bugün

bu zihniyetten allah bizleri korusun bunlarda her yol var denen konudur. biz başı açık karılara neden açıksın demiyoruz ama bunların eğitim aldığı sistem türbanı başı kapalı kadını istemiyor hatta nefret ediyorlar tez elden moğolistana gitmeniz dileğiyle..
Bu olay olmuş olabilir amma olmadıysa da bundan ne gibi bi baş örtüsü primi kasılabilir ki aq onu anlamadım. Baş örtülüyüm mağdurum 2 kat baş örtüsü takmak için izin istiyorum mudur nedir olay yani aq afagshshs.
Seçim var ufukta. Heyecanlı çomarlara hararet yüklüyorlar. Kolpa olaydır. Çocuk akıllı milyonlarca insan var ülkede ekmek makarna yer otururlar.
başladı gene safları sıklaştırma haber(!)leri.

siz giderseniz bu ülkedeki kafası kapalı ya da sakallı herkes kılıçtan geçirilecek, di'mi?
Birtane antipatik yüzünden millete sallama seansina hoşgeldiniz. Hazir misin günahkar zındık olmaya.
cuma günü görüntüler yayınlanacakmış diyola.
(bkz: Mini etekli diye darp edilen kadın)
(bkz: Tayt giydiği için darp edilen kadın)
Bunlar da algı haberi mi?
Ülkemizde böyle şeyler yaşanıyor, bunları yok saymak mümkün değil, aman benden olana yapılanı milletin gözüne sokalım da karşı tarafa yapılınca yalan, algı vs diyelim demek başlıbaşına sahtekarlık,
Bunlar toplumun geneline maledilemeyecek münferit ama toplumu yinede rahatsız eden olaylar, yıl olmuş 2021 ama hala kimsenin bir diğerine tahammülü yok,
Evet, bunlar aşırı fikirlerin ürünü olaylar, aşırı dincileri eleştirdiğimiz kadar diğerlerini de eleştirmiyorsak yazdığımız, konuştuğumuz özgürlük, demokrasi, haklar hepsini yalandan söylüyoruz demektir.
Peki istediğimiz gerçekten büyük bir yalanı yaşamak mı?
Ülkede demokrasi yokmuş, nasıl olsun ki amk, anayasada demokrasi yazıyor da milletin zihnine işlemedikten sonra neye yarar.
islam düşmanı kemalistler(chp iyi partililer) adamı savunmuş iyi mi.
Yok adam haklıymış yok başörtüsü mağduriyeti bitsinmiş.
Siz ömce islam düşmanı zihniyetinizi değiştirin.
Yanlış anlaşılmasın yine ilgimi çeken bir nokta oldu,uzun zamandır tesettür bahanesiyle saldıran birinin haberini görmüyordum ta ki geçen günkü tayt giydiği için dayak yediğini söyleyen kız haberi duyulana kadar
https://m.uludagsozluk.com/e/44781734/
Bir şeyi daha merak ettim,saldırgan da suçunu hemen kabul etmiş, arkadaşları da evet kadına defalarca vurdu demiş, kadının arkadaşı kadın dayak yerken film izler gibi izlemiş mi acaba. Sadece kafama takıldı, itham söz konusu değil. Şaşırdım.
Şiddetin her türlüsüne karşıyım. Insanliktan uzaklaştırır bizi.
Yarın gel parti kadın kollarinda işe başla. Büyükelçiliğe kadar yolun var.
Var böyle yobaz ruh hastaları bunları tımarhaneye kapatacan.
Düşen oyları geri kazanmak için bişeyler lazım.
Kaynak takvimmiş, açtım, baktım, emekliye müjde haberi çıktı.

Ehi ehi...

Neyse, haberdeki ilginçlik şu: efendim türbanlı bacımıza saldıran laik, din düşmanı, utanmaz tip, karakolda müştekilerin tüm iddialarını doğruluyor, türban sebebiyle saldırdığını itiraf ediyor!

Len şu memlekette sokak ortasında, herkesin gözü önünde cinayet işleyenler dahil, suçunu itiraf eden gördünüz mü hiç? Diyelim ki itiraf ettiler, hep derler ki müşteki bana şöyle yaptı, şöyle sövdü.

Yine bir dümen döndürüyor aşağılık yobazlar...
Bu bacılar da hep seçimlere kısa bir zaman kala hırpalanıyor ne hikmetse.
Yobişim siz mağdur türbanlı kadın kotanızı Kabataş yalanıyla tükettiniz.

Yalancı çobana inan olur mu? işiniz gücünüz dalavere..
akape medyasının oy toplama haberlerine malzeme olmuş kadın.

belki kadın akapeli bile değil ama bu yavşak medya türbanı siyaset malzemesi yapıyor.
Yeni akit denen tuvalet kağıdına malzeme.
bu hikayenin anafikri ne? gidip a.k. partisi'ne oy verin, öyle mi? peki şu an iktidarda kim var? a.k. partisi. yani?
yanisi şu: hikaye gerçek ya da değil, iktidarda şu veya bu parti var, örtülü veya örtüsüz, fiziksel ya da psikolojik farketmez: bu topraklarda kadına şiddet diye bir hadise hala var ey insanlar, anafikir bu.
Kimse kimseye durduk yere saldırmaz demiş üstteki yazarın birisi başörtüsünü geçtim kadına şiddeti onayliyorsunuz sanırım. Böyle bir şey olmamalı demek ne kadar zor sizin için. Tayt giyen kadin da dövülmemeli ki o sevgilisi dövmüş biliyormuş başına geleceği. Eğer ki parkta oturan kadin dövüluyorsa ve sözlük böyle tepkiler veriyorsa yazık arkadaşlar.
Ama olsun Ecevit döneminde başörtü yasağı vardı.
Başlıkta yine çoğunluk vicdanını bir kenara bırakıp olayı siyasi görüşlerine göre yorumlamış ya da işine geldiği gibi diyelim. Ülkede kadına şiddet diye bir sorun varken sen olaylari kendi çıkarına göre yorumluyorsun.

Antalya da bir kadın tayt giydiği için darp edildiğinde burada konuşulan, (bkz: kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi)
Başörtülü kadın olunca seçim, mağduriyet çabası olarak yorumlanıyor ve bunları söyleyenler kendilerini aydın, entel veya sosyalist olarak sunuyor oysaki bunlar iki yüzlü, kaypak insanlar olduklarını görüyoruz.
Son olarak başörtülü veya ne olursa olsun hiçkimseye şiddet uygulamak kimsenin hakkı değildir, cezası en ağır şekilde verilmelidir.
biri bu eray çakın' ı siksin.
hem de nişantaşında.

bu arada şu aşağıda ki şerefsizi de es geçmesin.

--spoiler--
zalimin sonu gelince zulmü artarmış. bu islam ve insanlık düşmanı zihniyetin kökünü kazıyacağız.
--spoiler--

not: ortamı bok götürüyor rıza baba....
kimse kimsenin dinine karışamaz, eyorlamam böyledir.
kabataş yalanından sonra sürülen nişantaşı yalanıdır. *
Daha önceki yıllarda da böyle senaryolar sahnelendiğinden insanların mağduriyet yaratma çabası olarak algılaması normaldir. Ama bu bir senaryo, bir danışıklı dövüş degilse bunu yapan orospu çocuğunun götünü eşşşekler siksin.