bugün

takıntılıyım anca evlenmekle kurtulur. adamın ağzına sıçan durum.
O durumdaydım, ama kız sevgilinden soğudu ve benimle çıktı. Bir yıllık ilişkiyi geçenlerde bitirdim. Tuhaf bir durum.
Başkasına ait birini Sevemem. Bu benim sevgi anlayışıma ters geliyor. Birlikte olmasalar da o kendini artık ona ait hissediyor çünkü. Nasıl sevilir ki artık.
başıma hiç gelmedi ancak kesinlikle zordur.
sen onunla hayaller kurarken o başkasıyla kurar, sen onunla yatıp kalkarken o başkasıyla yatar kalkar, sen onu rüyalarında görürsün o başkasını görür...
zor olmalı gerçekten ama eminim ki yine de hep bir umut taşırsın içinde. her hareketinden ima çıkarır, bir gülümsemesiyle yeniden hayaller kurarsın.
fazla uzatırsan deli olursun dedikleri eylem.
neticesinde ölmenin ayıp olmadığı durum.

(bkz: tahir ile zühre meselesi)
Birde düşünün ki sevdiğiniz kişinin sevdiği kişiyle sonradan arkadaş oldunuz. Tamam belki siz düşünemediniz ama ben yaşadım.
sen onu düşünürken onun başkasını düşünmesi durumudur.

arkadaşa anlatıyorum, diyorum bak böyle böyle. başkasını seviyor bayağı da seviyor lan bana anlattıklarına göre ama sevdiği de başkasını seviyor sevgilisi var diyorum. sen git konuş kızım, araya kimseyi sokmadan güzel güzel anlat ne hissettiğini, diyor o da.

o şimdi sevdiğini düşünüyor sadece, ama sen anlatırsan böyle böyle diye etkilenir mutlaka, sadece onu değil aynı zamanda seni de düşünmeye başlar. sonra zaten olacaksa olur olmayacaksa olmaz ama söyle mutlaka, dedi. dedim gideceğim zaten gitmeden bir gün önce söyleyeyim. erkenden söyle seni gördükçe aklına gelir, dedi. hak verdim tamam dedim ama daha söyleyemedim. biraz daha söyleyemezsem bundan sonra hatırlamakla yetinmek zorunda kalacağım.
başıma geldi.

ama çok acıtmadı canımı. can acıma olayı burada mecazi tabii ki. ama kıskanınca ağlamak istersin. burnun akar. o durumlar biraz oldu. henüz 4 yaşındayken ebru ablaya duyduğum aşk ve onu nişanlısından kıskanmam bu durumu yaşatmıştı bana.

çocuk aklımla ben ebruyla evlencem onu seviyom ben diyordum bir de. yalnız ben hala ebru ablayı unutamamışım. çünkü hala ilk günkü gibi.
bir başkasına aşık olan birine aşık olma, sevme durumu.

her aklınıza geldiğinde acı verir. ''acaba şu anda beni mi düşünüyor?'' yerine ''şu anda onu mu düşünüyor?'' dersiniz kendi kendinize. ve evet, onu düşünüyordur.

her fırsatta konuşmaya çalışırsınız, o sizinle ilgilenmez. mecburi ''en iyi arkadaş'' olursunuz. ki bu durum daha kötüdür. platonik aşkını sizin yanınızda yaşar sizin onun için yandığınızı bilmeden. size anlatır duygularını. her kelimesinde ''ne olurdu o kişi ben olsaydım...'' dersiniz. ama olmaz işte.

ona aşık olduğunuzu söylemek istersiniz. ama yapamazsınız. çünkü o size karşı boştur. korkarsınız. kaybetmekten korkarsınız. terslemesinden korkarsınız. dalga geçmesinden...

sonra bırakırsınız. ''en azından o mutlu olsun...'' diyerek. sevdiği kişiyle arasını yapıp siz aradan çekilir kendi köşenize gidersiniz gözyaşlarınızı içinize akıta akıta...
işkencedir. ona nasıl baktığınızı fark etmez bile.
Welcome to ask ucgeni.
Bir gece banyoda soguk fayansin uzerine oturmus kalp kirikliklarinizi toplarken kendinizi bulmakla sonuclanir.
Hayatta insanın kendine yapabileceği en büyük kötülük.

Daha kötüsü ise sevilen kişinin kendi sevdiğine kavuşması için sizden akıl almasıdır. Kusacak gibi olur insan.
(bkz: kendine küfür etmek)
eşlerini seven tüm babaların katlanmak zorunda olduğu durum.
(bkz: evlat sevgisi)
insanın bile bile acı çekmesidir. yapılmaması gerekir ama gönül işte söz dinlemez.
Klasik Türk dizileri temasıdır.
(bkz: zincirleme sevgi tamlaması)
Ah ulan ah dedirten durumdur.
herkesin en az bir kez yaşadığı asosyal olmama yol açan durum.
Başkasına ait bir bahçeden alınmaya çalışan bir meyve gibidir.
sevgi ve duygularinizin, bozuk para misali harcanmasına neden olur.asil ve onurlu olun bu tarz şeylere tevessül etmeyin.
zaten şu anda bile imkansızken "allah büyüktür " deyip sabırla bekleyen beni direk ölüme götürecek haberdir.
bom bok bi şey amk.

hayatını söndürür insanın. ne yediğinden ne içtiğinden zevk aldırmaz insana. başkasına bakamazsın. sana bakanı da görmezsin ki. kör olmuşsundur.
kendine kızar durursun. görmemeyi denersin. konuşmamayı denersin. yolunu değiştirirsin. onun gittiği yerlerden geçmezsin. geldiği yerlerden sen kaçarsın...

ne yaparsan yap o gene seni bulur çıkar karşına. belki de yanında sevdiği kişi vardır. seni onla tanıştırır. ne kadar sevdiğini anlatır sana. senin onu ne kadar çok sevdiğini hiç umursamaz. vurdukça vurur, vurduğunu da bilmez ki işte....