOK YANILMAM.

BAKTIM BU iYiCE KOLUMA GiRECEK GiBi OLDU ÖHÖ ÖHÖ HANIMEFENDi iYi MiSiNiZ DEYiP SAVUŞTURDUM. BAKKAL DA AZ KALSIN BABA OLACAKTIM.

ŞiMDi SORUYORUM BÖYLE BiR KADININ KIZINDAN NE HAYIR GELiYOR?
oğulun/kızın eş bulması anne baba görevi değildir kendileri bulmalıdır. türban başörtüsü kapanmak-ı tavsiye konulu denyonun açtığı başlıktan başka bir şey değildir. geçip gidiniz. okumaya değmez.
Baş ile götü karıştıran millet olduk.
Terbiye başın açıklığı ile değil, götün açıklığı ile ölçülür, ve terbiye beyinde biter, baş acıkmış kapalıymış fark etmez.
(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
başı kapalı bir anneden daha fazla şey verebileceği kesindir.
Ahlak senin o taktığın bez parçası değildir. Önce insan olursun sonra istediğin dinden, görüşten. Ama bazı şeyleri atlayarak gitmişsin sanırım işte bu yüzden asla anne kelimesinin anlamını öğrenemeyeceksin.
insan gibi yaşamak yerine insanları kategorilere ayırıp küçük düşürmek, nefet beslemek mi müslümanlık.. yoksa zorla ideolojinizi yaymak mı?
iman şekilde değil kalptedir.
(bkz: bakmadan bile bakmak)

devamını okumadım.

artık bu başlık 2. entryden başlıyor. ne güzel.
(bkz: örümcek beyinli olduğunu göstermek).
sözlükte tilkilikler peşinde koşan kişilere verilen terbiyeden kat ve kat daha ahlaklı bir terbiyedir.

zira hangi anne; evladım şimdi bu sosyal Medya'da sözlükler var, sen gir oralara milletin türbansız anasıyla, bacısıyla dalga geç! der.

demek ki birinin içinde yobazlık varsa aileden geçen bir hastalık olsa gerek!

bu arada trollüğün de bir adabı var efendim! trollük yapacam da kendime sikici bulacam diye uğraşırken, işin içine elalemin anasını karıştırsanız, ailecek kulak çınlaması ilacı almanızı öneririm.
eveet şimdi de anneler ayrılıyor başı kapalı anne başı açık anne. saf mısınız salak mısınız.önceden yoktu böyle ayrımlar birilerinin gazına gelmeyin. ulaşiyor birileri amaçlarına.
bana göre ahlak dinden önce gelir. din başlığı altında neler dönüyor neler. ahlak terbiye insanın içinde olacak şeyler.
üç beş gündür buralardayım, gerçekten okuyunca hayret ettim. Ben bir bayanım, başım açık. Annem, teyzem vs ailemdeki bütün bayanların başı açık. Türbana girmeden terbiye alamıyor muyuz allasen ya. Saçmalığın dibine vurulmuş bi' başlık sadece, okumaya da değmezmiş gerçekten.
Evlat anasina başı kapalı diye mi saygı duyacak sözünü dinleyecek evlat için anne annedir.
(bkz: bunu anana sorsana delikanlı)
terbiye, namus vs denilen her türlü istismara açık konu kafada başlar kafada biter ama bunu kafasızlar anlayamaz.
terbiye başın üzerindeki ile değil kafanın içindeki ile ilgili olduğundan başı kapalı olanla bir farkı olmayacaktır.
kapalisi da acigi da ayni terbiyeyi verir. mesel terbiye edilmekte.

sozluge girip kadinlar hakkinda ahlaksizca konusan puştun annesi kapali olabilir. ama kendisi pusttur.
Terbiyenin baş kapamakla alakasının olmadığı gerçeğinin ilk sırada olacağı kesin olan öğretidir. Türbanlı anneninkinden farklı olarak Hırsızlık, yolsuzluk, sıfırlama gibi konuların asıl terbiyesizlik olduğuna odaklanır.
Annenle ilgili bir yorumda bulunmak istemiyorum, haddim de değil.

Ama sen katıksız erkek kevaşesin.
"Anneyi karıştıranın pipisi düşsün mü?"

Terbiyedir.
Bu başlığı açanda olmayan hoşgörüyü vereceği kesindir.
Anne her yerde, her zaman annedir. Başı açık ya da kapalı olması iyi bir anne olup olmadığını ifade etmez. Kapalı-açık insan ayrımı yapmam fakat günümüzde hırsız dediğimiz çalıp çırpanların çoğu din yoluyla yapıyor bunu. insanların duygularını suistimal ederek. işte siz diyorsunuz bu Müslüman helal rızık peşinden koşar çalıp çırpmaz ama bi arkanızı dönersiniz yanılmışsınız. Günümüzde kapalı olup olmamak kişisel bir tercih. kapalı değiliz diye dinin gereklerini yerine getirmediğimiz bilmediğimiz anlamına gelmez. Eğer bir anne kapalıysa değil, ahlaklıysa güzel terbiye verir evladına. Açılan başlığın gereksizliği ortada. Örümcek kafalılıktan başka bir şey değil. Galiba sıcaktan çok susuz kalmışsınız. Yumuşak doku içine çökmüş de neye yoracağınızı bilememişsiniz. Bi su için düzelin arkadaşlar.
Şu başlığı açan ve onu destekleyenin annesinin verdiği terbiyeyi üçe beşe katlayacağı kesindir. En azından benimki katladı. Sizin gibileri umursamamayı, böyle yetiştirilmenin sizin suçunuz olmadığını, hoş görmem gerektiğini öğretti. Annem ve babam sağolsun insan gibi bir insanım.
Sen kim köpeksin de anneleri yargılıyorsun dedirtir.
Terbiye saç teline mi bakıyor da benim haberim yok!!
Akşam akşam zıvanadan çıkartmayın lan insanı.
Bir zırvalık.