bugün

Tedavi olduktan sonra taburcu olacaktır.
sende başkasını unutmak için onunla birlikte oluyorsan sıkıntı olmayan durum.
başkasını unutmak için biriyle sevgili olunmaz, başka biri karşınıza çıkar, hoşlanabilirsin sevebilirsin size eskiyi unutturur.

(bkz: #44487934) şurada yazdığım entryde mesela o şekilde. dünyada tek sevebileceğiniz insan eski sevgiliniz, ilk aşkınız falan değil. başka biri gelir unutursunuz. unutmaktan kasıt ise tamamen hafızadan varlığını silmiş olmak değildir zaten, artık ona karşı hislerin olmaması, hislerinizi hayatınıza yeni giren kişiye yöneltebilmiş olmanızdır. hayat böyle devam eder.
amacına ulaşacak insandır, öyle bir unutur ki hiç yokmuş gibi olur.
Serefsizdir. Net.
Sizi yarabandı olarak kullanacaktır. iyileştikten sonra da yarabandını çöpe veya tıbbi atık kutusuna atacaktır. Genelde meriçler sırf kızla birlikte olmak için bunu yaparlar. Yarabandı olmaya taliptirler. Meriç olmayın, etmeyin eylemeyin.
Bosluğu doldurun gerisine karısmayın.
Aşık adam yara bandı değildir.
Yanlış yapar.

insanlar neden ilişkilerine mutlaka isimler buluyor bunu tartışmak lazım aslında. Sevgili diyoruz, sevgili diyemiyorsak flört, o da yoksa polifonik diyoruz, başka türlüyse vurduruyor diyoruz. Bence gerek yok. Birini seviyorsan seviyorsundur. Bu noktadan sonra o sevdiğin kadın ya da erkektir, hatta türünden net eminsen sevdiğin insandır. Seviyorsun diye kendi içinde saygı duyarsın, düşünürsün ama onsuz yasamaya zamanla alışırsın. Hayat devam eder hep.

Öyle ya da böyle, birini seviyor olmak her zaman karşılık buluyor olduğumuz anlamına gelmiyor. insan dediğin ilgiye ve sevgiye muhtaçtır. Yıllarca aynı kişiyi beklemek ozellikle karşı tarafın gönlü yoksa sadakat kavramından da öte, bir noktadan sonra aptallıktır.

Durumlar buyken insanlar birilerini severken başkaları ile ilişki kurar. Dediğim gibi sorun ilişkiye bir isim koymak. Başkalarına umut vermeden, düzgünce anlatıp ne yaşanacaksa öyle yaşanır, herkes sonra yoluna gider.

Yapacak bir şey yok.
Başka sevgilerde teselli bulunca,
iste biz o gün düşüneceğiz.
- Sezen Aksu
Gelsin bi tadına bakalım.
yapmaya çalıştım çokça kez ama olmuyor... unutulmuyor. çok güzel çok zeki kadınlarla denedim, olmuyor işte... o kadar bir olmuşuz ki. ağlarsa kıyamıyorum diye ayrılmak zorunda kaldım. hayat boyu yalnızlığa mahkum olduğumu bilsem yapar mıydım . yapmazdım. varsın ağlasın ama yanımda olsun derdim... küçüğüm...gullukum...
neden başkasının mutluluğu ya da iyiliği her neyse onun için kendimi kullandırayım.