bugün

Tv izlerken bilinçaltı'nı sürekli meşgul eden, lan acaba başka kanalda daha iyi bir program, film ya da maç varmıdır ki diye sorgulatan, elin sürekli kumandaya gitmesine sebep olup zapping'e teşvik etmesiyle birlikte bu eylem sonrasında da adamakıllı hiçbir şey izlettirmeyen duruma konu olan eylem.

Açarsın bir kanal, bir film takılır gözüne, pek hoşlanmasan da izlemeye başladığın için devam edersin.

Hah işte tam o esnada gelir bu duygu. Geçersin başka bir kanala. Çok sevdiğin bir film ya da önemli bir maç başlamış, yarıyı bile geçmiştir. Küfür edersin kendi kendine niye diğer kanalda takildim diye.

iki ucu boklu değnek işte.
bu yüzden sürekli zap yapıp izlediği şeyi de anlayamamanın verdiği üzüntü.
bu his yüzünden televizyon izlemeyi bırakanlar var, misal; ben.
zapping yapmakla sonuçlanır.
zapping yaptıktan sonra boşa olduğunu anladığınız histir. saçma sapan yaz dizileri, doktorların bilmem kaçıncı tekrarı ile karşılaşmanıza neden olur.
derdini sikeyim butonu sayesinde çözüme kavuşacak olandır.
Dijatal sendrom. Olum gercek hayatta kacirdiklarin televizyon veya nette kacirdiklarindan daha cok ve degerli.
saatlerce kanal değiştirilmesinin sebebidir.
babanız kumandayı her eline alışında 200 kanal birden dolaşınca çok doğru olduğunu anlayacağınız histir.**.
bu hissi biri aşılar. illaki bak.
Genelde çarşamba geceleri yaşadığım şey.
insan beyninin çalışma sisteminden doğan "seçeneklerin fazla olması" kaynaklı histir.

tıpkı birçok çeşit olan bir dondurmacıya gittiğiniz zaman,

"acaba ötekileri almayarak neyi kaçırıyorum" demek gibi.
Televizyon izlemediğim için Hiç hissetmediğimdir. Zira hepsi birbirinden boktan.
televizyonun tamamen bırakılmasıyla kolayca halledilebilecek problemdir. şahsen tüm dizi ve filmleri torrent'ten izlediğim için istesem de kaçıramıyorum.