bugün

Kendi seçimidir.
Başını açtı diye yollu mu oluyor yani?
Öyleyse tüm başı açık kadınlar da yollu o zaman.
Böyle bir zihniyet kaldı mı yahu?

Zaten kalbinden gelmeden kapatıyorsa başını o başörtüsü ona sevap getirmez.

Bir şey yapmam. Seçiminde desteklerim onu.
Ve ilerde bilinçli bi şekilde kapatmak isterse yine desteklerim onu.
Alkislardim.

Not: aslında mini eteğe de karşıyım. Atatürk de çok açılmaya karşı idi zaten. Doğrusu... Uff ya bana ne ne giyerse.
kızım (olursa) kapalı olmayacağından açılamazda.
kızım (olursa) kapalı olmayacağından açılamazda.
yazmayı öğrenirdim.
kapanacaksan açılmıyacaksın arkadaş o ne lan bi öyle bi böyle bizde yok öyle.
kendi kararı..karisamam.
Neden açtığı önemlidir öncelikle eğer rahat edemiyorsa yada sıkıntı oluyorsa tabiki açabilir fakat er kişinin dikkatini çekmek istiyorsa açacak bir başı olmayacaktır.
Yalnız 4 şık yapmak zekice ha? 2 şık aynı; ikna etmeye çalışır bırakırdım ve zorlamazdım sebebini sorardım. Ikna etmek zorlamaya girmez, zaten sonra bırakırdım yazıyor.

Zorlamazdım sebebini sorardım-ikna etmeye çalışıp bırakırdım ve hiç karışmazdım oyları neredeyse eşit. Izin vermezdim diyen az sayıda, bu da şunu gösteriyor; demek ki ülkede zorla kapanan kız sayısı çok az. Yani islam'da kimse kimseyi zorlamıyor. Güzel anket, biraz kurnazlık olsa da.
öldürürdüm tabi ki!

islamdan vazgeçenin cezası mutlak ölümdür.

şaka bir yana kendi tercihidir,islam hoşgörü dinidir.
tabi ki hemen kabul etmezdim konuşurdum,uyarırdim,nedeni sorardım,ikna olmuyorsa kendi haline bırakırdım.
görsel
bir daha aç kapa yap düzelir derdim.
başını açsa zorlamazdım ama sebebini sorardım. kapanması konusunda da zorlamazdım. istediği gibi giyinsin. bir şeyi zorlarsan ters tepme ihtimali büyük. ayrıca başörtüsü şu an çok farklı bir konumda, ölçüt olamaz yani.
hiç karışmazdım diye cevap verenlerin samimi olmadığı ankettir. ulan kızın böyle bir karar vermiş, merak edip de sormaz mı insan yavrucum neden diye.
izmirli bir arkadaşı yanımda modernleştiği için sevinirdim diyor. mini etek ve siyah tayt hediye edermişmiş. maşallah.
başı açık kızınız başörtüsü takmaya karar verirse ne yapardınız şeklinde açılacak olası bir ankette, aynı anlayışlı, hoşgörülü cevapların bulunamayacağı aşikardır.