bugün

bunun sebebi acaba ne ola hiç düşünen var mı. tanrı dini insanları dünya kötü iyi hale gelsin diye güya indirdiği bu dinlerde söylenir. peki dünyada gram değişme ve iyileşme olmuş mu. tanrının ihtiyacı yokken neden onlara bana ibadet etsinler diye istesin. insan dediğimiz tuhaf yaratık ihtirasları ve içindeki hırsı yüzünden dünyaya hakim olmak istemiş kendine tehditte olduğunu bildiği öteki insanlar üzerinde tahakküm kurmak için tek kral tek tanrı gibi şeyler uydurup insanları baskı altına almış ve onları küçültmek ve tehdit olma gücünü kırmak için ona kölelik etme ona ibadet etme gibi şeyler istemiştir bunlar tamamen insanidir. kendi gibi ölümlü olan birileri en tepeye çıkıp size hükmediyorum bana tabii olmak zorundasınız diye kitleleri baskı altında tutmak için bu ibadet eğilme tapınma gibi şeyler uydurulmuştur. çok güçlü olan tüm kainatları yaratmış devasa bir yapı niye küçücük aciz yaratıklardan tapınma beklesin tamamen kul yapısı insanları ezmek baskı altında tutmak için insanların uydurduğu şeyler. başkalarına göstererek ibadette kendine tabii olan insanları kontrol altında tutma ve kitle psikolojisiyle onları ezip tüm karşı koyma varoluş güçlerini kırmak içindir.
Göstere göstere oruç tutuyorum.
tanrı başkalarına da bana tapındığınızı gösterin mi demiş oluyor yani. ve bunun sebebini birleri açıklasın bakalım.
Okumadım yazdığını kardeş. Ben göstere göstere oruç tutarım, camiye gidince hamdolsun ibadetimizi yapıyoruz diye sutori atarım işte o.
sen okuma zaten biz anlayana yazıyoruz. anlayan makineyi çalıştıran sonucu alır. çalıştıramayan tangır tungur öyle kalır. sen hiç okuma bu tür bir bilinç okusa üzülürdüm malesef bunu tavsiye ediyorum sana.
Para verirsen okurum yoksa okumam. Parayla da akşam watt çaklıt Moka içmeye gidecem sıtarbaksa.
para vereyim okuma. senin okuduğundan bir hayır gelmez çok belli. sen mokaya devam.
Okumadım kardeş ama verdim eksini hakkını yemedim.
Madem o kadar ısrar ettin okumadım şu parayı alıyım da miks sıtarbaksta karı kız kesiyim.
işe ilk başladığımda, çalıştığım yerdeki en üst düzey yöneticinin yüzü botokslu, gözaltı torbaları ise alınmıştı, sanıyorum yediği rüşvetlerle kendine bağladığı rus sevgilisine kendisini beğendirmeye çalışıyordu.

Namaz için bodrum kata ineceği zaman ikinci kattan kollarını sıyırırdı, abdeste hazırlık babında..

Gerçi maaş aldığı saatte öğle namazı için çıkan, yemeğini yiyen, sonrasında ikindiye giden, aradaki sürede uyuyan ve ikindi sonrası defolup evine giden çalışan yanında bu bile masum sayılabilirdi..

Ama bu işte zirveyi temsil eden bence, barda tanışan çiftin kara çarşafa evrilmesi olabilir. Ya wohl, bu da gerçek…

Velhasıl, basit göstergeler üzerinden yargıya varıp, insanların kalbini kırmamak gerek, başka insanlar neler neler yapıyor, yaşıyor..
okumadım deyip eksi veren ok kadar belli ki okuduğun vah zavallı vah.
Adam hala kahve parasını vermedi aq. Ben AFAD değilim ki sabırla bekleyim.
Gösteriş herhalde.
profesyonel reklamcılık.
görsel
ibadetin gizlisi makbuldür.
Gösteriş içinde ibadet etmekle ilgili çokça ayet ve hadis mevcuttur. Açıp bakınız. (bkz: Riya)

ibadeti yalnız ve ancak Allah için yapınız.
Aksi takdirde vay halinize.

Allah hepimizi hayırlı yola eylesin.
Göstere göstere yemek yemeyenler var bir de. Ben sizin oruç tuttuğunuzu görmek zorunda mıyım? Yemiyorsanız gizli gizli yemeyin.
bugünlerde sıkça karşılaştığımız gösteri.
Isa'ya göre... tanrı gözünde değeri sıfır da değil dahası eksi puan olarak göte kaçacak bir şeydir.
ibadetin ahlakına ters olduğuna inandığım bir durum. Kişinin inançları her zaman, kişi ve inandığı arasında kalmalıdır. Şov yapmaya gerek yok!
Farz ibadetler için gizlilik esas değildir. Nafile ibadetler için gizli olması efdaldir.