bugün

çoğunluğu birbiriyle alakasız bir sürü eklektik laf kalabalığı oluşturan argümanlar. duyan da sanacak başkanlık olmadığı için aya gidemedik şu ana kadar.
görsel
Sunlar sunlar hayir diyor bu yuzden evet diyenlerin alinip incelenmesi lazim tibbi olarak.
görsel
Evet çünkü, Atatürk ilke ve inkilapkarından uzaklaşan üstüne birde nankörlük yapan adi bir milletsiniz.
Evet çünkü, uygarlığın size sunmuş olduğu tek bir imkanı bile haketmiyorsunuz.
Evet çünkü bataklığın en dibine saplandığınızı görmeden yüreğim soğumayacak.
çünkü malız, birileri bizi dürtmezse rahat edemiyoruz..
olası bir başkanlık halk oylamasında nasıl bir tercih kullanacağım konusunda kararsızım.

evet diyen yanımdan bahsedeyim;
bu ülkede koalisyonları, yönetim boşluklarını bitirecek şekilde düzenlenmiş olması.

hayır diyen yanımdan bahsedeyim;
bu ülkede bir cumhurbaşkanı'nın tüm meclisi tek bir neden bile göstermeksizin fesih edebilme yetkisine sahip olacak olması
ha, şununla desteklense kabulüm; "bırakın millet kendi kendini gerçek anlamda yönetsin. halk, 1 milyon kadar kişi bulunca ülkede yeni cb seçimi için evet hayır referandumu başlatma imkanına sahip olsun. 5 yıllık bir cumhurbaşkanlığı döneminde bu oylamanın ilk 3 yıl 1 kere, son 2 yıl 2 kere yapılabilme imkanı bulunsun" türünde çözüm getirilse kabulüm.

ancak bugün cb koltuğa oturdu, akşama meclisi fesih etti, kendi adamlarını yerleştirdi, 5 yıl katlansın halk. niye? halk seçti. olmaz.
halka da istemediği durumlarda bir çıkış yolu sunulmalı. tayyip için değil bu dediğim. yarın kim gelecek başa o meçhul.
köle olmayı seviyorum bu yüzden başkanlığa evet diyeceğim
dünyanın en pahalı mazotu ve benzinin kullandığım için evet diyeceğim
koca ülkenin cumhurbaşkanı başbakanı bir cemaat lideri tarafından kandırıldığı halde onların bu üstün zekasına hala güvendiğim için evet diyeceğim
30 bin dolarlık arabaya 50 bin dolar vergi koyulup 300 bin tl ye aldığım için evet diyeceğim

evet diyeceğim çünki götümün sikilmesinden dolandırılmaktan hoşlanıyorum.
erdoğan'ın sonunu getirecek sistem olduğu için evet.

sonu muhteşem olacak nickimden anlarsınız kaynağımı.bekleyin.