bugün

başbakan ın malum her nikahta yada evli çift gördüğünde söylediği söylemin kaynağıdır..

http://www.youtube.com/watch?v=LSVyW32Ru6g&feature=youtu.be

2:50 den başlarsanız izlemeye daha iyi olur..
(bkz: dindar kindar koyun nesil)
Üç çocuk getirin bizde hepsine şiddet gösterecek, gaz bombalarıyla ağzına sıçacak kadar polisimiz var, diyor Boşbakanınız.
turk insanini hint fakirine donusturme niyeti olabilir. insanlarin dogurup dogurmayacaklarina karistigi gibi, kac tane doguracaklarina da karisiyor. oldu olacak hanim kizlarin hamile kalabilecekleri gunleri de hesaplayip bildirsin, millet o zaman sevissin. bosa yorulmasin. boylece bulent arinc'in da her yerde yiye yiye reklamini yaptigi mesir mecurlari da yalan olmaz. herifler resmen subliminal mesajin amina koydular.
evin içi insan dolsun diye istemiştir.
peygamberimizin 'çoğalın ben sizin çokluğunuzla övünücem' mealindeki hadisidir.

zaten bu hadisi dinleyenler de yine ona oy veren kesim olacak.

böylelikle kazanılan çoğunluk kaybedilmeyecek.
Bunun kaynağının özellikle türk nüfusu arttırmak olduğu açık ancak hükümet öylesine çelişkide ki Emine Erdoğan dün (26 mart 2013) te yapmış olduğu açıklamada;
''.....Ancak kadınların, eşlerinin ya da devletin eline bakmaktansa kendi işlerini kurup, kendileri çalışıp, kendilerinin kazanması asıl sağlıklı olan yöntemdir. Bunu mümkün olduğunca yaygınlaştırmak zorundayız. Projelerle eğitimlerle desteklerle daha çok kadınımızı ekonomik alana dahil etmek zorundayız.
Olumsuz örneklere değil, olumlu örneklere bakarak, başarı öykülerini dinleyerek, başarılı kadınların izinden giderek biz de başarmak, biz de başarı öyküsü yazmak zorundayız.''
Diyor. Peki mantıklı zihinlere soruyorum. Başbakanın ısrarla sürdürdüğü 3 çocuk istemiyle bu açıklama arasında ne gibi bir alaka var. Çoluklu çocuklu bi kadın ne kadar başarı hikayesi yazabilir. Olsa olsa fıkra olur o. Buna yine hükümetin beklenti boşluklarını doldurma girişimi olarak bakmaktan başka yol göremiyorum.
çok genç, çok iş gücü, daha çok emperyalist sisteme para kazandırmak, pkk bitti şimdi 30 bin genç şehit de dhck p için gerekli.
daha ucuza çalışacak köle halk yaratmak.
(bkz: allah ın hakkı üçtür)
kimsenin anlayamadığı kaynak.

ayrıca tayyip başgan subliminal mesaj vererek doğudaki 10 çocuklu ailelere ( 10 çocukla 2 er erbaş 1 de kuma 13 kişi sülale la bu ) hani en az 3 diyerek kafalarında küçük bir rakam oluşurmak istemiş, ama subliminal olduğundan kimse anlamamıştır.
"şu an zaten yüzde elli bana oy veriyor. bunlar doğur dersem doğururlar.chpliler zaten doğurmayı sevmez. 18 sene sonra o çocukların oy kullanacağını düşünürsek ,20 sene sonra yüzde 80le iktidardayım demektir...doğurun yavrularım,doğurmak iyidir."
"bizim çin'den neyimiz eksik" mantalitesine dayanan kaynaktır.
kürtlerde bu ortalama 8-9 u buldugundan yakın gelecekte kürt - türk oranında hatırısayılır kürt artışı nı engellemek içindir. bugünkü oranlara 3 kusak sonra oran yarı yarıya geliyor.
her doğan çocuk borçlu doğuyor. borcu tek çocuğa yüklemeyin gelin üçe bölelim demenin farklı biçimidir. ilerde borç öyle büyüyecek ki borcu 10'a bölmek gerekecek.
ucuz iş gücü.
az et bol ekmek ile (yani az protein bol karbonhidrat) düşünmeyen ama deli gibi çalışan kitleler oluşturmak niyetidir.

dikkat düşünmeyen dedim. bu size bir şey anımsatıyor mu?
sayın çelik tarafından "5 de fena bir sayı değil" açıklaması açık artırmada olan durumdur. kadınların fabrika olarak görünmesinin bir dışa vurumudur. sayın bakan çelik in son zamanlarda expresyonizmden yanlış etkilenmesi sonucu dışa vuramaması olarak nitelendirebiliriz. hatta ve hatta kadınların bu nedenli üretken bir fabrika olarak görülmesi sonucu yanlışıkla özelleştirebilecekleri de ihtimal dahilindedir.
başbakanın üç çocuk istemesindeki amaç farklıdır. avrupa nisanı çocuk doğurmayı sevmiyor. şuanda halkı çok yaşlı bizi avrupa birliğine mecbur alacaklar. çünkü bizim genç nesil hepsinden fazla. başbakan, 3 çocuk için ısrar ediyor genç bir nüfus ile avrupaya başkaldırma amacında. lakin, günümüzde 3 çocuğa bakmak kolay değil. vatandaş kendi karnını zor, doyuruyor. çocuk parası yardımı üst düzeylere çıkarsa türkiye panayıra döner.
dünyadaki yaşlanan nüfus yüzünden diyen güzel insanlar sizce dünyada her b*ku bulan icat eden uzay mekiği yapıp uzaya giden avrupa insanı bunu bilmiyorda başbakan mı biliyor ? Avrupalılar iş verebilecekleri rahat, zengin düzgün bir hayat verebilecekleri kadar çocuk yapıp gelişiyorlar. Al çinde milyarlarca insan var hindistanda var birde yaşam koşullarına bakın. Adam yapmış 10 çocuğu göçmüş istanbula tinerciden geçilmiyor. adana, mersin, ankara'da da benzer örnekleri var. Kapkaç, hırsızlık, adam öldürme, kadın dövme kısacası insan değersizliğinin sebebidir çok fazla çocuk. Ama bizim ülkemizde ne zaman insana değer verildi, ne zaman fakir fukara düşünüldü ki ? Yapılan tamamen insanları bilerek ekmeğe muhtaç edip, sonrada ekmek yardımında bulunmaktır. Sebep olan kendileri kahraman gibi görünmeye çalışanda kendileri..
türkiye nin iyiliği içindir. tabi aşağılık erdoğan düşmanları, sırf erdoğan söylediği için bunada mulalifler. ulan tayyip erdoğan bilmiyor mu ki ömrü artık pek yoktur. onun isteği geleceğin türkiye si içindir. kendisi için istediği bir şey yok adamın at kafaları. teknik meseleleri arkadaşlar zaten yazmış. senin eski dinsiz mason hükümetlerin, ülkeyi kısır etti, nüfusu geriletti. adam çoğalalım, güçlenelim diye uğraşıyor.
türkiye nüfusunun artmasını ve genç kalmasını sağlamaktır.
(bkz: kaynak götüm)

mantıklı bir istek ancak bunun için teşvik vermeli doğurulan her çocuğun garantörü olmalı. en az 3 çocuk deyip, 3 çocuğa nasıl bakarım diyene de her çocuk rızkıyla doğar cevabını verirse, bol keseden attığını düşünürüm.
(bkz: kürtler)

aslında ilk sebebin bu oldugunu düşünmüştüm. Fakat şu an ne olduğu belli değil.
kadini kuluckaya yatirip sokaklardan ceksin dertleri bu.

sibel uresin'i ve benzerlerini tenzih ederek soyluyorum ki, turk kadinları istiklal harbinde cephenin ve ulkenin heryerinde idi.
ulkelerinden elini etegini hic cekmedi ve cekmeyecek.